UEFA Futsal Cup: a Rába ETO csoportelsőként jutott tovább

2012.09.08. 21:13
A magyar bajnok Rába ETO 5–5-ös döntetlent játszott csoportbeli legnagyobb riválisával, az azeri Arazzal a futsalosok Bajnokok Ligája, az UEFA Futsal Cup szombati játéknapján, és jobb gólkülönbsége révén csoportelsőként jutott tovább a győri négyesből a sorozat legjobb 16 csapata közé.

Az első félidőben a győriek támadásban nagyon jól dolgoztak a bal oldalon, Fabio Aguiar, Lódi Tamás és Juanra is azon az oldalon kialakított adogatás révén talált a kapuba.

A hazai csapat azonban hiába vezetett három góllal a második játékrész elején, az azeriek nagyon felpörögtek, és védelmi megingásokat kihasználva hét perc leforgása alatt négy gólt szereztek, és fordítottak.

A hajrában az ETO vészkapussal rohamozott az egyenlítésért, és Ramada révén elérte célját: az 5–5-ös döntetlen csoportelsőséget hozott a magyar csapatnak.

A következő körben késő ősszel négy négyes csoportban küzd majd a 12 továbbjutó és a négy kiemelt, hasonlóan egy-egy helyszínen. A csoportelsők jutnak majd be a Final Fourba.

UEFA FUTSAL CUP
6. CSOPORT, 3. FORDULÓ, GYŐR
RÁBA ETO–ARAZ (azeri) 5–5 (3–1)
Győr, 1000 néző. Vezette: Kresta (cseh), Golubaci (észt)
GYŐR: Balázs – Luque, Lódi, Harnisch, Dróth. Cs: Al-Ioani, Ramada, Juanra, Fabio. Edző: Marcos Angulo
ARAZ: Salyanskiy – Ribeiro, Dantas, Borisov, Farzalyev. Cs: Da Costa, Nilson Mashado, Sergio Luis, Mammadkarimov. Edző: José Alesio Da Silva
Gólszerző: Fabio (6:56, 1–0), Lódi (8:37, 2–0), Boriszov (9:54, 2–1), Juanra (12:17, 3–1), Al-Ioani (20:37, 4–1), Karlos Alberto (21:54, 4–2), Serjao (24:12, 4–3), Karlos Alberto (27:11, 4–4), Biro Jade (28:14, 4–5), Ramada (37:51, 5–5)
EINDHOVEN (holland)–EID FUTSAL (ír) 6–3 (5–1)
Gólszerző:
Kenan Köseoglu (2:29, 1–0), Rodrigo de Melo (12:43, 1–1), Saadouni (15:13, 2–1), El Ghannouti (15:40, 3–1), Bali (18:50, 4–1), Kenan Köseoglu (19:59, 5–1), Rodrigo de Melo (28:51, 5–2), Bouznig (30:14, 5–3), Bali (38:46, 6–3)
A csoport végeredménye: 1. Rába ETO 7 pont (14–7), 2. Araz 7 (11–9), 3. Eindhoven 3 (9–10), 4. EID 0 (6–14)