Férfi kosár NB I: egy negyed elég volt a Körmendnek

I. SZ.I. SZ.
2020.11.30. 19:45
Ronald Lee Curry (kékben) és a Fehérvár nyert Zalaegerszegen (Fotó: Katona Tibor/Zalai Hírlap)
Az Egis Körmend az első, a második és a negyedik negyedet is elvesztette, mégis győzött Kaposváron a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának hétfői játéknapján.

A somogyiak vesztét a harmadik negyed okozta, ezt 27–5-re megnyerte a Körmend.

A mindössze második bajnokiját játszó Alba Fehérvár Vojvoda Dávid nélkül is szenzációsan dobott és fölényes győzelmet aratott Zalaegerszegen. A hazaiaknál Ante Delas, a vendégeknél Ronald Lee Curry dobott 22 pontot.

A 27 pontja mellett nyolc lepattanót szerző Eilingsfeld János -vezette Atomerőmű fölényes, 54 pontos győzelmet aratott a Jászberény felett.

Az október 10. óta először pályára lépő Szolnok izgalmas mérkőzésen a horvát Marijan Cakarun vezérletével nyert az eddig várakozáson felül szereplő Szeged otthonában.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ZALAKERÁMIA ZTE KK–ALBA FEHÉRVÁR 79–97
(17–26, 28–25, 18–25, 16–21)
Zalaegerszeg, zárt kapuk mögött. V:  Praksch, Söjtöry, Nagy V.
ZTE:  Duren 16/3,    Bonifert  8,   DELAS 2     2/9,    VUKO19/3,   Gleen 5. Csere:   Plézer, Völgyi, Szabó Zs.   9/3, Simó, Csuti. Edző: Ante Nazor
FEHÉRVÁR: TURNER  17/3,  Lukács N.  15/6, CURRY   22/9, DAVIS 18/3,  Ahmad   10/3. Csere: Omenaka 7, Takács Martin 3/3, Takács Milán 2, Kass 3/3, Balsay, Seyi. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc:   4–11.  7. p.:    11–16.  13. p.: 29–33. 15. p.: 35–37. 23. p.: 52–57. 28. p.: 63–76. 34. p.: 66–85. 38. p.: 71–91
Kipontozódott: Gleen (31. p.)
Ante Nazor:
– A támadásainkkal nincs is különösebb probléma, a védekezés viszont annál fájóbb. Nagyon sok pontot kapunk. A következő időszakban kemény meccsek várnak ránk a Falco és a Szeged ellen.
Forray Gábor: – Elismerés játékosaimnak, nemcsak most, az elmúlt hetekben is jól teljesítettek. Az első húsz percben nem tudtunk jelentősebb előnyre szert tenni, később viszont már igen. Erős menetelésben vagyunk, de ez a feladatunk. A ZTE-ből egyébként jó csapat lehet.

ATOMERŐMŰ SE–JÁSZBERÉNYI KSE 117–63 (30–16, 25–18, 27–17, 35–12)
Paks, zárt kapuk mögött. V:  Farkas G., Major, Németh P.
ASE: Baker 15/9, Pupp B., Capers 9, JACKSON 16/6, Lóránt 11/3. Csere: SHEPARD 18/3, EILINGSFELD 27, Kis R. 4, Verasztó, Kovács Ákos 15/6, Pajor 2, Velkey. Edző: Dzunics Braniszlav
JÁSZBERÉNY: Ruják B. 8/3, Katona J. 6, DONALDSON 21/12, BRBAKLICS 22/9, Rékasi 2. Csere: Kaszás M., Szőke 2, Kovács Ákos 2, Tóth T. Megbízott edző: Petőfi Áron Zsolt
Az eredmény alakulása: 2. perc: 2–3. 4. p.: 9–3. 6. p.: 12–12. 9. p.: 13–12. 13. p: 36–19. 16. p.: 49–27.  22. p.: 63–41. 27. p.: 75–46. 33. p.: 89–54. 35. p.: 100–54
Kipontozódott:  Kaszás M. (34. p.), Rékasi (35. p.)
Dzunics Braniszlav:
– Kívánom, hogy mielőbb kikecmeregjünk ebből a helyzetből. Mindenki úgy állt hozzá a mérkőzéshez, ahogy az illik és elvárható.
Petőfi Áron Zsolt: – Hogy mekkora szakmai értéke volt a meccsnek, azt mindenki látta, remélem, hogy a magyar szövetség a jövőben jobban megvizsgálja az ilyen helyzeteket... Felelőtlenség volt ilyen körülmények között a játékosokat pályára küldeni.

