Női kosár Ek: nyert, de búcsúzott a Szekszárd

MTI MTIMTI MTI
2020.01.29. 20:09
A női kosárlabda Európa-kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján az Atomerőmű KSC Szekszárd 79–75-re legyőzte a spanyol Gernika Bizkaiát, ám így is búcsúzott a sorozattól.

Az Európa-kupában induló öt magyar csapatból utolsóként állva maradt Szekszárd egy hete 91–73-ra kikapott Gernikában, így jelentős hátránnyal vágott neki a visszavágónak.

Djokics Zseljko csapata a nyitó játékrész után tízpontos előnyre tett szert, a következő két negyedben viszont a vendég spanyolok voltak eredményesebbek, és ötpontos fórból várták a záró felvonást. Ebben a Szekszárd fordítani tudott, és bár az első mérkőzésen begyűjtött hátrányának ledolgozására nem volt esélye, a visszavágót megnyerte.

KOSÁRLABDA
NŐI EURÓPA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–LOINTEK GERNIKA BIZKAIA (spanyol) 79–75 (26–16, 16–20, 15–25, 22–14)
Szekszárd, 1000
néző. V: Zenis (szlovák), Jovanic (bosnyák), Katic (horvát)
SZEKSZÁRD: DOJKIC 23/6, Marshall 5/3, Theodoreán 5/3, MCCALL 20, KRNJICS 13. Csere: Ruzicková 10, Studer Á., Bálint R. 3/3, Kiss V. Edző: Djokics Zseljko
GERNIKA: Ocete 8/6, DIETRICK 21/12, WOJTA 14/3, Arrojo 4, MILIC 14. Csere: Lo 5/3, Díez 4, Mazionyte 2, Ariztimuno, Molina-Prados 3/3. Edző: Mario López
Az eredmény alakulása. 2. perc: 7–0. 5. p.: 14–2. 8. p.: 24–9. 13. p.: 34–16. 15. p.: 37–23. 18. p.: 39–30. 22. p.: 47–41. 26. p.: 53–48. 29. p.: 55–56. 33. p.: 63–66. 37. p.: 71–71
Kipontozódott: Theodoreán (24. p.), Milic (39. p.)
Továbbjutott: a Gernika, 166–152-es összesítéssel
Djokics Zseljko:
– Voltak periódusai a mérkőzésnek, amikor kiválóan teljesített a csapat, de volt olyan is, amikor nagyon mélyen voltunk, ötlettelenül játszottunk. A spanyolok ismét kiválóan, hatvan százalékkal dobták a hárompontosokat. A jövőben a bajnokságra és a Magyar Kupára fókuszálunk.
Mario López: – Tudtuk, hogy nagy előnnyel érkeztünk a visszavágóra, próbáltunk hosszan, nem fejvesztve támadni és a védekezésre koncentrálni. Az első negyedben mutatott játékunkra a tizennyolc pontos előny is rányomta a bélyegét, viszont a folytatásban sikerült megnyugodnunk, így ha vereséget is szenvedtünk, a lényeg, hogy továbbjutottunk.