DVTK: profi szerződést kapott a saját nevelésű tehetség

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2016.05.02. 18:38
A labdarúgó NB I-ben szereplő Diósgyőr játékosa, Szabó II Balázs megkötötte élete első profi szerződését. A fiatal középpályás már be is mutatkozott a felnőtt csapatban.

Benczés Miklós, a DVTK sportigazgatója szerint a fiatal játékos hozzáállása példaértékű, ezzel érdemelte ki a szerződéskötést.

Szabó II Balázs a játékával, a labdarúgáshoz való hozzáállásával, az alázatával elnyerte a szakmai vezetés tetszését – mondta el Benczés Miklós, a dvtk.eu-nak. – Egervári Sándor számít rá az első csapat kereténél, ennél jobb ajánlólevelet nem kaphat egyik fiatal játékos sem a profi szerződéshez. Remélem, az ő példája a többi fiatalnak is kellő ambíciót jelent, hogy érdemes Diósgyőrben alázatosan dolgozni, hiszen egy tehetség sem kerüli el a figyelmünket. Bízom abban, hogy hamarosan többen követik a példáját.”

A 18 éves, saját nevelésű középpályás két héttel ezelőtt, a Debrecen elleni bajnokin mutatkozott be a felnőtt csapatban.

Legfrissebb hírek

Ír középpályás a Fradinál, portugál szélső Újpesten – körkép

Labdarúgó NB I
8 órája

Bokros Szilárd: Úgy érzem, hazatértem a DVTK-hoz

Labdarúgó NB I
2025.07.04. 10:17

Felkészülés: ötgólos diósgyőri siker és nyíregyházi vereség

Labdarúgó NB I
2025.07.02. 13:00

Kölcsönadta védekező középpályását a DVTK

Labdarúgó NB I
2025.06.30. 17:47

Bényei Ágoston: Vladimir Radenkovics beszélgetései is sokat segíthetnek

Labdarúgó NB I
2025.06.28. 11:22

Esiti után újabb ZTE-játékost igazolt a Diósgyőr – hivatalos

Labdarúgó NB I
2025.06.23. 18:21

Háromszoros magyar bajnok a Diósgyőr legújabb szerzeménye – hivatalos

Labdarúgó NB I
2025.06.23. 16:32

A Diósgyőrhöz igazolt az Újpestről távozó szélső – hivatalos

Labdarúgó NB I
2025.06.23. 09:39
Ezek is érdekelhetik