Kosár: Hangáék vezetik az európai ranglistát, a nőknél negyedik a Sopron

K. T. I.K. T. I.
Vágólapra másolva!
2021.03.16. 14:17
null
A Sopron legutóbb a Magyar Kupát emelhette magasba idehaza (Fotó: Földi Imre)
Hanga Ádám csapata, a Barcelona vezeti az európai férfi kosárlabdaklubok rangsorát, míg a nőknél a Sopron Basket a negyedik helyen áll – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

 

 

A bb1.hu szaklap által idézett, mértékadó eurobasket.com portál összesítése alapján a spanyol bajnokságban második, az Euroligában pedig éllovas katalánok nagy riválisukat, a Real Madridot és a török Efes Istanbult előzik meg a rangsorban. A top 100 egyetlen magyar együttese, a szezont a Bajnokok Ligájában kezdő Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a 86. helyen áll.

Az MTI összefoglalója kiemeli, a nőknél az idényben mind a 31 tétmeccsét megnyerő Sopron Basket épphogy lemarad a „dobogóról”. Az első helyen az Euroliga-címvédő orosz Jekatyerinburg található, majd a spanyol Salamanca és a török Fenerbahce következik. A magyar bajnok soproniak Euroliga-negyeddöntős ellenfele, a Lyon a nyolcadik a listán.

Ami a többi magyar női csapatot illeti, az Európa-kupa keddi és szerdai nyolcaddöntőjében érdekelt Atomerőmű KSC Szekszárd a 16., az Aluinvent DVTK Miskolc az 59., a VBW CEKK Cegléd pedig a 84. A top 100-ban még az Uni Győr Mély-Út (32.), a Ludovika-FCSM Csata (99.) és a PEAC-Pécs (100.) kapott helyet – összegzett az MTI.

A rangsorolásban figyelembe veszik a hazai, valamint az európai kupákban elért eredményeket, az adott ország európai kupákban való teljesítményét, az elmúlt öt hét eredményeit, illetve az előző évi eredményeket is – tette hozzá a távirati iroda.

Legfrissebb hírek

Kiesett a Barcelona a férfi kosárlabda Euroligából

Kosárlabda
26 perce

BL-elődöntő: Internazionale–FC Barcelona

Bajnokok Ligája
41 perce

Egy helyen változott a Barca kezdője, Simone Inzaghi nem módosított a visszavágóra

Bajnokok Ligája
1 órája

Lamine Yamal semlegesítésén múlhat az Internazionale sikere

Bajnokok Ligája
11 órája

Fegyverneky Zsófia szerint sokan szívesen felvennék a Sopron mezét az elmúlt 30 év eredményei miatt

Kosárlabda
23 órája

A Barcelona spanyoljáról áradozott a Real Madrid korábbi klasszisa

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 17:58

Megtörtént a csoda, Lautaro Martínez játszhat a Barca elleni visszavágón – sajtóhír

Bajnokok Ligája
Tegnap, 10:43

A Barcelona tartalékosan is megverte a Nikitscher nélküli Valladolidot

Spanyol labdarúgás
2025.05.03. 22:56
Ezek is érdekelhetik