NB I: Itt a lehetőség revánsot venni a Ferencvároson - Csábi

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.11.06. 18:18
Csábi József, a labdarúgó NB I-ben szereplő Budapest Honvéd a Magyar Kupa-mérkőzésen csapata jobban játszott a Fradinál, ezért győzelmet vár a péntek esti találkozón. Thomas Doll, a zöld-fehérek mestere szerint meg kell tanulniuk, hogyan nyerhetik meg az ilyen összecsapásokat.

„Mindannyian nagyon csalódottak voltunk, hogy nem sikerült gólt és győzelmet szereznünk az előző fordulóban – mondta Doll a fradi.hu-nak. – A fiúk jól dolgoztak, domináltak a legutóbbi találkozókon, mégsem sikerült eredményesnek lennünk. A Honvéd ellen mindenképp szeretnénk ezen változtatni. Meg kell, tanuljuk, hogyan nyerhetjük meg az ilyen típusú összecsapásokat!”

„Egy hete vagyok vezetőedző Kispesten, az említett időszak alatt két nagyon nehéz mérkőzést játszottunk a Ferencváros és a Videoton ellen – mondta Csábi. – Meggyőződésem, hogy ez a Honvéd sokkal magasabb szintre hivatott, mint amit a jelenlegi helyezése mutat. Az előző két találkozónkon a mutatott játékunk és a hozzáállásunk nagyon pozitív volt, de sajnos ez nem párosult eredménnyel. Vasárnap a Videoton egy góllal győzött ellenünk, de nem tudott fogást találni rajtunk, nem futballozta le a csapatomat a pályáról, sőt az utolsó húsz percben elég komoly sanszunk volt arra, hogy kiegyenlítsünk, a listavezetőre meg nem volt eddig jellemző, hogy az időt húzza, főleg hazai pályán.”

„Nyilván ezek a dolgok nem boldogítanak senkit Kispesten, mivel nem sikerült kiegyenlítenünk. A pénteki bajnokira, ha a két csapat kupameccséből indulok ki, azt mondhatom, most lehetőségünk lesz revánsot venni a Ferencvároson. Múlt hét szerdán jobbak voltunk a zöld-fehéreknél, jól játszottunk, agresszívan előretoltuk a védekezésünket. Ha ezt sikerül tovább fejlesztenünk, akkor győzelmet remélhetünk, és ezt is várom a csapattól, de hozzá kell tennem, rengeteget kell majd dolgoznunk a három pont megszerzéséért.”

LABDARÚGÓ NB I, 14. FORDULÓ
IdőpontMérkőzés (Tv)Játékvezető
November 7., péntek
19.00 Budapest Honvéd–Ferencváros (Duna)Fábián Mihály
November 8., szombat
14.00

Kecskeméti TE–Videoton (Duna)

Iványi Zoltán
16.00

Újpest FC–Puskás Akadémia FC (Sport1)

Vad II István
16.00MVM-Paks–Lombard Pápa Németh Ádám
18.00Pécsi MFC–Győri ETO FC (Sport1)
Szabó Zsolt
20.00 Debreceni VSC-Teva–Dunaújváros PASE (Sport1)
Pintér Csaba
November 9., vasárnap
16.30Szombathelyi Haladás˜–MTK Budapest (Duna)
Andó-Szabó Sándor
18.30 Diósgyőri VTK–Nyíregyháza Spartacus (Sport2)
Kassai Viktor
A bajnokság állását itt tekintheti meg!

 

Legfrissebb hírek

Menetel a Honvéd – Jakus Barnabás publicisztikája

Labdarúgó NB II
18 órája

A Celtic után az ír válogatott is szemet vethet Robbie Keane-re – sajtóhír

Labdarúgó NB I
Tegnap, 9:17

Hazai pályán botlott a Honvéd, tovább nőtt az élen álló Vasas előnye

Labdarúgó NB II
2025.11.09. 18:59

Három góllal három pontot szerzett a Kazincbarcika ellen a Ferencváros

Labdarúgó NB I
2025.11.09. 17:05

Sikeres műtéten esett át Botka Endre – kép

Labdarúgó NB I
2025.11.09. 09:03

Három hónap után nyerne újra hazai bajnokit az Újpest, de még csak a másodikat Krznarral

Labdarúgó NB I
2025.11.08. 08:24

Ha így folytatja a Ferencváros az Európa-ligában, bőven tízmillió euró fölé kerülhet a pénzdíja

Európa-liga
2025.11.08. 07:11

„Gyerekes hibákból gólokat kapni...” – nem kímélték a Ludogorecet a bolgár lapok

Európa-liga
2025.11.07. 08:30
Ezek is érdekelhetik