Pécs: A Videoton kerete kimagaslik az NB I-ben - Lőrincz

2013.03.18. 21:46
A Videoton elleni Ligakupa-elődöntőre készülő PMFC vezetőedzője, Lőrincz Emil a klub hivatalos honlapjának adott interjújában elmondta, a fehérvári keret erőssége kimagaslik az NB I-ben, keményebb mérkőzés lesz a csütörtöki első, Sóstói Stadionban megrendezendő felvonás, mint eddig bármelyik összecsapás.



„A rossz időjárás zavarta meg leginkább a csapat életét. Edzeni nem tudtunk a pályán, ezért kétszer kimentünk a kozármislenyi fedett műfüves csarnokba. Szombaton olyat tudtunk gyakorolni, amit szerettünk volna, tehát rengeteg párharcot, illetve egy az egy, kettő a kettő elleni mérkőzés szituációkat. Úgy gondolom nagyon hasznos volt, de akadt jó oldala is annak, hogy elmaradt a Kaposvár elleni bajnoki mérkőzés. Van egy-két játékos, akivel kisebb problémák vannak és nem volt biztos, hogy hétfőre rendbe jöttek volna. Ezért voltaképpen örültünk a Magyar Labdarúgó-szövetség döntésének. Előbb utóbb úgyis le kell majd játszani, de most jót tett nekünk a Videoton előtt a hosszabb felkészülés” – mondta a pmfc.hu-nak, Lőrincz Emil, akit a heti programról is faggattak.

„Napi egy edzéssel folytatjuk a hetet. Nem tudjuk még, hogy melyik pályára tudunk rámenni, mert nincsenek jó állapotban a havazás és az esőzés miatt. Úgy tervezzük, hogy hétfőn, kedden és szerdán egy edzés, majd csütörtökön utazunk Székesfehérvárra, hogy megvívjuk a csatánkat. A Fehérvár jó csapat, van 25 remek játékosa, szerintem mindenkinél könnyebb helyzetben van ilyen szempontból. Az NB I-ben kimagaslik a keretük erőssége. Tavalyhoz képest annyival vannak előrébb, hogy sokkal offenzívabban játsszanak és még veszélyesebbek ezáltal” – mondta a pécsiek vezetőedzője.

S, hogy keményebb összecsapás várható, mint a Budapest Honvéd ellen?

„Természetesen, szerintem ez keményebb lesz bármelyik meccsnél, amit idáig játszottunk. Nincs ezzel semmi gond. Már említettem, hogy aki valamilyen célt el akar érni, annak a legjobb csapatokat is le kell győznie” – zárta mondandóját Lőrincz.

„A rossz időjárás zavarta meg leginkább a csapat életét. Edzeni nem tudtunk a pályán, ezért kétszer kimentünk a kozármislenyi fedett műfüves csarnokba. Szombaton olyat tudtunk gyakorolni, amit szerettünk volna, tehát rengeteg párharcot, illetve egy az egy, kettő a kettő elleni mérkőzés szituációkat. Úgy gondolom nagyon hasznos volt, de akadt jó oldala is annak, hogy elmaradt a Kaposvár elleni bajnoki mérkőzés. Van egy-két játékos, akivel kisebb problémák vannak és nem volt biztos, hogy hétfőre rendbe jöttek volna. Ezért voltaképpen örültünk a Magyar Labdarúgó-szövetség döntésének. Előbb utóbb úgyis le kell majd játszani, de most jót tett nekünk a Videoton előtt a hosszabb felkészülés” – mondta a pmfc.hu-nak, Lőrincz Emil, akit a heti programról is faggattak.

„Napi egy edzéssel folytatjuk a hetet. Nem tudjuk még, hogy melyik pályára tudunk rámenni, mert nincsenek jó állapotban a havazás és az esőzés miatt. Úgy tervezzük, hogy hétfőn, kedden és szerdán egy edzés, majd csütörtökön utazunk Székesfehérvárra, hogy megvívjuk a csatánkat. A Fehérvár jó csapat, van 25 remek játékosa, szerintem mindenkinél könnyebb helyzetben van ilyen szempontból. Az NB I-ben kimagaslik a keretük erőssége. Tavalyhoz képest annyival vannak előrébb, hogy sokkal offenzívabban játsszanak és még veszélyesebbek ezáltal” – mondta a pécsiek vezetőedzője.

S, hogy keményebb összecsapás várható, mint a Budapest Honvéd ellen?

„Természetesen, szerintem ez keményebb lesz bármelyik meccsnél, amit idáig játszottunk. Nincs ezzel semmi gond. Már említettem, hogy aki valamilyen célt el akar érni, annak a legjobb csapatokat is le kell győznie” – zárta mondandóját Lőrincz.

LABDARÚGÓ LIGAKUPA, ELŐDÖNTŐ
Eger–Ferencváros
március 20., 18.00
március 23.
Videoton–PMFC
március 21., 17.15
március 24.
Az elődöntőket élőben közvetíti a Sport Tv.

 

Legfrissebb hírek

Népsport: amikor a Ferencvárosnak jó volt az egy pont…

Népsport
2026.06.09. 10:33

Újabb játékossal hosszabbított szerződést az NB II-es Videoton

Labdarúgó NB II
2026.05.29. 15:34

NB II: hosszabbított a Videoton csapatkapitánya – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.05.28. 10:35

A középpályára érkezett a Videoton első igazolása

Labdarúgó NB II
2026.05.23. 10:08

NB II: a Videoton három játékosa is visszatér korábbi csapatához – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.05.20. 16:14

Fehérvári győzelemmel köszönt el a másodosztálytól a Budafok

Labdarúgó NB II
2026.05.17. 16:59

Kétgólos Honvéd-siker a feljutók rangadóján, kiesett a Budafok és a Békéscsaba – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2026.05.10. 21:00

Thrillerbe illő hajrával menekült meg a Szentlőrinc

Labdarúgó NB II
2026.05.10. 18:50
Ezek is érdekelhetik