Férfi kosár NB I: előnybe került a Szolnok az ötödik helyért

V. J.V. J.
2023.05.16. 20:13
Tíz ponttal nyert a Szolnok (Fotó: Nagy Balázs)
A Szolnoki Olajbányász 81–71-re legyőzte a DEAC-ot a férfi kosárlabda NB I 5. helyért vívott helyosztójának első mérkőzésén.

A Szolnok már az első negyedben elhúzott ellenfelétől. A DEAC hiába nyerte a harmadik és az utolsó harmadik negyedet, nem tudta ledolgozni hátrányát. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a hazaiak montenegrói légiósa, Bojan Subotics volt 24 ponttal, 7 lepattanóval és 4 gólpasszal. A két nyert meccsig tartó párharc második mérkőzését pénteken játsszák Debrecenben.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–DEAC 81–71 (27–16, 17–14, 21–24, 16–17)
Szolnok, 500
néző. V: Cziffra, Makrai, Nyilas
SZOLNOK:  Ja. Durham 5/3,  Gavin 10/6, LUKÁCS N.  11/3,  SZUBOTICS 24/12, RÉVÉSZ Á. 14/3. Csere:      PONGÓ MÁTÉ      10/6,      Vincze R.      5/3,      Gilszki, Arabo      2,      Sebők A. Edző: Szarvas Gábor
DEBRECEN: GOVENS 13/3, Polyák 5/3, DRENOVAC      19/3,  Kovács II Ákos  7/3, Tóth Á.  4. Csere: Kenéz  4, Neuwirth 2, Balázsi   8/3, Gáspár 2, Ságodi 3, Fábián Sz. 2, Czermann 2. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–6. 8. p.: 19–12. 14. p.:  37–21. 18. p.:  42–30. 24. p.:  51–36. 28. p.:  60–47. 34. p.: 69–58. 38. p.: 76–64
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása:  1–0 a Szolnok javára

Szarvas Gábor:
– A feldobástól nem volt kérdés, ki nyeri meg a mérkőzést. Jól felkészültünk a Debrecen játékából, és motiváltan kosárlabdáztunk. Pénteken le akarjuk zárni a párharcot, szépen akarunk búcsúzni az idénytől.
Andjelko Mandics:      – Jól játszott a szolnoki csapat, jobban is állt a mérkőzéshez, mint mi. Nem koncentráltunk eléggé, a hazaiak az első félidőben megszerzett előnyüket szinte végig megtartották. Pénteken vissza kell vágnunk, hogy a vasárnapi meccs döntsön az ötödik helyről.