Videoton: „Előnye és hátránya is van a korai El-szereplésnek”

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.06.07. 10:18
A labdarúgó NB I második helyén végző, így a nemzetközi kupaküzdelmekbe az Európa-liga első selejtezőkörében bekapcsolódó Videoton U21-es válogatott védője, Szolnoki Roland a klubja hivatalos honlapjának adott interjújában elmondta, előnye és hátránya is van az El-szereplés korai megkezdésének.

„Számomra a legemlékezetesebb mérkőzést tavasszal, a Ferencváros elleni idegenbeli bajnokink jelentette. Ezen a találkozón léptem először pályára a Puskás-stadionban, fantasztikus volt a hangulat, és nagyszerű győzelmet arattunk. Ráadásul a csapat tartását is bizonyítja, hogy néhány nappal azután, hogy elveszítettük a Ligakupa-döntőt, sikerült nyernünk a Ferencváros otthonában egy nagyon fontos bajnokin. Természetesen kicsit csalódott vagyok, hogy nem sikerült megnyernünk a bajnokságot, annak viszont örülök, hogy ismét európai kupamérkőzéseket játszhatunk. Nagyon bízom benne, hogy hasonlóan szép sikereket érünk el, mint az előző esztendőben. Egyelőre nem tudom megmondani, előny-e vagy hátrány, hogy már az El első selejtezőkörében pályára kell lépnünk. Abból a szempontból nem rossz, hogy hamar játékba lendülünk, vagyis lesz már pár meccs a lábunkban, mire az igazán komoly ellenfelekkel szembekerülhetünk. Viszont rossz is, mert nagyon kevés időnk marad a pihenésre és a felkészülésre. Ráadásul Kovács Istvánnal nekünk még nem kezdődött el a nyári szünet, hiszen június 7-én, pénteken Albániában játszunk fontos U21-es válogatott meccset. Majd szombaton hazautazunk, és ekkor lesz egy nagyon rövid szabadságunk. A terv az, hogy Gyurcsó Ádámmal és a barátnőinkkel elutazunk Horvátországba néhány napra kikapcsolódni, hogy aztán kissé felfrissülve kezdhessük el a nyári felkészülést június 17-én” – nyilatkozta a vidi.hu-nak Szolnoki Roland.Szolnoki Roland.

Legfrissebb hírek

Népsport: amikor a Ferencvárosnak jó volt az egy pont…

Népsport
2026.06.09. 10:33

Újabb játékossal hosszabbított szerződést az NB II-es Videoton

Labdarúgó NB II
2026.05.29. 15:34

NB II: hosszabbított a Videoton csapatkapitánya – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.05.28. 10:35

A középpályára érkezett a Videoton első igazolása

Labdarúgó NB II
2026.05.23. 10:08

NB II: a Videoton három játékosa is visszatér korábbi csapatához – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.05.20. 16:14

Fehérvári győzelemmel köszönt el a másodosztálytól a Budafok

Labdarúgó NB II
2026.05.17. 16:59

Kétgólos Honvéd-siker a feljutók rangadóján, kiesett a Budafok és a Békéscsaba – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2026.05.10. 21:00

Thrillerbe illő hajrával menekült meg a Szentlőrinc

Labdarúgó NB II
2026.05.10. 18:50
Ezek is érdekelhetik