Férfi kosár Euroliga: a Barca legyűrte a Bayernt; a Milan kihúzta a hajrát – videók

2023.02.02. 23:44
A barcelonai Tomás Satoransky két Bayern-játékos között (Fotó: Getty Images)
A Bayern München a vártnál nagyobb csatára kényszerítette a Barcelonát, de a házigazda katalánok azért 72–70-re megnyerték a két csapat csütörtök esti mérkőzését a férfi kosárlabda Euroligában. Öt győzelem után megszakadt a Valencia nagy sorozata – éppen egyik közvetlen riválisa, a Maccabi Tel-Aviv kapta el a spanyol csapatot egy végletekig kiélezett mérkőzésen –, viszont a Crvena zvezda Milánóban sem tudott megállni a lejtőn.

BARCELONA–BAYERN MÜNCHEN 72–70

Sok sérült játékosát nélkülözte a Bayern, sima győzelemre számítottak a hazai hívek, aztán lett belőle, ami lett… A Barcelona többször is tíz pont körüli előnyt épített, a bajorok rendre visszakapaszkodtak, sőt a második félidő elején fordítottak is. Még akkor sem volt vége, amikor hat perccel a vége előtt meglépett 63–51-re a Barca. Corey Walden és Ognjen Jaramaz visszarángatta a Bayernt a szakadék széléről, 70–65-nél utóbbi egy triplát, majd két büntetőt is bedobott – 70–70! Huszonegy másodperccel a vége előtt Cory Higgins dobta azt a duplát, amellyel a katalánok végül is legyűrték a minden dicséretet megérdemlő Bayernt. Nikola Mirotic 12 ponttal is a legeredményesebb Barca-játékos tudott lenni.

VALENCIA–MACCABI TEL-AVIV 93–94

A Valencia ötös győzelmi sorozattal várta a hét második Euroliga-ütközetét, az ígéretes Maccabi-kezdésre adott 17–4-es válasz jó időre kedvező pozícióba is hozta a hazai csapatot. A második félidő eleji spanyol labdaeladásokat azonban megbüntette a Maccabi, amely hatalmas fölényben volt a palánkok alatt (a lepattanóharcot 40–22-re nyerte meg), és hosszú időre magához is ragadta az irányítást, tíz ponttal meglépett (67–77). A Valencia a saját fegyverével próbált visszakapaszkodni, Chris Jones és Jared Harper is besuvasztott egy-egy triplát, és Jones két büntetője után döntetlen volt az állás (92–92). Válaszul Wade Baldwin feltett egy duplát, időkérés után 24 másodperce maradt a Valenciának az egyenlítésre. Harper csak egy büntetőt dobott be, de a legvégén Jonesnak még maradt ideje egy kétségbeesett triplára. Nem ment be, így megszakadt a Valencia nagy sorozata, a Maccabi ritka idegenbeli győzelmei egyikét aratta. A tel-avivi csapatban Baldwin 19 ponttal, Bonzie Colson 17 ponttal és 12 lepattanóval zárt, John DiBartolomeo öt triplát behajítva jutott el 17 pontig, míg a Valenciában a 20 pontos Jared Harper volt a legeredményesebb.

MILAN–CRVENA ZVEZDA 74–68

Népes Zvezda-tábor érkezett Milánóba, hogy segítsen megállítani a csapat mélyrepülését – nem rajtuk múlt, hogy Dusko Ivanovics csapata sorozatban negyedszer is kikapott. Először Johannes Voigtmann zsákolása és triplája után léptek meg a hazaiak (29–20), és remekül védekezve sokáig tartották a 10-15 pont közötti előnyüket. A távolról pocsékul dobó belgrádiak a második félidőben fokozatosan faragtak a hátrányból, 33 másodperccel a vége előtt már csak négy pontra voltak (72–68). Kyle Hines támadólepattanóból visszatett duplája döntött kilenc másodperccel a vége előtt. Billy Baron 15, Devon Hall 14 ponttal járt a playoffzónától még mindig nagyon távol lévő milánóiaknál, Benjamin Bentil 17-ig jutott a szintén leszakadóban lévő CZ-ben.

171856–19480.261

A 18 csapat 34 fordulós, oda-visszavágós körmérkőzésben zajló alapszakasza (2022. október 6.–2023. április 14.) után az első nyolc helyezett bejut a playoffba, ahol négy páros mérkőzést rendeznek – azok győztesei játszanak majd a final fourban.