Női kosár Eb: Belgium döntős, a franciákkal játszanak bronzmeccset a mieink

CS. M.CS. M.
2023.06.24. 22:34
Döntősök a belgák (Fotó: FIBA)
Belgium 67–63-ra legyőzte Franciaország a női kosárlabda Európa-bajnokság második elődöntőjében, így bejutott a spanyolok elleni döntőbe, míg a franciák a magyar válogatottal játszhatnak a bronzéremért vasárnap 17 órától.

Mindössze nyolc pontra futotta a franciák erejéből a Belgium elleni első negyedben, így már akkor 10 pontos különbség alakult ki a két csapat között, majd egy szorosabb második játékrész után 44–30 volt az eredmény a félidőben. A franciák aztán megkezdték a zárkózást a folytatásban, meg is nyerték a harmadik negyedet, az utolsó perce pedig kettőre olvadt a hátrányuk, de fordítani már nem tudtak: 67–63 lett a vége.

A belgák ezzel bejutottak a Spanyolország elleni döntőbe, míg Franciaország Magyarországgal csap össze a bronzéremért, vasárnap 17.00-tól.