A Sopron 19 ponttal kikapott a Jekatyerinburgtól

2011.01.12. 19:45
A Sopron nem bírt az esélyesebb oroszokkal (Fotó: Mirkó István)
Az MKB-Euroleasing Sopron hazai pályán 87–68-as vereséget szenvedett az orosz Jekatyerinburgtól a női kosárlabda Euroliga B-csoportjának 9. fordulójában.

A Sopron jól kezdte a mérkőzést, ugyanis a házigazda szerezte a találkozó első öt pontját, és az első negyed nagy részében sikeresen őrizte is előnyét. Azonban a játékrész utolsó perceiben fordított az esélyesebb orosz együttes, így 19–17-es vendégvezetéssel kezdődött a második negyed.

A második tíz perc második felében kicsit ellépett a Jekatyerinburg, de Amber Holt hajrában dobott kosarával tíz ponton belül maradt a különbség: 41–32-es állásnál ért véget az első félidő.

A harmadik negyed azonban teljesen a vendégekről szólt: a Sandrine Gruda és Szvetlana Abroszimova vezette oroszok elléptek a magyar csapattól, és gyakorlatilag eldöntötték a két pont sorsát, ugyanis 67–44-es előnnyel várhatták az utolsó játékrészt.

A Sopronnak az utolsó tíz percben sikerült kissé kozmetikázni az eredményt, a hazaiak végül 87–68-as vereséget szenvedtek a Jekatyerinburgtól. A hazaiak legjobbja a 23 pontig jutó Holt volt, aki emellett öt lepattanót is begyűjtött.

Ezen a meccsen mutatkozott be a Sopron együttesében Marissa Coleman, aki öt pontot és három lepattanót jegyzett.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
9. FORDULÓ, B-CSOPORT
MKB-EUROLEASING SOPRON–UMMC JEKATYERUNBURG 68–87 (17–19, 15–22 , 12–26, 24–20)
Sopron, 1500 néző. V: Vyklicky (cseh), Gabara (szlovák), Delauné (francia).
SOPRON: Honti 6/3, Holt 23, Varga Zs. 2, Krivacsevics 10, Tamane 9. Csere: Eördögh 6, Coleman 5, Fűrész 7/3
JEKATYERINBURG: Pondexter 5/3, BIBRZYCKA 12/6, Artesina 9/6, GRUDA 20, Sztyepanova 6. Csere: PARKER 23, Dumerc 3/3, Nolan 4, Vidmer 5
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6-2. 7. p.: 12-9. 12. p.: 19-23. 15. p.: 25-29. 18. p.: 27-37. 24. p.: 36-53. 27. p.: 37-61. 33. perc: 52-76. 36. p.: 59-79
„Nagyon jó csapat ellen játszottunk, és a két együttes közötti lehetőségeket a pályán igyekeztünk csökkenteni. Ez ideig-óráig sikerült, de egy Euroliga-győzelemre esélyes alakulat ellen ennyire futotta az erőnkből” – Székely Norbert, a Sopron edzője.
„Szívesen jövünk Sopronba, csak nagyon messze van. Hozzánk csak egy játékost kellett beépíteni,  Candice Parkert,  így egyre jobb a játékunk, és a győzelmet is könnyebb megszerezni. Úgy hiszem, fogunk még játszani egymás ellen ebben az idényben” – Gundars Vetra, a Jekatyerinburg edzője.