Női kosár: 11 ponttal legyőztük a horvátokat

MTI MTIMTI MTI
2017.06.02. 20:20
11 ponttal jobbak voltunk a horvátoknál (Fotó: Földi Imre)
Az Európa-bajnokságra készülő magyar női kosárlabda-válogatott pénteken 11 ponttal legyőzte a horvátokat Székesfehérváron.

A magyar válogatott elvesztette eddigi öt felkészülési mérkőzését, ám az Eb-ről lemaradt horvátok ellen megszakadt ez a sorozat. A harmadik negyedben már harminc ponttal vezető hazaiak legjobbja a 15 pontos Simon Zsófia volt.

A két csapat szombaton 17 órakor ismét összecsap Székesfehérváron. A magyaroknál a honosított Vandersloot Courtney jövő csütörtökön csatlakozik a kerethez.

A két hét múlva kezdődő csehországi Európa-bajnokságon Stefan Svitek együttese a házigazdákkal, az olimpiai és világbajnoki ezüstérmes, Budapesten 2015-ben Eb-harmadik spanyolokkal, valamint az ukránokkal szerepel majd azonos csoportban. A mérkőzéseket Királyváradon (Hradec Kralove) játsszák.

KOSÁRLABDA, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS, SZÉKESFEHÉRVÁR
Magyarország–Horvátország 68–57 (25–16, 12–11, 20–6, 11–24)
Székesfehérvár, 100 néző. V: Benczur, Török G., Tőzsér
MAGYARORSZÁG: Medgyessy 4, FEGYVERNEKY 10, SIMON ZS. 15/9, Nagy-Bujdosó 8/6, KRIVACSEVICS 10
Csere: Nagy D. 7, Zele 7, Varga Zs. 2, Licskai 1, Katona Sz., Határ 2, Dubei 2
Szövetségi kapitány: Stefan Svitek
HORVÁTORSZÁG: Buzov 2, Todoric 2, Dzankic 3/3, Premasunac 5, Mamic 2
Csere: Perisa 10, Miletic 2, Majstorovic, MILOGLAV 10/3, BEGIC 21/6, Rados
Szövetségi kapitány: Anda Jelavic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–2. 5. p.: 13–8. 8. p: 23–12. 12. p.: 27–22. 15. p.: 29–22. 18. p.: 34–27. 22. p.: 40–27. 25. p.: 47–27. 28. p.: 53–33. 32. p.: 60–33. 35. p: 63–40. 38. p.: 64–48
Kipontozódott: Fegyverneky (36. p.), Medgyessy (36. p.), Simon Zs. (38. p.), ill. Todoric (34. p.), Begic (37. p.)
Stefan Svitek: – Az első három negyedben az történt a pályán, amit elterveztünk, utána sajnos több butaságot csináltunk, és felhoztuk az ellenfelet. Ettől függetlenül a győzelmünk nem forgott veszélyben.
Anda Jelavic: – Az első félidőben nem voltunk kellően agresszívak, ezért sem sikerült jól. A második már sokkal jobban tetszett, főleg az utolsó negyed, akkor láttam a csapaton azt a kemény védekezést, amelyet egy ilyen típusú együttes ellen kell nyújtani. Nagyon fiatal a csapatom, ráadásul csütörtökön Szlovéniával játszottunk, és érződött a lányokon a fáradtság.