nemzetisport.hu 2014.06.23 15:09 Frissítve: 2015.03.31 01:43

NB I: az újonccal kezd a bajnok, szeptemberben Újpest-Fradi - sorsolás

A csapatokkal való egyeztetés után a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) hivatalos honlapján közzétette az NB I első 17 fordulójának párosítását a 2014–2015-ös szezonban. A bajnoki címvédő Debreceni VSC-Teva az újonc Nyíregyházával játssza első mérkőzését, a második Győri ETO az MVM Paks, a harmadik Ferencvárosi TC pedig a Kecskeméti TE ellen mutatkozik be. Az MTK–FTC örökrangadóra augusztus végéig, a szezon egyik legjobban várt találkozójára, az FTC–Újpest összecsapásra pedig szeptember 20-ig kell várnunk. Íme, a teljes őszi sorsolás.

Szeptemberben jön az Újpest–Fradi összecsapás (Fotó: NS-archív)

A versenybizottság a sorsolás előkészítésekor 16 sorsolási tervezetet készített el, melyek kidolgozásakor az alábbi szempontokat vette figyelembe.

A hazai rendezésű U19-es Európa-bajnokság miatt a viadalnak otthont adó négy stadionban (Szusza Ferenc Stadion, Perutz-stadion, ETO-park, Pancho Aréna) az első fordulóban nem rendezhetnek mérkőzést.

A Videoton FC kérte, hogy miután hamarosan kezdődik a Sóstói Stadion felújítása, sorsolása ellentétes legyen a Puskás Akadémiáéval. A fehérváriak a Dunaújvárossal is ellentétes sorsolást kaptak, mert az NB I újonca a villanyvilágítás elkészítéséig a Sóstói Stadionban játssza bajnokijait.

A DVTK stadionja tavaszi felújítása miatt kért számára kedvező sorsolást, míg az MTK Budapest a Budapest Honvéddal kért ellentétes sorsolást, ugyancsak a stadionja felújítása miatt.

Az Újpest és a Kecskemét stadionja tavaszi felújítása miatt az ősszel szeretett volna minél több hazai mérkőzést játszani.

A Ferencváros azzal a kérelemmel fordult a versenybizottsághoz, hogy az első és második fordulót idegenben játszhassa le.

Biztonsági szempontból az Újpest és a Ferencváros, valamint a Honvéd és az MTK is ellentétes sorsolást kapott.

A 16 elkészített forgatókönyv mindegyikét számmal látták el, és ezek közül a kilences számút húzták ki a klubok képviseleteinek jelenlétében.

Fentiek alapján az NB I 2014-2015-ös idényének sorsolása a következő (a fordulók időrendi beosztását a bajnoki mérkőzéseket közvetítő televíziós társaságokkal való egyeztetés után készítették el):

1. FORDULÓ
Július 25., péntek

19.00: Nyíregyháza Spartacus FC–DVSC-Teva (Tv: Sport1)*
Július 26., szombat
16.30: Budapest Honvéd–Dunaújváros PASE (Tv: MTV)
18.30: Videoton FC–Lombard Pápa Termál FC (Tv: Sport1)
18.30: PMFC-MATIAS–MTK Budapest
20.30: Szombathelyi Haladás–Újpest FC (Tv: Sport1)
Július 27., vasárnap
16.30: KTE-Phoenix Mecano–Ferencvárosi TC (Tv: MTV)
18.30: DVTK–Puskás Akadémia FC (Tv: Sport2)
20.30: MVM-Paks–Győri ETO FC (Tv: Sport2)

