Férfi kosár MK: megismétlődik a tavalyi finálé Győrben

2019.02.15. 19:59
A Falco simán legyőzte a Jászberényt a pénteki elődöntőben – Evan Bruinsma 16 pontot szerzett (Fotó: Dömötör Csaba)
A Falco és a Szolnok játssza a döntőt szombaton a a férfi kosárlabda Magyar Kupában Győrben.

A Falco az első negyedben eldöntötte a Jászberény elleni elődöntőjét, az első tíz percben megszerzett 16 pontos előnyéből nem is adott már le, sőt, tovább növelve azt 26 pontos győzelmet aratott. A mezőny legeredményesebb játékosa a vesztes JKSE amerikai légiósa, Orlando Coleman volt 26 ponttal.

A tavaly ezüstérmes szombathelyiek ellenfele a címvédő Szolnok lesz, miután a Tisza-parti együttes Sztrahinja Milosevics és Kovács Péter csütörtöki elvesztése után is 18 ponttal felülkerekedett a Debrecenen.

A győri végjáték szombati zárónapján 14.30-kor kezdődik a bronzmeccs, 17 órakor pedig a finálé.

SZOMBATHELY:
Govens 10/6, VÁRADI 6/3, Bíró 3/3, BRUINSMA 16/6, Reddic 11. Csere: CURRY 13/3, BALMAZOVICS 18/15, Perl 13, Tóth N. 6, Hódi, Körmendi. Edző: Gasper Okorn
JÁSZBERÉNY:
PITTS 20/6, Rakics 2, COLEMAN 26/6, Alekszandrov 4, Pantelics 3. Csere: Czirbus 8, Kerpel-Frónius B. 5/3, Brbaklics 2, Cseh, Ruják B. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 4. perc:
13–0. 7. p.: 20–8. 13. p.: 35–19. 16. p.: 45–25. 18. p.: 51–27. 25. p.: 57–40. 27. p.: 64–45. 33. p.: 78–52. 35. p.: 89–56. 38. p.: 93–68
Gasper Okorn: –
Sokan meglepetésnek tartják a jászberényiek sikereit, holott hónapok óta ott vannak az élmezőnyben, a Körmend ellen is kiválóan játszottak. Mindez fokozott koncentrációra késztetett bennünket. Nem lehetek elégedetlen együttesem teljesítményével, jól kosaraztunk, és a döntőben is szükség lesz szurkolóink segítségére, mert szeretnénk ott is nyerni.
Nikola Lazics: –
Ellenfelünk sokkal jobb játékkal rukkolt ki. A nulla tizenhármas kezdésünk rányomta a bélyegét az egész mérkőzésre, tulajdonképpen nem is nagyon maradt esélyünk. Hetven-nyolcvan pontos meccsen tudtunk volna egyenlőbb ellenfelek lenni, viszont nagyon rosszul védekeztünk, és a frissebb, jobb erőkből álló szombathelyi csapat a vártnál könnyebben jutott a döntőbe.

SZOLNOKI OLAJ KK–DEAC 97–79 (23–22, 32–12, 15–32, 27–13)
Győr, 900 néző. V: Pálla, Győrffy, Ádám
SZOLNOK: VOJVODA 17/9, Rudner 3/3, BENKE SZ. 12/3, N. MILOSEVICS 19, ANDRIC 16. Csere: ROWSEY 22/6, Tóth Á. 8, Csák, Taiwo, Frikker. Edző: Dragan Alekszics
DEAC: DUGAT 16, Manigat 12/9, BORISZOV 13/3, Ivosev 12/6, Amigo 7. Csere: Polyák 12/6, Bognár 4, Velkey 3/3, Omenaka, Kozák, Tóth B. Edző: Berényi Sándor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–8. 8. p.: 17–17. 12. p.: 29–25. 14. p.: 36–25. 17. p.: 48–32. 20. p.: 55–34. 29. p.: 70–64. 33. p.: 79–68. 38. p.: 90–79
Kipontozódott: Amigo (33. p.), Rudner, Omenaka (mindkettő 37. p.), Ivosev (40. p.)
Dragan Alekszics:
– Kiütközött a nagyobb tapasztalatunk, két kulcsemberünk hiányzott, ezért talán a Debrecenen volt a nagyobb nyomás. Az első félidőben jó tempóban játszottunk, de azt nem lehetett végig tartani. A hajrában azonban okosan, a centereket megjátszva, könnyű kosarakkal nyertük meg a mérkőzést. Csapatom nincs könnyű helyzetben, vannak újabb sérültjeink is, ám bízunk benne, hogy parkettre léphetnek a döntőben.
Berényi Sándor: – Megérdemelt a Szolnok győzelme, a különbség viszont túlzott. Jár az elismerés a mieinknek is, mert a játékosok kitették a szívüket is a pályára. Sajnos a második negyedben a Szolnok átrohant rajtunk, demoralizáló triplákat és ziccereket dobott. A szünetben sikerült rendeznünk a sorokat, nagy energiákat mozgósítva visszakapaszkodtunk, hittünk a fordításban. Szoros állásnál mutatkozott meg, hogy a Szolnok a rutinosabb együttes.