Férfi kosár Eurokupa: először vesztett otthon Golomán klubja

2022.12.21. 23:47
Golomán György hibátlanul dobott a Joventut ellen (Fotó: Árvai Károly, archív)
Egymás ellen játszott a két magyar érdekeltségű csapat a férfi kosárlabda Eurokupa szerdai játéknapján: Maronka Zsombor csapata, a spanyol Joventut Badalona idegenben 90–76-ra verte Golomán György klubját, a litván Lietkabelist, és az A-csoport élére állt.

Golomán György ezúttal is tagja volt a litván csapat kezdő ötösének, 28:36 percet töltött játékban, 11 pontját hibátlan dobóteljesítménnyel érte el (4/4 dupla, 1/1 tripla), ő szedte a legtöbb pattanót (6) csapatában, egy labdaszerzés és két labdaeladás került még a statisztikai lapjára, három faultot fújtak ellene, hármat a vele szemben elkövetett szabálytalanságokért. Már nem először volt a magyar válogatott játékosé a legjobb összesített teljesítménymutató a litván csapatban, de ez aligha vigasz a hazai veretlenség elvesztésének estéjén.

Henry Ellenson 17, Joel Parra 16 pontot szerzett a vendégcsapatban, amely a harmadik negyed elején vette át a vezetést, és onnantól végig előrébb járt. A hazaiak egy 120-s rohammal feljöttek 7472-re a széria során dobta Golomán a tripláját , de Andrés Feliz három hármasára építve a Badalona újra kézbe vette az irányítást, immár végleg. Maronka Zsombort nem cserélték be a vendégcsapatba.

671–764 0.111

Az Euroleague Basketball égisze alá tartozó Eurokupa alapszakaszában (2022. október 11.–2023. március 29.) két csoportban 10-10 csapat küzd, oda-vissza körmérkőzés után mindkettőből az első nyolc helyezett jut be a kieséses szakaszba (2023. április 12.–május 3.). A nyolcad-, a negyed- és az elődöntő párharcai egyaránt egymérkőzésesek, akárcsak a finálé (a hazai pálya előnye az alapszakaszban jobb helyezést elérő csapatot illeti meg).