Női kosár Ek: súlyos vereséget szenvedett a Győr

F. Z.F. Z.
2021.11.24. 19:55
Az október közepén Győrben elszenvedett 117−83-as vereség után idegenben sem tudta sokkal jobban megszorítani az ukrán Prometejt a zöld-fehér együttes a női Európa-kupa 5. fordulójában. A meccs előtt a sorozat csapatai közül átlagban a harmadik legtöbb pontot jegyző hazaiak szerda este is remekeltek, s második negyed közepén elhúztak, majd ismét könnyedén verték meg magyar riválisukat, amelynek így szinte minimálisra csökkentek a továbbjutási esélyei.

A győriek csak az elején tartották magukat (Fotó: fiba.basketball)

A Győr még többé-kevésbé tartotta a lépést a hazaiakkal, de a harmadik negyedben csak 12 pontot dobott az ukránok 28-ával szemben, így a hajrára már nem maradt reális esély a győzelemre.

A záró tíz percet 18–18-ra hozta a magyar együttes. A Győr legjobbja az amerikai Beatrice Mompremier volt 16 ponttal.

Az egy győzelemmel és négy vereséggel álló Győr egy hét múlva a Sepsit fogadja az utolsó fordulóban. A csoportokból a két első helyezett és az 1-es konferencia négy legjobb harmadikja jut tovább a 32 közé, ahol már kieséses rendszerben folytatódik a verseny.

KOSÁRLABDA
NŐI EURÓPA-KUPA
B-CSOPORT, 5. FORDULÓ

Prometej (ukrán)–UNI Győr Mély-Út 94–68 (23–16, 25–22, 28–12, 18–18)
Dnyepropetrovszk, 100 néző. Vezette: Manosz (görög), Matuszewska (lengyel), Tukiss (lett)
PROMETEJ: DUBROVINA 7/3, ATKINS 22/9, Dacko 11/3, Jurkevicsusz 2, HOLMES 31/9.Csere: BABIC 16/3, Ljubinec, Balaban 5/3. Edző: Viktorija Bolsakova
GYŐR: Dombai 4, Weninger 3/3, Dubei 5/3, Oroszová 8/3, Mompremier 16. Csere: Ruff-Nagy 3/3, COLLEY 15/12, TÖRÖK Á. 14/6, Varga Zs., Rozmán. Edző: Iványi Dalma
Az eredmény alakulása.3. perc: 5–7. 5. p.: 11–7. 12. p.: 25–21. 16. p.: 34–22. 19. p.: 44–30. 23. p.: 58–38. 29. p.: 74–47. 35. p.: 84–57. 38. p.: 87–59

Iványi Dalma: – A sok eladott labda és a gyenge lepattanózás miatt kapott második szándékú kosarak megpecsételték a mérkőzésen a sorsunkat, pedig a játék néhány elemében javulást láttam.

A másik mérkőzésen:  Elazig Ozel Idare (török)–ACS Sepsi-SIC (romániai) 65–71
Az állás: 1. Prometej 9 pont (453–361), 2. Sepsi 9 pont (347–341), 3. Elazig 6 pont (317–355), 4. GYŐR 6 pont (360–420)