Férfi kosár NB I: jöhet az 5. meccs a Körmend–Szolnok negyeddöntőn

2023.04.21. 20:28
Justin Edwards (a labdával) nem csak a játékával hívta fel magára a figyelmet (Fotó: Szendi Péter/Vas Népe)
Az Egis Körmend hazai pályán 68–64-re legyőzte a Szolnoki Olaj együttesét a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének 4. mérkőzésén, így kiharcolta a mindent eldöntő ötödik meccset, amelynek a Tisza-parti város fog otthont adni.

A versenyben maradásárt harcolt az Egis Körmend a Szolnoki Olajbányász ellen a férfibajnokság negyeddöntőjének negyedik mérkőzésén, amelyen a nyolcszoros magyar bajnok 2–1-es előnyről jól kezdett.

A párharc második körmendi meccsén a rossz rajt után fordított a vasi együttes, amely egy 16–2-es etapot futva lendületbe jött, amin a vendégek időkérése sem segített. Az amerikai Eric Adams nyolc pontot szerzett az első negyedben, ez láthatóan meglepte a Szolnokot. Ahogy mondani szokták, a tét rányomta a bélyegét a játék színvonalára, rengeteg rossz megoldás és dobás jellemezte a játékot, főleg a vendégeknél, akik a 15. percben már 15 pontos hátrányban voltak.

Elszántabban és kevesebb hibával játszott a Körmend, de az utolsó két percben így is hétre jött fel a Tisza-parti gárda, amelynek amerikai irányítója, Jabril Durham a félidő végét jelző dudaszó pillanatában fél méterre a felezővonaltól szerzett hárompontost.

Fordulás után is folytatódott a Szolnok jó szériája, a 23. percben már csak egy duplányira voltak a jászságiak a hazaiaktól (37–35). A vasi együttes visszaverte az Olaj felzárkózását és 54–43-ra ismét elhúzott a 29. percben. Borzasztó gyenge volt a játék színvonala, de a meccs szoros lett, mert 62 pontnál előbb utolérte a Körmendet, majd Andre Williamson duplájával először vezetett az Olaj.

Wendell Mitchell triplája és Ferencz Csaba két jó büntetője eldöntötte a meccset, 68 – 64-re győztek a hazaiak, de a csata nem ért véget...

A lefújást követő másodpercben Justin Edwards nem túl erősen, de hozzádobta a labdát Durhamhez, aki erre nekitámadt, s ebből óriási dulakodás alakult ki a pályán, percekig mindenki lökdösődött, még az edzők is bent voltak a parketten. Vasárnap Szolnokon parázs utolsó felvonásra lehet számítani, a győztes az Alba Fehérvár ellen játszhat az elődöntőben.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
Egis Körmend–Szolnoki Olajbányász 68–64 (19–11, 18–19, 17–18, 14–16)
Körmend, 2000
néző. V: Kapitány, Ádám, Makrai
KÖRMEND: Chambers 13, MITCHELL 13/6, Ferencz 8, ADAMS 12/6, Omenaka 5. Csere: Cakarun 6, Takács 2, Durázi 3, Edwards 3, Kiss M., Doktor 3/3. Edző: Kocsis Tamás
SZOLNOK: DURHAM 18/3, Lukács 2, Barnes 7, Szubotics 7/3, WILLIAMSON 15. Csere: Pongó Máté 3, Rudner 6/3, Révész 6, Gilszki. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–7. 7. p.: 15–9. 13. p.: 25–15. 16. p.: 30–15. 18. p.: 35–22. 23. p.: 39–35. 27. p.: 52–41. 32. p.: 59–52. 38. p.: 62–64
Az egyik fél 3. győzelméig tartó párharc állása: 2–2
Kocsis Tamás: – Ezúttal gyengébb napot fogtunk ki, de küzdenitudásból jelesre vizsgáztak játékosaim. Nagyon kemény, fárasztó mérkőzést sikerült megnyernünk izgalmas végjátékban. Most a regenerálódás lesz a feladatunk, tudjuk, hogy pokol vár ránk Szolnokon, de bízom csapatomban és a továbbjutásban.
Gasper Potocnik: – Szoros, feszültséggel telített mérkőzést játszottunk. Három negyedet ugyan megnyertünk, de a legfontosabb pillanatokban sorsdöntő dobásokat hibáztunk el. Minkét csapat nagyon agresszívan kosárlabdázott, sajnos sportszerűtlen megnyilvánulásoktól sem volt mentes a találkozó. Ezért elnézést kérek.