Férfi kosár NB I: a Soprontól is kikapott a Fehérvár

2014.03.19. 20:23
A Sopron és a bajnoki címvédő Alba Fehérvár is vereség után lépett pályára másfél hét szünet után a férfi kosárlabda NB I középszakaszában, a felsőházban. A Sopron Szolnokon, az Alba Kecskeméten kapott ki, ma egymás ellen javíthattak.

A soproniak kezdtek valamivel jobban, az első negyed hajrájában öt ponttal, 19–14-re megléptek, ez pedig meghatározta a meccs további képét. A találkozó jelentős részében ugyanis az Alba Fehérvár futott az eredmény után.

A legnagyobb különbség a harmadik harmadban 60–50-es vezetésnél alakult ki a két csapat között. A negyedik játékrész elején, 63–56-os soproni vezetést követően a két gárda produkált egy közel négy perc hosszú pont nélküli időszakot, amit az Alba tört meg Supola Zoltán triplájával, a vendégek legjobbja, a montenegrói Milos Boriszov azonban egy sikeres közeli dobással válaszolt, majd Trepák Zoltán is betalált.

A meccs képe a hajrára sem változott, az Alba azért küzdött, hogy próbáljon közel kerülni a soproniakhoz. A fehérváriak erejét azonban felőrölte a felzárkózási kísérlet. Dénes Gábor büntetői, illetve az amerikai Anthony Thompson triplájával ismét tíz pontra nőtt a különbség (73–63 a Sopron javára), ezzel pedig eldőlt a meccs. A Sopron 77–69-re győzött, Boriszov 23 ponttal zárt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ

ALBA FEHÉRVÁR–SOPRON KC 69–77 (14–19, 22–25, 20–17, 13–16)

Székesfehérvár, 2150 néző. V: Györffy, Hegedüs T., Szabó G.
FEHÉRVÁR: Hobbs 11/9, SUPOLA 12/3,Humphrey 13/9, Tóth N. 3, BARONE 20. Csere: Tóth P. 4, Somogyi 2, Szanati 4, Juhos, Timkó. Edző: Carlos Frade
SOPRON: THOMAS 8/6, Thompson 3/3, BORISZOV 23/6, Dénes 5, BAROVICS 13. Csere: Ruják 7/3, Tóth G. 3/3, Trepák 7/3, TAKÁCS N. 8/6. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 6. p.: 9–11. 9. p: 15–17. 12. p.: 16–21. 15. p.: 24–25. 18. p.: 32–38. 23. p.: 46–44. 26. p.: 48–55. 29. p.: 56–61. 32. p.: 56–63. 36. p: 59–65. 38. p.: 63–73
Kipontozódott: Tóth P. (34. p.)
Carlos Frade: – Nagyon nehéz volt a Sopron ellen játszani, mert kevés hibát követett el. Mi viszont több buta hibát elkövettünk védekezésünkben, ebből fakadtak azok a könnyű mezőnykosarak, hárompontosdobások, amelyekkel meg is büntettek bennünket. Annak viszont örülök, hogy voltak olyan számok, amelyekben jobbak voltunk, mint az előző mérkőzéseken, vonatkozik ez az eladott és a szerzett labdákra egyaránt.
Sabáli Balázs: – A győzelemnek örülünk, de szép játékot ezúttal nem láthattak a nézők. A Fehérvár stílusa nem fekszik a csapatunknak, nem engedték a saját játékunkat játszani, ezt a huszonegy eladott labdánk is bizonyítja. A külső dobásokban múltuk felül az Albát, a dobószázalékunk az, amely eldöntötte a mérkőzést.

AZ ALSÓHÁZBAN

A Körmend sokáig szoros meccset játszott Szegeden, ugyanis még a harmadik negyed végén is vezetett 64–61-re, a meccs hajrája azonban a hazaiaké volt, a Szedeák a 17 pontos Horváth András vezérletével 95–86-ra győzött.

A Nyíregyháza jóval simább meccsen száz pont fölé jutott, és 104–82-re nyert otthon a Jászberény ellen, a hazaiaktól William Walker 26 ponttal a mezőny legeredményesebb dobójának bizonyult.

Hasonlóan egyoldalú mérkőzést láthattak a nézők Szombathelyen, ám ott a vendég pécsi alakulat diadalmaskodott, mégpedig 20 ponttal.

KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–EGIS-KÖRMEND 95–86 (20–19, 23–19, 18–26, 34–22)
Szeged, 1000 néző. V: Ádám J., Fodor A., Minár
SZEGED: JEREMINOV 15/3, LEVY 16, HORVÁTH Á. 17/9, J. Williams 13, Csorvási M. 8. Csere: Kiss Zs. 10/9, Vida, Csorvási L. 10, Molnár A. 6/6. Edző: Nikola Lazics
KÖRMEND: WISSEH 18/9, El-Amin 10/3, Ferencz Cs. 7/3, Farkas A. 6/6, RAKOCSEVICS 26
Csere: Sonyák 9/9, Grebenár 2, Fodor G. 8, Kusnyer, Kutasi. Edző: Hencsey Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–12. 8. p.: 17–13. 12. p.: 25–22. 14. p.: 29–30. 18. p.: 36–32. 23. p.: 48–46. 27. p.: 54–58. 32. p.: 66–64. 38. p.: 78–78
Kipontozódott: Farkas A. (34. p.), Ferencz Cs. (36. p.)
Nikola Lazics: – Három negyeden át döcögött a játékunk, különösen a védekezésünkkel voltam elégedetlen. Az utolsó tíz percben jó ritmusban kosárlabdáztunk, és hatékony támadójátékunknak köszönhetően fontos győzelmet arattunk.
Hencsey Tamás: – Elsősorban lepattanózásban múlt felül bennünket ellenfelünk. A Szeged húsz támadólepattanót szerzett, amelyekből könnyű kosarakat dobott, ezzel vert meg bennünket.

MARSO-NYÍREGYHÁZA KK–FORTRESS JÁSZBERÉNY 104–82 (35–16, 20–27, 25–11, 24–28)
Nyíregyháza, 300 néző. V: Kapitány, Pozsonyi, Vida B.
NYÍREGYHÁZA: WALKER 26/3, POLYÁK 20/9, DOYNE 22, Mohácsi 6/3, Poscic 11/3. Csere: HALL 12/3, Cseh 5/3, Jakab P., Molnár M. 2, Czura. Edző: Sitku Ernő
JÁSZBERÉNY: Savic 7/3, Mladenovics 13/6, Ahmetbasics 2, HORTI 16, Sundov 15. Csere: Soós G. 10/6, M. Markovics 2, Szögi 6, Dukics 11/3, Varga I. Edző: Szrdjan Antics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–0. 4. p.: 15–1. 9. p.: 33–12. 12. p.: 38–24. 17. p.: 46–31. 20. p.: 52–43. 27. p.: 71–47. 31. p.: 85–54. 33. p.: 90–57. 38. p.: 101–76
Kipontozódott: Hall (39. p.)
Sitku Ernő: – Ezúttal az első pillanattól kezdve szinte az utolsóig képesek voltunk arra a játékra, amelyet elterveztünk, és remélem, ez reményt ad a csapatnak a továbbiakra.
Szrdjan Antics: – Legutóbb, amikor nyertünk Nyíregyházán, alig volt eladott labdánk és sok lepattanót szereztünk. Ezúttal mindkét mutatóban alulmúltuk önmagunkat, a Nyíregyháza győzelme teljesen megérdemelt.

FALCO-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY–PÉCSI VSK-PANNONPOWER 63–83 (18–19, 18–27, 14–19, 13–18)
Szombathely, 1200 néző. V: Földházi, Török, Boros
FALCO: Vlahovics 9/3, Váradi B. 6, Perl 9, Mitchell 13, SZABÓ M. 16. Csere: Will 8/6, Bognár K., Simon L. 2. Edző: Andjelko Mandics
PÉCS: NELSON 14, Csabay 14/9, Bíró 6, BUDIMIR 25/9, Sarlija 11. Csere: HALÁSZ 9/3, Bödör 2, Délity, Nagy K. 2. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–8. 7. p: 10–12. 17. p.: 34–38. 27. p.: 42–57. 34. p.: 55–72
Andjelko Mandics:
– Katasztrófa, amit ma a csapatom nyújtott, sem támadásban, sem pedig védekezésben nem találtuk a ritmust, a Pécs teljesen megérdemelten nyert, nekünk pedig nagyon gyorsan ki kellene javítanunk hibáinkat.
Csirke Ferenc: – Az idény egyik legjobb játékát nyújtottuk, szó szerint végig ellenőrzésünk alatt tartottuk a mérkőzést, örülök a győzelemnek, de még véletlenül sem szabad elszállnunk a szombathelyi sikerünktől, ugyanis még nagyon fontos meccsek várnak ránk.