Férfi kosár NB I: rendkívül fontos meccset nyert a Körmend

2014.04.12. 21:47
A Szolnok a Kecskemétet, a Kaposvár a Sopront győzte le a férfi kosárlabda NB I középszakaszának szombati játéknapján, a felsőház 9. fordulójában. Az alsóházban a Körmend hazai pályán legyőzte a Szegedet, amivel biztossá vált, hogy ebből a csoportból a Pécs és a Körmend jut be a bajnoki rájátszás negyeddöntőjébe.

A Szolnok végig vezetve, kiváló védekezéssel gyűrte le a Kecskemétet, míg a Kaposvár 12–2-es rohammal fordított az utolsó negyedben a Sopron ellen.

Körmenden a Szeged képes volt tetemes hátrányból visszakapaszkodni, de a végjátékot elbukta, így eldőlt, hogy már nem juthat be a negyeddöntőbe – a Pécs és a Körmend viszont ott lesz az aranyéremért zajló végjátékban, a kérdés már csak az, melyikük jut be a 7. és melyikük a 8. helyen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ, 9. FORDULÓ

SZOLNOKI OLAJ KK–KTE-DUNAASZFALT 67–47 (18–13, 16–11, 19–10, 14–13)
Szolnok, 1200 néző. V: Papp P., Farkas G., Frányó
SZOLNOK: TROTTER 8/6, RAKICS 7/3, Vojvoda 8/3, LÓRÁNT 13/3, Báder 4. Csere: Holliday 7/3, Milosevics 4, Simon B. 4, IVOSEV 10, Keller Á. 2, Tóth Z., Berkics M. Edző: Dragan Alekszics
KTE: WITTMANN 12/9, Mészáros M. 4/3, Geraszimovics 9, Jovanovics 5/3, Karahodzsics 2. Csere: Bencze Z. 2, Kuntics 5, Stefanovics 3/3, Hegedűs G. 3/3, Pongó M. 2. Edző: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 11–8. 9. p.: 15–13. 15. p.: 30–17. 18. p.: 34–24. 24. p.: 45–31. 28. p.: 51–32. 34. p.: 58–32. 38. p.: 64–44
Kipontozódott: Lóránt (35. p.)
Dragan Alekszics: – Nagyon fontos volt, hogy a kaposvári vereség után felálljunk és ez sikerült is. A védekezésünk alapozta meg a győzelmet, azzal elégedett voltam. Próbáltam pihentetni Justin Holidayt és Vojvoda Dávidot is, hiszen fontos, hogy frissek maradjanak a játékosok. Sok eladott labdánk volt, ennek nem örülök. A Kecskemét a maximumot adta ki magából az adott helyzetben.
Sztojan Ivkovics: – Tudtuk előre, hogy nehéz mérkőzés lesz, főleg azért, mert kiesett Pongó Martin, és a mérkőzésen megsérült Nikola Jovanovics is. A két dobójátékosunk nélkül át kell variálnunk a taktikánkat, hogy a folytatásban eredményesek legyünk. Hozzáállásunk továbbra is példás, de ezúttal ennyire volt elég.

KAPOSVÁRI KK–SOPRON KC 78–70 (25–17, 18–19, 15–26, 20–8)
Kaposvár, 700 néző. V: Cziffra, Hegedűs, Makovszki
KAPOSVÁR: Hinnant 3, Fodor M. 1/3, Puljko 13/6, HENDLEIN 19, DAVIS 20/6. Csere: Horváth M. 2, JANCSIKIN 8/3, Drahos 2. Edző: Fekete Ádám
SOPRON: Thomas 7/3, Thompson, Dénes 9/6, BORISZOV 16/6, BAROVICS 28. Csere: Tóth G. 4/3, Ruják 3/3, Takács N. 3/3. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–3. 7. p.: 17–14. 13. p.: 29–20. 17. p.: 34–29. 23. p.: 45–44. 27. p.: 52–54. 33. p.: 64–64. Kipontozódott: Dénes (37. p.), Jancsikin (39. p.)
Fekete Ádám: – A frissesség ezúttal hiányzott csapatunkból, ám ennek ellenére védekezésünket a terv szerint megvalósítottuk. Arra törekedtünk, hogy ellenfelünk belső játékát és kinti dobásait megfékezzük. Győzelmünkkel esélyessé váltunk a négy közé kerülésre.
Sabáli Balázs: – Az első félidőben a Kaposvár mindazt végrehajtotta, amit akart, ám a nagyszünet után egy ideig a mi akaratunk érvényesült. A hajrában döntőnek bizonyult, hogy a kaposváriak dobásai jól sikerültek, mi pedig nem tudtuk ekkor már az ellenfél által diktált ritmust tartani.

ALSÓHÁZ, 12. FORDULÓ

FORTRESS-JÁSZBERÉNY–MARSO NYÍREGYHÁZI KK 93–81 (30–16, 20–21, 24–15, 19–29)
Jászberény, 600 néző. Vezette: Vígh P. dr. Jakab L. Kulcsár T.
JÁSZBERÉNY: SZAVICS 2, MARKOVICS 18, SOÓS 16, DRAMICSANYIN 19/3, Sundov 15. Csere: HORTI 13, Dukics 9/3, Mladenovics, Szögi 1, Lázár. Edző: Halmai Gábor
NYÍREGYHÁZA: WALKER 28/12, Doyne 7, Kósa 2, Hall, POSCSICS 16. Csere: Cseh Gy. 8, Mohácsi 13/3, Jakab 7/3, Molnár M. Edző: Sitku Ernő
Kipontozódott: Cseh Gy. (29. p.)
Halmai Gábor: – Az elején nagyon jól játszottunk, jelentős előnyhöz jutottunk, amit a hajráig meg is tudtunk tartani.
Sitku Ernő: – Azt kértem a csapattól, hogy keményen védekezzünk és gyorsan támadjunk, ehelyett gyorsan nagy hátrányba kerültünk. A folytatásban koncentráltabban és fegyelmezettebben kell játszanunk, mint tettük Jászberényben.

EGIS KÖRMEND–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 89–76 (24–8, 19–26, 19–27, 27–15)
Körmend, 1100 néző V: Pálla, Török, Boros
KÖRMEND: WISSEH 14/3, El-Amin 11, FERENCZ 18/12, Török 6, Rakocsevics 13. Csere: SONYÁK 14/6, Grebenár, Farkas 6/6, Kusnyer 3/3, Fodor G. 4. Edző: Aaron Mitchell
SZEGED: JEREMINOV 15, Levy 12, HORVÁTH 16/6, Williams 6, Csorvási M. 13. Csere: Molnár 2, Kiss 9/9, Csorvási L. 3. Edző: Nikola Lazics
Kipontozódott: Fodor G. (34. p.), Csorvási M. (37. p.), Levy (39. p.), El-Amin (40. p.)
Aaron Mitchell: – Remek első negyedünkkel nagy lehetőséghez jutottunk. Nehéz volt a folytatás, de egész héten a győzelemre készültünk, ami sikerült, ezért nagyon boldog vagyok!
Nikola Lazics: – Tudtuk, hogy nehéz lesz, rossz ritmusban kezdtünk, aztán felzárkóztunk. Jól játszottunk a második félidőben. Nehéz ilyenkor bármit mondani a játékvezetésre, és szeretnék korrekt maradni, de miután átvettük a vezetést, az utolsó negyedben nem tudom, mi történt. Mintha minket más mércével mértek volna.