FTC: Jó hangulat volt, annak ellenére, hogy a B-közép nem volt ott - Dibusz

2014.08.12. 18:53
Dibusz Dénes, a Ferencváros kapusa szerint jó hangulat volt a Chelsea elleni stadionavatón, annak ellenére is, hogy a B-közép nem képviseltette magát. A Telkiben készülő játékos a magyar válogatottal kapcsolatban úgy vélekedett, hogy nem vagyunk messze a görögöktől, akik nem képviselnek sokkal nagyobb játékerőt, mint mi.

„Nagyon kiegyenlített csoportba kerültünk. Az első két kalapból sorsoltak sem képviselnek sokkal nagyobb játékerőt nálunk, viszont a negyedik és ötödik kalapból sorsoltakat sem szabad leírnunk, félvállról vennünk. A legfontosabb az első mérkőzés, ez megadja az alaphangot. Ha itthon sikerül nyernünk, akkor kellő önbizalommal tudunk a további találkozók elé tekinteni" – mondta Dibusz Dénes.Dibusz Dénes.

Mint ismert, a magyar válogatott a második kalapból várta a sorsolást, az első kalapból Görögországot, a harmadikból – azaz a miénken kívüli második legerősebből – Romániát kaptuk. Rajtuk kívül Finnországgal, Észak-Írországgal és Feröerrel kell megküzdenie a magyar válogatottnak.

„Úgy gondolom, nem vagyunk messze a görögöktől. Pár éve szoros meccset játszottunk a görögökkel, és nem produkáltak olyan meggyőző játékot. Kellő felkészüléssel pariban lehetünk velük. Nincs olyan sztárcsapat a csoportban, mint mondjuk a hollandok, amit láttunk, hogy azon a szinten még nem vagyunk" – tette hozzá Dibusz, aki szerint kapusposzton remekül állunk, de reméli, hogy hamarosan bemutatkozhat a magyar válogatottban.

Dibuszt a Ferencváros stadionavatójáról is kérdezték. Vasárnap a Chelsea volt a zöld-fehérek ellenfele.

„Nagyon jó érzés volt végre ott lenni és pályára lépni az új stadionban, örültünk, hogy sok néző kilátogatott. Annak ellenére, hogy a B-közép nem képviseltette magát, igen jó hangulat volt, noha ez a tévén keresztül nem is jött át, mert visszanézve a meccset, kicsit mást kaptam, mint ahogy megéltem a mérkőzést. Játékban meglepően jók voltunk, főleg a Pápa elleni meccshez képest nagy előrelépés volt, remélem azt, hogy az irány megmarad, a hétvégén a Győr ellen ki tudjuk javítani a Pápa elleni botlást. A tévén keresztül nem jött át az a remek hangulat, ami ott volt."

Mint ismert, a beléptetőrendszer ellen tiltakozó szurkolók a meccs napjára barátságos meccset szerveztek a Rapid Wien szurkolói ellen.

Legfrissebb hírek

Szoboszlai lehagyhatja Détárit és Mészölyt is; már csak Sallai maradt Rossi első csapatából

Magyar válogatott
17 órája

Botka Endre: A jelenlegit megelőző két edző nem igazán könnyítette meg a dolgomat

Labdarúgó NB I
2026.03.26. 15:15

Csendes alföldi este – Malonyai Péter jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.03.22. 23:30

Kovacevic bombagólja ellenére csak egy pontot szerzett az FTC Kisvárdán

Labdarúgó NB I
2026.03.22. 21:07

Ott lép pályára vasárnap az FTC, ahol még sosem vesztett NB I-es mérkőzést

Labdarúgó NB I
2026.03.20. 13:47

Dibusz Dénes a Kórusiskolában

Labdarúgó NB I
2026.03.19. 15:20

Márton Gréta szerint innen nehéz lesz befogni a Győrt, Szemerey Zsófi még nem ünnepelne

Kézilabda
2026.03.18. 22:49

Véget ért az El-menetelés, a Braga hazai pályán megfordította az FTC elleni nyolcaddöntős párharcot

Európa-liga
2026.03.18. 18:22
Ezek is érdekelhetik