Vereséggel kezdte a felkészülést a magyar női kosárlabda-válogatott

2024.08.01. 21:41
A mieink mindössze 39 pontot szereztek Montenegró ellen (Fotó: valogatott.hunbasket.hu)
A ruandai világbajnoki előselejtezőre készülő magyar női kosárlabda-válogatott hat ponttal kikapott csütörtökön Podgoricában a házigazda Montenegrótól.

 

Völgyi Péter csapata – a márciusban kinevezett szövetségi kapitány bemutatkozó meccsén – pontszegény találkozót játszott a házigazdával, s végül 45–39-re maradt alul.

A válogatott pénteken 19 órakor ismét összecsap a balkániakkal, jövő csütörtökön és pénteken pedig Csehországgal játszik Székesfehérváron.

A világbajnoki előselejtezőre augusztus 19. és 25. között kerül sor Ruandában, ahol sorrendben Szenegál, a Fülöp-szigetek és Brazília lesz az ellenfél. Az előselejtező győztese kerül a vb-selejtező mezőnyébe, amelyre 2026 márciusában kerül sor.

NŐI KOSÁRLABDA
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Montenegró–Magyarország 45–39

 

Legfrissebb hírek

Takács-Kiss Virág: A legmerészebb álmaimban sem gondoltam, hogy eljutok idáig

Kosárlabda
2026.06.19. 07:21

A magyar női válogatott ott lehet a 3x3-as kosárlabda Eb-n

Kosárlabda
2026.06.14. 17:43

Megvan a női kosár-vb-re készülő magyar válogatott bő kerete

Kosárlabda
2026.06.10. 18:49

Tornagyőzelemmel hangolt a vb-re a magyar női 3x3-as kosárválogatott

Kosárlabda
2026.05.26. 12:06

Franciaország ellen kezdenek a mieink Berlinben a női kosárlabda vb-n

Kosárlabda
2026.05.19. 18:37

Női kosárlabda: Dubei Debóra visszavonul a válogatottól

Kosárlabda
2026.05.19. 09:01

Női kosárlabda NB I: Rátkai Eszter távozott a bajnok Pécstől, folytatás Szekszárdon

Kosárlabda
2026.05.14. 11:45

Hegedűs Péter visszaépítené a bizalmat Győrben

Kosárlabda
2026.05.12. 10:50
Ezek is érdekelhetik