
A Sopron Basket és a Soproni Darazsak Sportakadémia révén a nyugati városból két csapat is indul ősszel a női kosárlabda NB I-ben.
A Sopron Basket közösségi oldala hétfőn tudatta, hogy az amatőr bajnoki aranyérem után a Soproni Darazsak Sportakadémia saját együttessel szerepel az élvonalban.
A szövetség a hónap elején jelentette be, hogy a 2024/25-ös idényben ismét 12 klub érdekelt a legjobbak között.
Az elmúlt idény – melyben csak tíz csapat szerepelt az NB I-ben – a DVTK HUN-Therm fennállásának az első bajnoki aranyával zárult, a második a Serco UNI Győr, a harmadik a TARR KSC Szekszárd lett, utolsóként pedig a VBW CEKK Cegléd esett ki.
Legfrissebb hírek

Női kosárlabda NB I: vérátömlesztés az ezüstérmesnél
Kosárlabda
2026.06.04. 20:32

Női kosárlabda NB I: Laczka Miklós a TFSE új vezetőedzője
Kosárlabda
2026.05.29. 15:34

Boros Júlia a DVTK kosárlabdacsapatának első új igazolása
Kosárlabda
2026.05.22. 14:33

Az év női kosárlabdázója is távozik Diósgyőrből
Kosárlabda
2026.05.21. 13:59
Ezek is érdekelhetik