2. FORDULÓ
Augusztus 1., péntek

19.00: Puskás Akadémia FC–PMFC-MATIAS (Tv: Duna)
20.30: MTK Budapest–DVSC-Teva (Tv: Sport1)
Augusztus 2., szombat
16.30: Dunaújváros PASE–Videoton FC (Tv: MTV)
18.30: Nyíregyháza Spartacus FC–MVM-Paks (Tv: Sport1)
20.30: Kecskeméti TE–Szombathelyi Haladás
Augusztus 3., vasárnap
16.30: Lombard Pápa Termál FC–Ferencvárosi TC (Tv: MTV)
18.30: Győri ETO FC–Budapest Honvéd (Tv: Sport2)
20.30: Újpest FC–DVTK (Tv: Sport2)

3. FORDULÓ
Augusztus 8., péntek

19.00: MVM-Paks–MTK Budapest (Tv: Sport1)
Augusztus 9., szombat
16.30: Budapest Honvéd–Nyíregyháza Spartacus FC (Tv: MTV)
16.30: Videoton FC–Győri ETO FC
18.30: PMFC-MATIAS–Újpest FC (Tv: Sport1)
18.30: Lombard Pápa Termál FC–Kecskeméti TE*
20.30: DVSC-Teva–Puskás Akadémia FC (Tv: Sport1)
Augusztus 10., vasárnap
16.30: Ferencvárosi TC–Dunaújváros PASE (Tv: MTV) – a Chelsea elleni stadionavató miatt ezt a meccset később rendezik
18.30: DVTK–Szombathelyi Haladás (Tv: Sport2)

4. FORDULÓ
Augusztus 15., péntek

19.00: Puskás Akadémia FC–MVM-Paks (Tv: Duna)
Augusztus 16., szombat
16.30: Nyíregyháza Spartacus FC–Videoton FC (Tv: MTV)
18.30: MTK Budapest–Budapest Honvéd (Tv: Sport1)
18.30: Dunaújváros PASE–Lombard Pápa Termál FC
20.30: Újpest FC–DVSC-Teva (Tv: Sport1)
Augusztus 17., vasárnap
16.30: Győri ETO FC–Ferencvárosi TC (Tv: MTV)
18.30: Szombathelyi Haladás–PMFC-MATIAS (Tv: Sport2)
20.30: DVTK–Kecskeméti TE (Tv: Sport2)

5. FORDULÓ
Augusztus 22., péntek

19.00: Budapest Honvéd–Puskás Akadémia FC (Tv: Sport1)
Augusztus 23., szombat
16.30: MVM-Paks–Újpest FC (Tv: MTV)
18.30: Videoton FC–MTK Budapest (Tv: Sport1)
18.30: Kecskeméti TE–Dunaújváros PASE
20.30: DVSC-Teva–Szombathelyi Haladás (Tv: Sport1)
Augusztus 24., vasárnap
16.30: Ferencvárosi TC –Nyíregyháza Spartacus FC (Tv: MTV)
18.30: PMFC-MATIAS–DVTK (Tv: Sport2)
20.30: Lombard Pápa Termál FC–Győri ETO FC (Tv: Sport2)

6. FORDULÓ
Augusztus 29., péntek
19.00: Szombathelyi Haladás–MVM-Paks (Tv: Duna)
Augusztus 30., szombat
16.30: Újpest FC–Budapest Honvéd (Tv: MTV)
18.30: Nyíregyháza Spartacus FC–Lombard Pápa Termál FC (Tv: Sport1)
18.30: PMFC-MATIAS–Kecskeméti TE
20.30: Puskás Akadémia FC–Videoton FC (Tv: Sport1)
Augusztus 31., vasárnap
16.30: MTK Budapest–Ferencvárosi TC (Tv: MTV)
18.30: Győri ETO FC–Dunaújváros PASE (Tv: Sport2)
20.30: DVTK–DVSC-Teva (Tv: Sport2)