A Körmend fordulatos mérkőzésen győzött Kaposváron (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

KAPOSVÁRI KK–EGIS KÖRMEND 65–73 (18–14, 19–12, 5–27, 23–20)
Kaposvár, zárt kapuk mögött. V: Benczur, Minár, Lengyel
KAPOSVÁR: M. Curry 2, Krnjajszki 4, RIVERS 18/6, Hendlein 6, JUKIC 13.  Csere: Révész 2, MILISZAVLJEVICS 20/6, Hock.  Edző: Fekete Ádám
KÖRMEND: MOSELY 12/3, Thames 8, Mócsán 12/6, Durázi 5/3,     TAYLOR 5. Csere: WILLIAMS 11/3, FERENCZ 9/9, Oroszi 6/6, Tóth N. 4, Balogh M. 1, Kiss M. Edző: Ziga Mravljak
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 7. p.: 14–8. 12. p.: 22–16. 17. p.: 31–23. 22. p.: 38–30. 27. p.: 42–43. 32. p.: 45–55. 37. p.: 53–63
Fekete Ádám:
– Megint a harmadik negyeden ment el a meccs, pedig már beszéltünk erről a csapattal. Még tudatosabban, még nagyobb felelősséggel kell azoknak a játékosoknak ezekben a szituációkban fellépni, hogy ezen átgördüljünk. Részemről azokat a megfelelő játékokat előhúzni, amelyek működnek. Itt van egy olyan gödör mindig a csapatnál, ami sajnos a vesztünket okozta már többször. Ettől függetlenül nem tudok rosszat mondani a csapatomra, mert ebben a helyzetben is óriásit küzdött.
Ziga Mravljak:
– Ez a meccs már mögöttünk van, 48 óra múlva már újabb találkozó vár ránk. Egyértelmű, hogy küszködtünk, de amint elkaptuk a fonalat támadásban, minden sokkal könnyebbé vált. Nem titok, hogy a meccset viszont a harmadik negyedben mutatott jó védekezéssel nyertük meg.

NATURTEX-SZTE SZEDEÁK–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 78–84 (16–23, 26–18, 19–22, 17–21)
Szeged, zárt kapuk mögött. V: Kapitány, Török R., Győrfy R.
SZEGED: Kerpel-Frónius G. 2, GOVENS 19/9, Brown 10/3, DZELETOVICS 23, Dickey 6. Csere: Kerpel-Frónius B. 7/3, KELLER I. 11/3. Edző: Szrecsko Szekulovics
SZOLNOK: WARNER 19/9, Kovács P. 7/3, Rudner, CAKARUN 16, SZUBOTICS 15/3. Csere: Badzim 12/9, Zsíros 6/6, Pongó Máté 9/9, Taiwo. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–6. 5. p.: 4–10. 8. p.: 8–15. 12. p.: 22–23. 14. p.: 27–25. 18. p.: 38–33. 23. p.: 44–46. 27. p.: 51–58. 33. p.: 61–69. 38. p.: 69–78
Szrecsko Szekulovics:  –
Azért vesztettünk, mert sok támadólepattanót engedélyeztünk az ellenfélnek, a szolnokiak tizennyolc pontot szereztek második szándékú támadásból. Sorsdöntőnek bizonyult, hogy harmincegy hárompontos kísérletükből tizenháromszor találtak a gyűrűnkbe.
Gasper Potocnik: – A Szeged megmutatta, hogy jó csapat, csak nagy küzdelemben sikerült megszereznünk a győzelmet. A második negyed közepétől okosabban kellett volna játszanunk, ebben az esetben korábban lezárhattuk volna a mérkőzést.

1. Falco-Vulcano KC Szombathely 2 2 186–165 1.000
2. Alba Fehérvár 2 2 188–169 1.000
3. Egis Körmend 5 4 1 402–370 0.900
4. Atomerőmű SE 7 5 2 601–548 0.857
5. DEAC 7 5 2 607–584 0.857
6. Naturtex-SZTE-SZEDEÁK 6 4 2 529–470 0.833
7. Szolnoki Olajbányász 2 1 1 151–142 0.750
8. Sopron KC 6 3 3 498–505 0.750