ORFK-kezdeményezés: az MLSZ kész az egyeztetésre

2007.10.02. 19:23
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) kész arra az egyeztetésre, amelyet Bencze József altábornagy, országos rendőrfőkapitány kezdeményezett a szeptember 22-i Nyíregyháza-Debrecen Soproni Liga-mérkőzéssel kapcsolatos rendőri intézkedéseket követően - közölte Kisteleki István, az MLSZ elnöke kedden az MTI-vel.
A szövetségnek sikerült az elmúlt másfél évben olyan megnyugtató biztonsági körülményeket teremtenie a stadionokban, amelyekkel a felelősségi körébe tartozó mérkőzéseken (legutóbb a magyar-olasz, illetve a magyar-bosnyák válogatott találkozókon) elkerültek mindenfajta nemkívánatos eseményt - olvasható az MTI-hez eljuttatott közleményben.Kisteleki István közlése szerint szigorú és aprólékos FIFA- és UEFA-előírásokat kell alkalmazni, s ha ezeket sikerül betartani, akkor nincsenek botrányok. Ha igénylik, akkor mindezen tapasztalatokat megosztják mindenkivel, aki illetékes a futballmérkőzésekkel kapcsolatos rend fenntartásában, hiszen ez alapvető, közös és kölcsönös érdek.A labdarúgó szövetség elnöke ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy több hírforrás is - az ORFK-közlemény korrekt megfogalmazása ellenére - az MLSZ-re hárítja a felelősséget, amiért az ominózus mérkőzés nem szerepelt a kiemelt kockázatúnak minősítettek között."Ez a független Sportrendezvényeket Biztonsági Szempontból Minősítő Szakértői Bizottság kompetenciája, ebben a kérdésben az MLSZ-nek nincs döntéshozói szerepe" - közölte a szövetség elnöke, hozzátéve: az "utcai harcokat" követő, stadionon belüli atrocitásokról az előzetes tervek szerint kedden alakítja ki álláspontját az MLSZ biztonsági bizottsága.
Legfrissebb hírek

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18

Válogatott: sportpszichológussal bővült a szakmai stáb

Magyar válogatott
2026.05.29. 15:33

A következő idényben már nem Fizz Liga lesz az NB I neve – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.05.26. 17:35
Ezek is érdekelhetik