Férfi kosár NB I: tizenhat ponttal nyert Szegeden a ZTE

V. J.V. J.
2022.12.30. 20:35
Győzelemmel utazik haza a ZTE (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország)
A Zalakerámia ZTE KK 92–76-ra nyert a Pick Arénában a Naturtex-SZTE-Szedeák vendégeként a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján.

Filipovics Sztefan, Desmond Washington és Wesley Person hiába teljesített jól a ZTE ellen a Szeged kikapott az alapszakasz második felének nyitányán.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
NATURTEX-SZTE SZEDEÁK–ZALAKERÁMIA ZTE KK 76–92 (22–25, 14–21, 15–14, 25–32)
Szeged, 1000 néző. V: Győrffy, Fodor, Rácz.
SZEGED: WASHINGTON 19/9, Person 17/9, Polányi, Kovács Ádám 8, Bognár 7. Csere: Balogh Sz., Kerpel-Frónius B., FILIPOVICS 21, Mayer 4. Edző: Simándi Árpád
ZTE: Trice 6/6, O' Reilly 11/3, Polster 10/6, M. SMITH 18/3, OSZTOJICS 13. Csere: Zsíros 6, Rakicsevics 9/9, KELLER I. 14/12, Csuti 2, Makkos, Simó 3/3, Szalay. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–8. 5. p.: 10–10. 8. p.: 15–18. 13. p.: 26–29. 19. p.: 33–42. 22. p.: 39–49. 27. p.: 45–51. 33. p.: 56–65. 35. p.: 61–73. 38. p.: 65–84. Kipontozódott: Filipovics (37. p.)
Simándi Árpád: – A Zalaegerszeg végig kontrollálta a mérkőzést, megérdemelten nyert. Rossz szériában vagyunk, bízunk sérültjeink mielőbbi visszatérésében és abban, hogy velük kiegészülve a jövő évben rálépünk a győzelem útjára.
Sebastjan Krasovec: – Szívós ellenfelet győztünk le, mert a Szeged három negyeden át tapadt ránk. Ellenfelünk számos szoros mérkőzést vesztett el az őszi idényben, ezért is értékes fölényesnek mondható győzelmünk.