
A mieink mindössze 39 pontot szereztek Montenegró ellen (Fotó: valogatott.hunbasket.hu)
A ruandai világbajnoki előselejtezőre készülő magyar női kosárlabda-válogatott hat ponttal kikapott csütörtökön Podgoricában a házigazda Montenegrótól.
Völgyi Péter csapata – a márciusban kinevezett szövetségi kapitány bemutatkozó meccsén – pontszegény találkozót játszott a házigazdával, s végül 45–39-re maradt alul.
A válogatott pénteken 19 órakor ismét összecsap a balkániakkal, jövő csütörtökön és pénteken pedig Csehországgal játszik Székesfehérváron.
A világbajnoki előselejtezőre augusztus 19. és 25. között kerül sor Ruandában, ahol sorrendben Szenegál, a Fülöp-szigetek és Brazília lesz az ellenfél. Az előselejtező győztese kerül a vb-selejtező mezőnyébe, amelyre 2026 márciusában kerül sor.
NŐI KOSÁRLABDA
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Montenegró–Magyarország 45–39
Legfrissebb hírek

A magyar női válogatott ott lehet a 3x3-as kosárlabda Eb-n
Kosárlabda
2026.06.14. 17:43

Női kosárlabda: Dubei Debóra visszavonul a válogatottól
Kosárlabda
2026.05.19. 09:01

Hegedűs Péter visszaépítené a bizalmat Győrben
Kosárlabda
2026.05.12. 10:50
Ezek is érdekelhetik