7. FORDULÓ
Szeptember 12., péntek
19.00: Lombard Pápa–MTK Budapest (Tv: Sport1)
Szeptember 13., szombat
14.30: DVSC-Teva–PMFC (Tv: Sport1)
16.30: Budapest Honvéd–Haladás (Tv: M1)
18.30: Kecskeméti TE–Győri ETO (Tv: Sport1)
18.30: Dunaújváros–Nyíregyháza Spartacus
20.30: MVM-Paks–DVTK
Szeptember 14., vasárnap
16.30: Videoton–Újpest (Tv: M1)
18.30: Ferencváros–Puskás Akadémia (Tv: Sport2)

8. FORDULÓ
Szeptember 19., péntek

19.00: PMFC–MVM-Paks (Tv: Duna)
Szeptember 20., szombat
14.30: Nyíregyháza Spartacus–Győri ETO (Tv: Sport1)
16.30: DVTK–Budapest Honvéd (Tv: M1)
18.30: MTK Budapest–Dunaújváros
18.30: Haladás–Videoton (Tv: Sport1)
20.30: Puskás Akadémia–Lombard Pápa (Tv: Sport1)
Szeptember 21., vasárnap
16.30: Újpest–Ferencváros (Tv: M1)
18.30: DVSC-Teva–Kecskeméti TE (Tv: Sport2)

9. FORDULÓ
Szeptember 26., péntek

19.00: Budapest Honvéd–PMFC (Tv: Sport1)
Szeptember 27., szombat
14.30: Kecskeméti TE–Nyíregyháza Spartacus (Tv: Sport1)
16.30: Győri ETO–MTK Budapest (Tv: M1)
18.30: Dunaújváros–Puskás Akadémia
18.30: MVM-Paks–DVSC-Teva (Tv: Sport1)
20.30: Lombard Pápa–Újpest (Tv: Sport1)
Szeptember 28., vasárnap
16.30: Videoton–DVTK (Tv: M1)
18.30: Ferencváros–Haladás (Tv: Sport2)

10. forduló
Október 3., péntek
19.00:
Puskás Akadémia FC–Győri ETO FC (Tv: Duna)
Október 4., szombat
14.00: DVTK–Ferencvárosi TC (Tv: M1)
16.00: DVSC-Teva–Budapest Honvéd (Tv: Sport)
18.00: MVM-Paks–Kecskeméti TE
18.00: PMFC-MATIAS–Videoton FC (Tv: Sport)
20.00: Újpest FC–Dunaújváros PASE (Tv: Sport)
Október 5., vasárnap
16.30: MTK Budapest–Nyíregyháza Spartacus FC (Tv: M1)
18.30: Szombathelyi Haladás–Lombard Pápa Termál FC (Tv: Sport)

11. forduló
Október 17., péntek
19.00:
Dunaújváros PASE–Szombathelyi Haladás (SportTV)
Október 18., szombat
14.00: Lombard Pápa Termál FC–DVTK (Tv: M1)
16.00: Nyíregyháza Spartacus FC–Puskás Akadémia FC (SportTV)
18.00: Kecskeméti TE–MTK Budapest 
18.00: Budapest Honvéd–MVM-Paks (SportTV)
20.00: Ferencvárosi TC–PMFC-MATIAS (SportTV)
Október 19., vasárnap
16.30: Videoton FC–DVSC-Teva (Tv: M1)
18.00: Győri ETO FC–Újpest FC (SportTV)

12. forduló
Október 24., péntek
19.00:
Újpest FC–Nyíregyháza Spartacus FC (Tv: Duna)
Október 25., szombat
14.00:
Puskás Akadémia FC–MTK Budapest (Tv: M1) 
16.00:
Kecskeméti TE–Budapest Honvéd (SportTV)
18.00: PMFC-MATIAS–Lombard Pápa Termál FC
18.00: DVTK–Dunaújváros PASE (SportTV)
20.00: MVM-Paks–Videoton FC (SportTV)
Október 26., vasárnap
16.30:
DVSC-Teva–Ferencvárosi TC (Tv: M1)
18.30: Szombathelyi Haladás–Győri ETO FC (SportTV)

