Női kosár NB I: Cegléden nyert a Sopron, Pécsen a ZTE

2018.02.03. 20:41
A címvédő Sopron 21 ponttal győzött a Cegléd vendégeként a női kosárlabda NB I szombati játéknapján. A DVTK hazai, a ZTE idegenbeli sikerrel igyekezett tartani a lépést az élbollyal, míg a 16. forduló budapesti derbijét a Vasas nyerte meg.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
16. FORDULÓ, szombati mérkőzések

VBW CEKK CEGLÉD–SOPRON BASKET 52–73 (11–18, 16–15, 16–20, 9–20)
Cegléd, 550
néző. V: Földházi, Söjtöry, Kovács N.
CEGLÉD: MEDGYESSY 14/3, Kányási 9/3, Popovics 6, Mokango, MAKSZIMOVICS 10. Csere: Katona Sz., Cooper 6, Zsovár 7/3, Révész B., Kobolák, Filipowicz V. Edző: Cziczás László
SOPRON: FEGYVERNEKY 9, Turner 5/3, Dubei 4, LANGHORNE 19/3, Jovanovics 9. Csere: Határ 6, Weninger 2, CRVENDAKICS 16/6, Page 3, Czukor. Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–4. 5. p.: 0–8. 8. p.: 1–14. 11. p.: 14–18. 13. p.: 16–19. 16. p.: 21–24. 19. p.: 25–29. 24. p.: 35–39. 34. p.: 46–59
Cziczás László:
– Messze nem a legjobb csapatunkkal tudtunk kiállni a bombaerős Sopron ellen, de tisztességgel helytálltunk. Három negyeden keresztül ki-ki meccset játszottunk, gratulálunk ellenfelünknek a győzelemhez és az Euroliga-meneteléshez is.
Roberto Íniguez: – Jól kezdtük a mérkőzést, de aztán belealudtunk. A félidőben nagyon mérges voltam, a második játékrésszel viszont már elégedett lehetek. Figyelembe kell venni, hogy nagyon nehéz menetelésben voltunk.

PEAC-PÉCS–ZTE NKK 79–88 (25–19, 22–21, 13–21, 19–27)
Pécs, 300
néző. V: Fodor A., Válé, Csabai-Kaskötő
PEAC: MANDICS 10/3, Wentzel 4, Rasheed 14, VUCSUROVICS 15, IMOVBIOH 22. Csere: Licskai 6, Roberson 8/3, Szücs L., Szücs R. Edző: Gabriel Carrasco
ZTE: Koizar 3, Kovács G. 6/6, JEFFERY 24/6, HEGEDÜS-ŐRI 16, PARKER 14. Csere: Gáspár-Szalay 9/3, Pavel 4, GORJANÁCZ 12/12. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–10. 6. p.: 14–12. 13. p.: 27–27. 17. p.: 36–31. 23. p.: 49–48. 26. p.: 57–54. 33. p.: 60–68. 37. p.: 72–73
Kipontozott: Koizar (38. p.), Gorjanácz (40. p.)
Gabriel Carrasco:
– Alapvetően a védekezésre épül a játékunk, de ennek a ritmusát most az egész mérkőzésen hiányoltam. A lányok becsülettel küzdöttek, ám Sarah Imovbioh korai negyedik faultja megingatta a rotációnkat. Most lesz egy kis szünet, hogy dolgozzunk a hibáinkon.
Gáspár Dávid: – A második félidőben feljavult a védekezésünk, nem engedtük a könnyű dobásokat a PEAC-nak. Büszke vagyok Gorjanácz Ágnesre, hogy ilyen jól szállt be a meccsbe. A Zalaegerszeg sem női, sem férfivonalon nem győzni jár Pécsre, ezért is értékes ez a siker.

ALUINVENT DVTK MISKOLC–PINKK-PÉCSI 424 69–51 (20–14, 21–10, 17–11, 11–16)
Miskolc, 875
néző. V: Farkas G., Balogh Gy., Menyhárt
DIÓSGYŐR: FONTENETTE 13/3, Bach 4, Raksányi 6/3, Pecková 8/6, MELNIKA 9. Csere: Szabó Fanni 4, ZELE 19, Vukov 2, Kiss A. 4. Edző: Stefan Svitek
PÉCS: Ruják N. 5/3, Csukics 3/3, Benke S. 8/6, SLAUGHTER 18/3, Cheslek 10. Csere: Kovalcsik, Sánta 4, Raus, Jakovina 1, Zsilinszki 2. Edző: Jens Tillman
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–2. 6. p.: 8–9. 8. p.: 18–11. 12. p.: 24–14. 18. p.: 38–22. 24. p.: 45–26. 28. p.: 47–31. 32. p.: 60–35. 34. p.: 60–44. 38. p.: 66–47
Stefan Svitek:
– A védekezésünk végig megfelelő volt, és a rotációnk is jól működött. A nagyszünet után néhány dobásunk nem ment be, ezzel rontottunk is a százalékunkon. Örülök, hogy mindenki hozzátette a magáét a csapat játékához.
Jens Tillman: – Ezen a mérkőzésen, nincs mit szépíteni, nem voltunk jók. A hazaiak támadásban sok üres helyzetet teremtettek, könnyű pontokhoz jutottak, ráadásul keményen védekeztek, és sok lepattanót szereztek. Ezért a győzelmükhöz nem fért kétség.

MTK BUDAPEST–VASAS AKADÉMIA 69–78 (20–26, 20–12, 11–28, 18–12)
Városmajor, 200
néző. V: Mészáros B., Jurák, Lövész
MTK: HORVÁTH B. 9/3, Zólyomi 4, ADAMECZ 19/3, SZABÓ FLÓRA 20, CVITKOVICS 10. Csere: Székely-Horváth, Szeitl, Pál, Koch, Wéber, Szabó B. 7/3. Edző: Nagy Dorottya
VASAS: KALU 26, BÖRÖNDY V. 15, Tóth O. 2, Mérész 2, KARAKASEVICS 12. Csere: Dombai 9, HELJIC 12, Ambrus, Varga A., Tóth D. Edző: Földi Attila
Kipontozódott: Cvitkovics (30. p.), Karakasevics (40. p.)
Nagy Dorottya:
– A második félidőben elvesztettük a kontrollt, rengeteg könnyű dobást, büntetőt hagytunk ki.
Földi Attila: – A meccs elejét egy kicsit túlizgultuk, ami abból is eredt, hogy a miénk a bajnokság egyik legfiatalabb csapata. A második félidőben szigorítottunk a védekezésünkön, így csapatként nyertük meg a mérkőzést.