Női kosár NB I: a DVTK szoros meccsen legyőzte a Sopront

K. B.K. B.
2024.01.14. 18:36
Balról: Aho Nina és Lelik Réka is örülhetett (Fotó: Árvai Károly, archív)
A listavezető DVTK hazai pályán 71–65-re legyőzte a címvédő Sopron Basketet vasárnap, a női kosárlabda NB I 17. fordulójában, amelyben a Vasas a Cegléd ellen nyert (75–60), míg az NKA Pécs a Szigetszentmiklós felett diadalmaskodott (94–61).

A jelenleg ötödik Sopron remekül kezdte a találkozót, hiszen az első negyedben hétpontos előnyre tett szert (20–13). A folytatásban a miskolciak ledolgozták hátrányukat, sőt a félidőre már kétpontos előnnyel vonulhattak le (33–35). A harmadik felvonás 19–19-cel végződött, így a záró etapban dőlt el minden kérdés. Ez játékrész a hazaiaké lett, akik így 71–65-ös győzelemnek örülhettek, s tovább növelték előnyüket az alapszakaszban.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
DVTK Hun-Therm–Sopron Basket 71–65 (13–20, 22–13, 19–19, 17–13)
Miskolc, 1700
néző. V: Ciffra, Nagy V., Minár.
DIÓSGYŐR: Aho N. 7/3, Aho T. 3/3, Charles 6, Jovanovic 11/3, TADIC 11. Csere: Lelik 9/6, Grigalauskyte 4, KÁNYÁSI 11/9, OLÁH F. 9/9, Tenyér. Edző: Völgyi Péter
SOPRON: Fegyverneky 7/3, TURNER 17/9, BROOKS 17, SITKU 14/6, Mompremier 6. Csere: Varga A., Böröndy, Toman D., Papp K. 4. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–4. 6. p.: 6–12. 9. p.: 11–18. 13. p.: 21–24. 14. p.: 27–24. 17. p.: 31–26. 23. p.: 37–40. 25. p.: 43–43. 27. p.: 43–50. 29. p.: 49–50. 31. p.: 57–52. 33. p.: 57–56. 35. p.: 60–56. 36. p.: 64–56. 37. p.: 65–60
Völgyi Péter: – Nagy változások vannak a csapaton belül, több poszton is, Toman Petra sérülését követően, az U20-as szabály miatt máshogy kellett felállnunk, és mentális gát is volt a lublini vesztes Euroliga mérkőzés után. A Sopron a mérkőzés nagy részében zónázott, de megtaláltuk ennek az ellenszerét. Voltak pozitívumok, az egyik Kányási visszatérése, a másik Oláh F. három triplája, de rajtuk kívül mindenki hozzátett a mérkőzéshez. Nagyon várom már, hogy teljes csapattal tudjunk kiállni.
Gáspár Dávid: – Szeretnék gratulálni a DVTK-nak, a mai esti győzelemhez, illetve a korábbi mérkőzésekhez, az egész eddigi szezonhoz, a jó szerepléshez. Az előző mérkőzéshez viszonyítva ma sokkal jobbak voltunk, de a kulcsmomentumokat nem tudtuk megragadni, sem védekezésben, sem támadásban. Az volt az érzésem, hogy rutinosabb, jobb döntéseket hozott a Diósgyőr, ezért tudták a maguk javára fordítani a mérkőzést. Van fejlődés a játékunkban, a korábbi Sopron – Diósgyőr bajnokihoz képest is jobbak voltunk, ebbe szeretnék belekapaszkodni, ezen az úton kell haladjunk tovább.

NKA Universitas Pécs–BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós 94–61 (27–12, 13–16, 21–20, 33–13)
Pécs, 200néző.V:Farkas G., Fodor A., Szilágyi B.
PÉCS:M. Tadic7/3,LACZKÓ12/6,M. Williams6,MÉRÉSZ B.10,P. WILLIAMS15.Csere:Weninger 4, Kiss A.6,WALLACE23/15,Rátkai5/3,Szmailbegovics4,Simon Zs., Halmágyi2.Edző:Jovan Gorec
SZIGETSZENTMIKLÓS:Koch4/3,TakácsD.7/3,BALTKOJIENE15/3,Petrenaite6/3,TREHUB17/3.Csere:Bajzáth, Gróf2,Rozmán10/3.Edző:Riskó Dávid
Az eredmény alakulása.3. perc:6–2.6. p.:17–2.13. p.:27–13.17. p.:34–17.23. p.:47–31.26. p.:56–36.33. p.:66–53.37. p.:80–58.Kipontozódott:Gróf (39. p.)
Jovan Gorec:– Megfelelő mérkőzést játszottunk, bár a törökországi túra után kicsit nehezen lendültünk bele.
Riskó Dávid:– Nagy energiákat mozgósított a Pécs, mi pedig egy kicsit megrémültünk. Az első és az utolsó öt percen kívül jó kosárlabdát játszottunk, és látszott, hogy nagyobb önbizalommal kell nekiállni a találkozóknak, a lányoknak el kell hinniük, hogy tudnak kosárlabdázni.

VBW CEKK Cegléd–Vasas Akadémia 60–75 (21–19, 8–11, 14–31, 17–11)
Albertirsa, 120
néző. V: Balog Gy., Varga-Záray, Nyilas.
CEGLÉD: Carr 9, Horváth Boglárka 2, Czank 9/6, SHEMATSI 14/12, BARNAI 11. Csere: Farkas P. 7/3, Szerelem-Kobolák, Rakita, Szirony 6/6, Kovács K. 2. Edző: Lo Elhadji Malick
VASAS: M. TAYLOR 17/3, ALLEN 16/3, Gelei 6, Salamon 4, Madár E. 6. Csere: Budácsik 9/3, Jáhni 8/6, Boros B. 2, Szerencsés 3/3, Tóth O. 4, Madár K., Kádár. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–6. 8. p.: 16–14. 12. p.: 24–20. 17. p.: 24–25. 20. p.: 29–30. 23. p.: 29–41. 28. p.: 41–59. 31. p.: 45–66. 35. p.: 56–69
Lo Elhadji Malick:
– Amíg betartottuk, amivel készültünk az ellenfélből, addig partiban voltunk vagy vezettünk. Mikor elkezdtünk mást csinálni, abból nagyon nagy baj lett. Szokás szerint az öltözőben maradtunk, 14–34 lett a harmadik negyed, és ezzel ott gyakorlatilag elment a meccs.
Milos Pavlovics: – Nálunk is van új játékos, akit be kell építeni, illetve olyan, aki sérülés után tért vissza, még kell egy kis idő, hogy mindenki magabiztosan mozogjon a helyén. Az első félidőben nem találtuk a ritmust, de a harmadik negyedben megmutattuk, hogyan kéne játszania ennek a csapatnak. Remélhetőleg a későbbiekben már így fogunk játszani.

1. DVTK 11 11 836–621 22 1.000
2. Győr 11 9 2 929–769 20 0.909
3. Pécs 11 8 3 878–707 19 0.864
4. TFSE 11 7 4 842–772 18 0.818
5. Szekszárd 11 6 5 838–728 17 0.773
6. Sopron 11 6 5 855–736 17 0.773
7. Vasas 11 4 7 655–792 15 0.682
8. BEAC 11 3 8 763–907 14 0.636