Négy perc játék elég volt, hogy előnnyel várja a visszavágót a Honvéd

2009.04.15. 19:59
A Budapest Honvéd 2–1-re nyert a Siófok otthonában a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén. A vezetést Hercegfalvi Zoltán öngóljával a Balaton-partiak szerezték meg először, a második játékrészben azonban a csereként beálló Moreira és Abraham góljával a kispestiek megfordították a mérkőzést.
Nem biztos, hogy a Honvéd megérdemelte a győzelmet, a Siófok azonban elfáradt a végére
Fotó: Czagány Balázs
Nem biztos, hogy a Honvéd megérdemelte a győzelmet, a Siófok azonban elfáradt a végére
Nem biztos, hogy a Honvéd megérdemelte a győzelmet, a Siófok azonban elfáradt a végére
Fotó: Czagány Balázs
Nem biztos, hogy a Honvéd megérdemelte a győzelmet, a Siófok azonban elfáradt a végére

Az első találatra nem kellett sokat várni: már az ötödik percben értékesítette első ziccerét a Honvéd. A dolog apró szépséghibája, hogy Hercegfalvi Zoltán saját csapatának kapujába vállalta be a labdát, s „ha már valamit csinálunk, akkor azt tegyük jól”-alapon ezt védhetetlenül tette.

Tíz perccel később Hercegfalvi a másik oldalon került ziccerbe, ekkor azonban már nem volt olyan pontos a támadó, illetve Milinte Árpád mozdult ki remek ütemben a kapujából. Már korábban is egyenlíthettek volna a vendégek, Abass azonban becsúszva csak a kapufát találta el.

Az első negyedóra sem hozott lüktető, látványos játékot, de legalább egy-két nagy helyzet tarkította a mérkőzést. A folytatásban azonban már az sem…

A Siófok okosan, taktikusan visszazárt, amikor pedig labdát szerzett, megpróbálta minél tovább magánál tartani a játékszert. Aczél Zoltán együttesének megfelelt az eredmény, igazából a kispestieknek kellett volna „csinálni” a játékot, de csak enyhe mezőnyfölényig jutottak.

A második játékrészben aztán még a meddő fölénye is eltűnt a Honvédnak, amely az utolsó negyedóráig semmit sem csinált a pályán. A cserejátékosok azonban kirángatták nehéz helyzetéből a fővárosiakat.

A 74. percben Moreira remek cseleket követően közelről értékesítette Hercegfalvi „forintos” passzát, majd nem sokkal később Abraham használta ki a Siófok rosszul alkalmazott lestaktikáját és lőtt Milinte kapujába.

Az elfáradó Siófoknak nem volt szerencséje: korábban többször is tévesen állították meg őket lesen a mérkőzés folyamán, míg Abrahamot (helyesen) elengedte a játékvezető (illetve asszisztense) kétes szituációban.

Végül a Honvéd megtartotta egygólos előnyét, így már egyértelmű esélyese a továbbjutásnak.

MAGYAR KUPA


Nézőszám: 1000
Játékvezető: Szabó S.
Asszisztensek: Vámos, Butkai Zs.


Gólszerző: Hercegfalvi (5. – öngól), ill. Moreira (74.), Abraham (78.)
Csere: Da Silva helyett Baszara (60.), Kogler helyett Koós (71.), Nagy L. h. Andruskó (76.), ill. Arszenijevics h. Moreira (a szünetben), Abass helyett Dobos (64.), Hercegfalvi h. Abraham (76.)
Sárga lap: Hegedűs (32.), Horváth G. (66.), Magasföldi (77.), Andruskó (93.), Sütő (93.), ill. Szmiljanics (1.), Filó (6.), Vukmir (47.), Lungu (51.)
Legfrissebb hírek

MK: Debreceni EAC–Soroksár SC

Labdarúgó NB II
35 perce

MK: a bajnokságra fókuszáló DVTK a kupadöntőt is megcélozza

Labdarúgó NB I
4 órája

MK: Lehoczki a Fradi ellen megmutatná; Radóék célja a továbbjutás Zalaegerszegen

Labdarúgó NB I
5 órája

Jobb, mint az Olasz Kupa – Bodnár Zalán jegyzete

Labdarúgó NB I
12 órája

Klasszikus körkapcsolással és élő közvetítésekkel készül a közmédia a MOL Magyar Kupa nyolcaddöntőire

Labdarúgó NB I
21 órája

Fontos rangadót nyert a Vasas a Kecskemét ellen, a Honvéd csak ikszelt a Budafok otthonában – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2026.02.08. 13:54

A Budapesti Honvédhoz igazolt Mészáros Krisztofer Eb-ezüstérmes tornász

Torna
2026.02.06. 11:43

„El kell törni a bokáját a másiknak, hogy kiállítsák?” – Pető szerint a Honvéd gólszerzője piros lapot érdemelt

Labdarúgó NB II
2026.02.03. 09:33
Ezek is érdekelhetik