13. forduló
Október 31., péntek
19.00: Kecskeméti TE–Puskás Akadémia FC (SportTV)
November 1., szombat
14.00: Győri ETO FC–DVTK (Tv: M1)
16.00: Dunaújváros PASE–PMFC-MATIAS
16.00: Nyíregyháza Spartacus FC–Szombathelyi Haladás (SportTV)
18.00: Lombard Pápa Termál FC–DVSC-Teva (SportTV)
20.00: Ferencvárosi TC–MVM-Paks (SportTV)
November 2., vasárnap
16.30: MTK Budapest–Újpest FC (Tv: M1)
18.30: Videoton FC–Budapest Honvéd (SportTV)

14. forduló
November 7., péntek

19.00: Budapest Honvéd–Ferencvárosi TC (Tv: Duna)
November 8., szombat
14.00: Kecskeméti TE–Videoton FC (Tv: M1)
16.00: MVM-Paks–Lombard Pápa Termál FC
16.00: Újpest FC–Puskás Akadémia FC (SportTV)
18.00: PMFC-MATIAS–Győri ETO FC (SportTV)
20.00: DVSC-Teva–Dunaújváros PASE (SportTV)
November 9., vasárnap
16.30: Szombathelyi Haladás–MTK Budapest (Tv: M1)
18.30: DVTK–Nyíregyháza Spartacus FC (SportTV)

15. forduló
November 21., péntek

19.00: Kecskeméti TE–Újpest FC (SportTV)
November 22., szombat
14.00: MTK Budapest–DVTK (Tv: M1)
16.00: Dunaújváros PASE–MVM-Paks
16.00: Puskás Akadémia FC–Szombathelyi Haladás (SportTV)
18.00: Nyíregyháza Spartacus FC–PMFC-MATIAS (SportTV)
20.00: Lombard Pápa Termál FC–Budapest Honvéd (SportTV)
November 23., vasárnap
16.30: Ferencvárosi TC–Videoton FC (Tv: M1)
18.30: Győri ETO FC–DVSC-Teva (SportTV)

16. forduló
November 28., péntek

19.00: Dunaújváros PASE–Budapest Honvéd (Tv: Duna)
November 29., szombat
14.00: Újpest FC–Szombathelyi Haladás (Tv: M1)
16.00: MTK Budapest–PMFC-MATIAS
16.00: Lombard Pápa Termál FC–Videoton FC (SportTV)
18.00: Puskás Akadémia FC–DVTK (SportTV)
20.00: Ferencvárosi TC–Kecskeméti TE (SportTV)
November 30., vasárnap
16.30: DVSC-Teva–Nyíregyháza Spartacus FC (Tv: M1)
18.30: Győri ETO FC–MVM-Paks (SportTV)

17. forduló
December 5., péntek

19.00: Ferencvárosi TC–Lombard Pápa Termál FC (SportTV)
December 6., szombat
14.00: Budapest Honvéd–Győri ETO FC (Tv: M1)
16.00: PMFC-MATIAS–Puskás Akadémia FC
16.00: Dunaújváros PASE–Videoton FC (SportTV)
18.00: Szombathelyi Haladás–Kecskeméti TE (SportTV)
20.00: MVM-Paks–Nyíregyháza Spartacus FC (SportTV)
December 7., vasárnap
16.30: DVTK–Újpest FC (Tv: M1)
18.30: DVSC-Teva–MTK Budapest (SportTV)

2020.03.30 21:22:19

Labdarúgó NB I L. P. I.

A Nemzeti Sport keddi számából ajánljuk.

2020.03.29 23:36:50

Labdarúgó NB I MALONYAI PÉTER

„Amit ezen a mérkőzésen látni lehetett, az felülmúlta minden néző várakozását.”

2020.03.29 14:45:53

Labdarúgó NB I PIETSCH TIBOR

„Egy pillanatra meg lehet állni, de még várnék a visszatekintéssel.”