Férfi kosár NB I: megverte a Sopront a Falco, és még hibátlan

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2019.11.27. 20:15
A címvédő Falco hazai pályán 12 ponttal nyert a Sopron ellen a férfi kosárlabda NB I egyetlen szerdai mérkőzésén.

A szombathelyieknél négyen is tíz dobott pont felett zártak.

Sikerével a Falco a mezőnyből egyedüliként továbbra is veretlen.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–SOPRON KC 80–68 (25–19, 19–16, 19–14, 17–19)
FALCO:
VÁRADI 13/6, Curry 2, Benke 8/6, Krivacsevics 3, REDDIC 12. Csere: Hooker 4, FILIPOVITY 11/9, Lake 7, PERL 10/3, Washington 5/3, Bíró 5/3, Verasztó. Edző: Gasper Okorn
SOPRON:
Thompson 6/3, Supola 3, Jogela 8/3, Rivers 10, CARTER 15. Csere: Takács, KINNEY 20/6, Fazekas, Werner 4, Molnár 2. Edző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 2. perc:
7–0. 8. p.: 18–11. 14. p.: 31–29. 17. p.: 39–30. 20. p.: 44–35. 24. p.: 52–40. 28. p.: 63–47. 32. p.: 65–55. 37. p.: 75–64. 39. p.: 75–68
Kipontozódott:
Thompson (26. p.)
Gasper Okorn: –
A mérkőzés nagy részében irányítottunk, voltak jó megoldásaink védekezésben és támadásban is. Nyertünk, de nem volt könnyű a Sopron ellen játszani, mert ellenfelünk felszabadultan, tét nélkül kosarazott, s okozott nehéz perceket. Ebből a mérkőzésből is tanulnunk kell. És gratulálok a Körmendnek, hogy továbbjutott a FIBA-kupában – nagy fegyvertény, hogy két ilyen erős kosárcsapata van a régiónak.
Kosztasz Flevarakisz: –
Negyedszer járok Szombathelyen, mindig remek az atmoszféra a csarnokban, most is jó hangulatban játszottunk. A Falco jó csapat, jól védekező együttes, amely esélyesként lépett pályára, s megérdemelten nyert. De negyven percig küzdöttünk, a csapatom többé-kevésbé megvalósította az elképzeléseimet. Igaz, néhány kulcsjátékosom gyengébben teljesített, és faultproblémáink is voltak. Még sok munka vár ránk.

1. Falco-Vulcano Szombathely 8 8 659–551 1.000
2. Egis Körmend 9 7 2 768–652 0.889
3. Atomerőmű SE 9 7 2 739–682 0.889
4. PVSK-VEOLIA 8 6 2 704–676 0.875
5. KTE-Duna Aszfalt 7 5 2 556–543 0.857
6. Alba Fehérvár 9 5 4 813–774 0.778
7. DEAC 9 5 4 730–722 0.778
8. Szolnoki Olaj KK 9 5 4 686–703 0.778