A Pécs kulcsfontosságú meccset nyert meg

2011.01.13. 19:50
A női kosárlabda Euroliga A-csoportjának 9. fordulójában a Pécs 2010 hazai pályán 75–72-re legyőzte a Good Angel Kosice együttesét. A szlovákiai csapat végig jól tartotta magát, ám a baranyaiak megérdemelten nyertek.

A Pécs 2010 női kosárlabdacsapata ma abban a tudatban lépett pályára hazai pályán a kassai Good Angels Kosice ellen az Euroliga A-csoportjában, hogy győzelem esetén az utolsó forduló előtt saját kezébe kerülhet saját sorsa a továbbjutást illetően (amennyiben a francia Mondeville a papírformának megfelelően kikap a csoportot vezető olasz Taranto otthonában a 20.30-kor kezdődő összecsapáson).

Iványi (fehérben) ismét jó teljesítményt nyújtott
(Fotó: Szabó Miklós)
Iványi (fehérben) ismét jó teljesítményt nyújtott (Fotó: Szabó Miklós)

A baranyaiak novemberben Kassán 75–57-re kikaptak, ráadásul a régóta sérült Regina Palusna még nincs százszázalékos állapotban, de Zseljko Djokics vezetőedző így is benevezte őt a mai mérkőzésre, ahogy a betegséggel küzdő Kelsey Griffint, a sérüléssel bajlódó Iványi Dalmát és az egy hete szerződtetett Keller Annamáriát is (öt és fél év után tért vissza Pécsre), Jela Vidasics viszont kimaradt.

A meccset a vendégek kezdték jobban, alig telt el három perc, amikor 10–4-es kassai vezetésnél időt kellett kérnie Zseljko Djokicsnak.

A szusszanásnyi szünet jót tett a pécsieknek, a negyed végére egy pontra zárkózott fel a hazai csapat (18–17-re vezettek tíz perc után a kassaiak)  – köszönhetően annak, hogy jelentősen feljavult a pécsiek csapatjátéka. Erről árulkodott az első játékrész utolsó hazai akciója, amikor Alexandria Quigley passzának és Griffin zárásának köszönhetően dobott egy duplát Iványi Dalma, és mivel a vendégek szabálytalankodtak, még egy büntetőt is értékesíthetett.

A folytatásban aztán elkezdték szórni a hármasokat a pécsiek: Quigley, Bujdosó Nóra és Fegyverneky Zsófia is triplát dobott, így 30–25-re meglépett a Pécs.

Ezt követően viszont ismét a szlovákok percei következtek, a korábbi soproni Zuzana Zirková vezetésével egyenlíteni tudtak, a nagyszünetben 36–36-os döntetlent mutatott az eredményjelző.

A második félidőben aztán továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok, a harmadik negyed végén azonban 49–46-os hazai vezetésnél a Pécsnek több lehetősége is volt, hogy ötpontosra növelje előnyét, ez korábban csak a már említett 30–25-nél fordult elő. A pécsiek azonban több kétpontos kísérletet is elhibáztak.

Az utolsó negyednek azonban mégis ötpontos előnnyel ment neki a hazai gárda, miután Iványi hármaskísérlete után a gyűrűben landolt a labda. A negyedik játékrészben pedig már ellenállhatatlan volt a Pécs – egészen a mérkőzés hajrájáig.

A hazaiak folyamatosan növelték előnyüket, hat és fél perccel a vége előtt Kelsey Griffin kettesének köszönhetően már tíz ponttal vezetett a magyar csapat, amely a hajrában gondosan ügyelt arra, hogy a kassaiak ne szerezzenek gyors pontokat.

A vége így is izgalmasra sikeredett, sokáig úgy tűnt, hogy a Pécs már nem engedi öt ponton belülre az ellenfelet, ám az utolsó percben két másodperc alatt dobtak öt pontot a kassaiak, s jöttek fel 72–70-re. Az utolsó fél percet aztán fejben is jól bírta a Pécs, végül 75–72-re nyert.

NŐI EUROLIGA
A-CSOPORT, 9. FORDULÓ
PÉCS 2010–KASSA (szlovák) 75–72 (17–18, 19–18, 19–14, 20–22)
Pécs, 1800 néző. V: Kottermoser (német), Herceg (horvát), Kovacevic (osztrák).
PÉCS: Iványi 18/3, FEGYVERNEKY15/3, Quigley 10/6, NAGY-BUJDOSÓ12/6, Krnjics 4. Cs: GRIFFIN 14/3, Raksányi 2, Sarok, Keller
KASSA: Jalcová 11/6, ZIRKOVÁ13/3, Kupciková 11, HOUSTON12, DUPREE 18. Cs: Csikosová, Lawless 2, Musovics 5/3, Jurcsenková
Kipontozódott: Kupciková (39. p.)
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–10. 7. p.: 8–16. 11. p.: 19–18. 15. p.: 30–25. 18. p.: 30–30. 23. p.: 36–40. 26. p.: 44–44. 28. p.: 49–46. 33. p.: 62–52. 36. p.: 66–61. 40. p.: 70–65
„Nagy meccset játszottunk a Kassával! Nagy-Bujdosó támadólepattanója és a büntetők kihasználása volt a kulcsa a találkozónak. A remény hal meg utoljára!” – Zseljko Djokics. a Pécs edzője.
„Negyven percig harcoltak a hazaiak, de tízpontos előnyüket annak ellenére nem sikerült ledolgozni, hogy mi is sok energiát fektettünk a felzárkózásba” – Stefan Szvitek, a Kassa edzője.
1. Taranto 9 8 1 600–499 17
2. Kraków 9 6 3 618–552 15
3. Kosice 9 5 4 631–568 14
4. PÉCS 2010 9 4 5 546–593 13
5. Mondeville 9 3 6 553–600 12
6. Riga 9 1 8 485–621 10