Női kosár Euroliga: szoros meccset nyert, második csoportjában a DVTK

2023.12.20. 19:48
Szoros meccset nyert meg otthon a Diósgyőr (Fotó: Árvai Károly)
A DVTK 73–69-re legyőzte az olasz Schiót a női kosárlabda Euroliga A-csoportjának 10. fordulójában szerdán. A Győr 75–71-re kikapott az USK Prahatól az A-csoportban.

Arella Guirantes, az előző idényben a DVTK Hun-Therm kulcsemberének számító Puerto Ricó-i hátvéd visszatért Miskolcra a Beretta Famila Schio színeiben, de szerencsére szomorúan ballaghatott le a DVTK Aréna parkettjéről. Völgyi Péter együttese szokásához híven nagy küzdelemben gyűjtötte be a két pontot az Euroliga utolsó 2023-as fordulójában, sikerét a második negyed végén alapozta meg, akkor húzott el 15 ponttal is idegenben szintén felülmúlt olasz riválisától.

A negyedik negyedben ráijesztett a látogató a borsodiakra, 62–60-ra zárkózott fel, ám ezután Tenyér Zsófia középtávolija és az összesen 17 pontot szerzőMilica Jovanovicspontos triplája megnyugtatta a végül 73–69-re diadalmaskodó házigazdát, amely a második helyen zárja az esztendőt az A-csoportban.

„Diósgyőrbe Euroligát...” – skandálta Völgyi Péter, a DVTK vezetőedzője a meccs utáni sajtótájékoztatón.

A Győr csoportutolsóként a B jelű kvartettet vezető USK Praha ellen lépett pályára idegenben. A vendégek hősiesen tartották magukat, végig szoros volt az állás, ám a prágaiak 75–71-re nyerni tudtak.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA, 10.FORDULÓ
A-CSOPORT

DVTK HUN-THERM–BERETTA FAMILA SCHIO (olasz) 73–69 (20–16, 25–16, 17–21, 11–16)
Miskolc, 1500néző.V:Dahra (francia), Tomic (horvát), Tetik (török).
DVTK:Aho N.5,CHARLES12,Lelik5/3,Garbin10/6,A. TADIC15.Csere:M. JOVANOVICS17/12,Tenyér2,Grigalauskyte7/3.Edző:Völgyi Péter
SCHIO:Verona7/3,Crippa,Parks10/6,PENNA13/9,Reisingerová7.Csere:Sottana12/6,GUIRANTES16,Bestagno, Sivka4.Edző:Jorgosz Dikeulakosz
Az eredmény alakulása. 2. perc:0–4.5. p.:6–4.7. p.:8–10.8. p.:16–14.12. p.:25–20.13. p.:29–23.17. p.:34–30.19. p.:41–30.25. p.:48–38.28. p.:55–45.32. p.:62–55.34. p.:62–60.35. p.:67–60.38. p.:69–62.Kipontozódott:Reisingerová (38. p.)
Völgyi Péter:– Megdolgoztunk a győzelemért. A mérkőzés első felében jó ritmusban játszottunk, az eltervezett taktikával, és a palánk alatt erősek voltunk, továbbá voltak gyors indításaink, ezeknek köszönhetően tetemes előnyre tettünk szert a nagyszünetre. A meccs második részében volt némi bizonytalanság, a gyűrű alól sok üres dobást hibáztunk, de a végjátékban a védekezés stabil volt, és sikerült megtalálni azt az ötöst, amelyik meg tudta nyerni a meccset. A kritikus pillanatokban mindig volt valaki, aki segíteni tudott egy-egy jó mozzanattal.
Jorgosz Dikeulakosz:– Győzni szerettünk volna, és mivel ez nem sikerült, csalódottak vagyunk. Sajnos nem bírtuk el a palánk alatti hátrányos szituációkat. Ezzel a vereséggel nehéz helyzetbe kerültünk, de nem adjuk fel, van még négy forduló.

B-CSOPORT
ZVVZ USK PRAHA (cseh)–SERCO UNI GYŐR 75–71 (14–19, 25–12, 20–24, 16–16)
Prága. V: Teixeira (portugál), Szmiljanics (szerb), Radinovics (montenegrói).
PRAHA: Oblak 9/3, Vyorlavová 9/3, Voracková 5/3, Hof 21, Magbegor 18/6. Csere: Ayayi 4, Conde 9, Andelová. Edző: Natalia Hejková
GYŐR: Slocum 16/12, Dombai 9/3, Carleton 16/9, Török 7/6, Goree 14/3. Csere: Ruff-Nagy 3/3, Dubei 6/3, Hegedűs, Bach. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–8. 7. p.: 10–11. 12. p.: 16–24. 15. p.: 26–25. 17. p.: 33–26. 22. p.: 41–37. 25. p.: 49–47. 28. p.: 55–47. 31. p.: 61–59. 35. p.: 68–59.
Cziczás László: – Megérdemelte a Prága a győzelmet, de végén akár győzelmi esélyeink is lehettek volna. Erőn felül teljesítettünk, úgy tűnik, megtaláltuk a helyes irányt, egyre jobb meccseket játszunk az Euroligában is, annak ellenére hogy győzelmet nem tudunk szerezni. Ezek a mérkőzések, még ha vereséggel is zárulnak, a fejlődést szolgálják. Pár nap pihenés következik, aztán nyomjuk a munkát, előbb-utóbb jönni fognak az eredmények.