NB I: a Vidi most először nem válaszolt, bezzeg a Loki!

2015.05.11. 14:12
Tizenhat csapat, nyolc mérkőzés és néhány érdekesség az előnyszerzés, az előnymegtartás és a hátrányledolgozás témakörében a labdarúgó NB I hétvégén megrendezett 27. fordulójából.

• A Videotonnal harmadszor fordul elő ebben a szezonban, hogy az ellenfél szerzi a meccs első gólját, ám most, Pakson történt meg először, hogy a Vidi erre nem tudott válaszolni (0–1). Ősszel a Győrt kétszeri hátrányból 3–2-re legyőzte Joan Carrillo csapata, és bár a Debrecentől kikapott 2–1-re, az első kapott gólt még ki tudta egyenlíteni. Tény persze, hogy a paksi Könyves Norbert 80. percben lőtt vasárnapi gólja nem érvénytelenítette a fehérváriak már korábban megszerzett bajnoki címét.Videotonnal harmadszor fordul elő ebben a szezonban, hogy az ellenfél szerzi a meccs első gólját, ám most, Pakson történt meg először, hogy a Vidi erre nem tudott válaszolni (0–1). Ősszel a Győrt kétszeri hátrányból 3–2-re legyőzte Joan Carrillo csapata, és bár a Debrecentől kikapott 2–1-re, az első kapott gólt még ki tudta egyenlíteni. Tény persze, hogy a paksi Könyves Norbert 80. percben lőtt vasárnapi gólja nem érvénytelenítette a fehérváriak már korábban megszerzett bajnoki címét.

• A DVSC hat perc híján annyit volt hátrányban a Fradi elleni vasárnapi bajnokin, mint az őszi szezon 17 fordulójában összesen – a 70 perces versenyfutás az idővel azonban eredményre vezetett az Üllői úton. A debreceniekkel először fordul elő ebben a bajnoki idényben, hogy egymást követő három fordulóban egyszer sem tudják megszerezni a vezetést – igaz, a hátrányledolgozásban erősödtek: a legutóbbi öt fordulóban négy meccsen vezettek ellenük, de ezek közül három alkalommal ponto(ka)t szereztek (KTE, 2–1; Honvéd, 1–1; FTC, 1–1 – mindhárom idegenben).

4 Újpest (24.–)

• Az NB I jelenleg élő leghosszabb győzelmi sorozata az egymás után negyedszer nyerő Újpesté. A Videoton 10-es szériája a mostani idény megdönthetetlen rekordja, és a lila-fehérek előtt felkerült a listára az MTK, a DVSC, a Ferencváros, a Kecskemét és a Puskás Akadémia is – a Vidi és a Fradi kétszer is. Az Újpest az MTK ellen folytathatja a sorozatot – a feladat nem ígérkezik könnyűnek.

• A Ferencváros harmadszor vesztett pontokat olyan mérkőzésen, amelyen vezetett – ezek közül kettőt az elmúlt két fordulóban játszott le (PMFC, 2–2; DVSC, 1–1). A harmadik ilyen összecsapás a Debrecen elleni őszi rangadó volt (2–2).

• A kieső helyen álló Haladás nemcsak győzni, hanem a vezetést megszerezni sem képes hat forduló óta. A vonatkozó szezonrekordot a Lombard Pápa tartja, amely ősszel nyolc fordulón át egyszer sem vezetett – más kérdés, hogy közben négyszer azért csak-csak kiharcolta a döntetlent, míg most ez a Halinak csak egyszer sikerült, éppen Pápán. Akadt a Dunaújvárosnak és a Nyíregyházának is hatos „vezetés nélküli” sorozata, de csak egyszer – ezt azért említjük, mert a szombathelyieknek ősszel is volt egy…

* Dunaújváros PASE csapatától 1 pont levonva
Azonos pontszám esetén az alábbi kritériumok döntenek (ebben a sorrendben): 1. több győzelem; 2. jobb gólkülönbség; 3. több szerzett gól; 4. az egymás elleni mérkőzések pontkülönbsége; 5. az egymás elleni mérkőzések gólkülönbsége; 6. az egymás elleni mérkőzéseken idegenben szerzett több gól; 7. a bajnokság fair play értékelésében elért jobb helyezés; 8. sorsolás.