Kiütéses győzelmet aratott a Debrecen az Újpest otthonában

2008.03.05. 20:02
Az NB I bajnoki táblázatán azonos ponttal álló csapatok este hat órakor léptek pályára a Ligakupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. A táblázaton – a gólkülönbség miatt – egy hellyel előrébb álló debreceniek nagy gólarányú győzelmet arattak az Újpest otthonában.

A DVSC már az 5. percben vezetést szerzett, miután Sadjo röviden fejelte ki a labdát, Aco Sztojkov kegyetlenül kihasználta a védő hibáját, és kapásból helyezte a kapuba a játékszert, ami a kapufát is érintve került a hálóba.

Az első félidőben az újpestiek – néhány távoli lövést leszámítva – nem tudtak nagyobb helyzetet kialakítani, a csapatok 1–0-ás eredménnyel vonultak az öltözőbe.

A második játékrészt már a hazaiak kezdték jobban, sikerült is kiegyenlíteniük Hajdú Norbert révén, a középpályás az 50. percben Mario Bozic beadását kezelte le az ötös sarkánál, majd kapuba lőtte a labdát.

Nem tartott sokáig az újpestiek öröme, az 59. percben Leandro adott nagyszerű passzt Kouemahának, akik üresen vihette kapura a labdát, és ki is használta a ziccert.

Ezután már teljesen átvette az irányítást a DVSC, a 65. percben Huszák Tamás egy Sadjón megpattanó labdát gurított a kapuba.

A gólpasszt adó Leandrónak is sikerült bevenni Balajcza Szabolcs kapuját, a 77. percben egyedül vihette a játékszert az Újpest kapusára, majd kilőtte a jobb alsót.

A debreceniek nem álltak meg 4–1-nél, Kouemaha másodszor is betalált, a távoli lövés Balajczáról pattant a kapuba.

A DVSC 5–1-es idegenbeli sikerével nyugodtan várhatja a visszavágót, a budapesti együttesnek nem sok esélye maradt a továbbjutásra.

LIGAKUPA

NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
Újpest – DVSC 1–5 (0–1)
Gólszerző: Aco Sztojkov (0–1) az 5., Hajdú Norbert (1–1) az 50., Kouemaha (1–2) az 59., Huszák Tamás (1–3) a 65., Leandro (1–4) a 77., Kouemaha (1–5) a 85. percben
Legfrissebb hírek

DVSC: nincs megállapodás Sergio Navarróval a hosszabbításról

Labdarúgó NB I
6 órája

Megvan, mikor dől el a bajnoki cím és dobogó sorsa az NB I-ben

Labdarúgó NB I
Tegnap, 14:06

Győri ünnep Tatabányán, könnyed játékkal lett kupagyőztes az ETO

Kézilabda
2026.05.03. 20:07

Hétgólos rangadó a dobogóért: a Paks legyőzte a DVSC-t, és meg is előzte

Labdarúgó NB I
2026.05.03. 15:30

Szűcs Tamás szerint ütőképes marad a bronzéremre hajtó Loki

Labdarúgó NB I
2026.05.03. 11:48

Ha az Újpest bő 10 év után újra legyőzi a Fradit, már vasárnap bajnok lehet az ETO

Labdarúgó NB I
2026.05.01. 12:44

Nem lett meg a második debreceni győzelme az évszázadban, de így is élen az ETO

Labdarúgó NB I
2026.04.26. 21:25

Lang Ádám: Félre kell tennem az érzelmeimet a győriek elleni meccsen

Labdarúgó NB I
2026.04.26. 11:56
Ezek is érdekelhetik