NB I: Véber nem szakmázott a szünetben, Csank óvodás gólt látott

2011.03.05. 17:18
Véber György, a Lombard Pápa vezetőedzője büszke játékosaira, akik kétgólos hátrányban rendkívül fegyelmezetten hajtották végre a szünetben megbeszélteket, ellenben Csank János, a vesztes Zalaegerszeg szakvezetője keserű, hogy néhány játékosa a második hazai gól után elbátortalanodott – derült ki a Sporttelevíziónak adott edzői gyorsinterjúkból. A labdarúgó NB I szombat délutáni mérkőzését a Pápa 1–3-ról fordítva nyerte meg 4–3-ra.

VÉBER GYÖRGY (Lombard Pápa): – Nem is tudom, hogyan fogalmazzak... Az első tizenöt percben megnyertük a meccset, a következő tizenötben elveszítettük, ráadásul lélektanilag fontos pillanatban, a szünet előtt tizenegyest hibáztunk. Ezek után a szünetben nem is szakmáztunk, hanem folytattuk a mentális felkészülést, mert régi meggyőződésem, hogy ezen a téren vannak problémáink, amúgy a csapat tud futballozni. Hihetetlenül boldoggá tesz, hogy a második félidőben – még egy–háromnál is – a játékosaim nem törődtek semmivel, csak a szünetben megbeszéltekkel, és meg is fordították az állást. Úgy is mondhatnám, hogy széles az árnyékunk, de ma úgy a felét már sikerült átlépnünk.VÉBER GYÖRGY (Lombard Pápa): – Nem is tudom, hogyan fogalmazzak... Az első tizenöt percben megnyertük a meccset, a következő tizenötben elveszítettük, ráadásul lélektanilag fontos pillanatban, a szünet előtt tizenegyest hibáztunk. Ezek után a szünetben nem is szakmáztunk, hanem folytattuk a mentális felkészülést, mert régi meggyőződésem, hogy ezen a téren vannak problémáink, amúgy a csapat tud futballozni. Hihetetlenül boldoggá tesz, hogy a második félidőben – még egy–háromnál is – a játékosaim nem törődtek semmivel, csak a szünetben megbeszéltekkel, és meg is fordították az állást. Úgy is mondhatnám, hogy széles az árnyékunk, de ma úgy a felét már sikerült átlépnünk.

CSANK JÁNOS (Zalaegerszeg): – Igen, kétgólos vezetésnél félig-meddig úgy éreztem, meglesz a meccs, sajnos a játékosaim is így voltak ezzel... Kétgólos előnyről illett volna lehoznunk a győzelmet. Bár nem ezen múlt, megjegyezném, három–egynél éppen cserélni készültem, ott állt a játékosunk az oldalvonal mellett, a játékvezetők mégis engedték elvégezni a pápaiak bedobását, amelyből végül gólt kaptunk. Ezt követően az ellenfél lélektani előnybe került, a mieink közül néhányan már nem mertek úgy futballozni, mint korábban, ráadásul nem támadtunk ki a középpályásaikra. A második tizenegyes? Ilyet nem lett volna szabad összehozni, és a negyedik gól is, az az elpörgetős, kissé óvodás volt... Egyébként ilyen jó pályán még nem játszottunk az idén, kissé szinte már zavaró is volt...

Legfrissebb hírek

Aranyos Imre élete ajándékának tekinti, hogy Csank János keze alatt futballozhatott

Labdarúgó NB I
2026.06.13. 07:14

NB I: Csank János szerint az ETO játssza a legjobb futballt

Labdarúgó NB I
2026.04.25. 12:55

NS-kerekasztal: jobb formában van a Győr – döntetlen várható az ETO–Fradin

Labdarúgó NB I
2026.04.16. 06:33

NS-kerekasztal: futballcipőben születnek a portugálok

Labdarúgó NB I
2026.03.12. 10:45

Lelki békéje is szárnyakat ad Varga Barnabásnak Görögországban

Labdarúgó NB I
2026.02.13. 11:00

NS-kerekasztal: Dárdai Pál érkezésével elindulhat felfelé az Újpest

Labdarúgó NB I
2026.01.04. 09:15

Ősszel újra robog a Loki – de tavasszal hol áll meg?

Labdarúgó NB I
2025.12.05. 13:01

Csank János: Az utolsó percben történteknél az érzelmek általában nagyon elszabadulnak

Magyar válogatott
2025.11.17. 20:42
Ezek is érdekelhetik