Női kosár Ek: sima győri vereség az Angers ellen

2015.11.11. 19:50
A CMB Cargo UNI Győr női kosárlabdacsapata 70–53-as vereséget szenvedett hazai pályán az Európa-kupában a francia Angers-től.

A Győr 8–5-re vezetett az elején, de 8–8 után egy 4–16-os etappal megléptek a vendégek. A győriek a második negyedben visszakapaszkodtak, 18–8-ra nyerték meg a játékrészt, a szünetben 28–28 volt az állás.

A folytatás sajnos nem tartogatott sok jót: a 25 pontos Elizabeth Egnell húzta Angers kilenc ponttal megnyerte a harmadik negyedet és ismét meglépett, majd a hajrában tizenegy ponton tartotta a győrieket, akik közül senki sem tudott 12 pontnál többet dobni.

A mezőnyből csupán harminchat, a büntetővonalról ötvennyolc százalékkal célzó Győrnek nem volt esélye a győzelemre a sokkal precízebben dobó (ötvenhárom és nyolcvan százalék a két érintett mutató) Angers ellen. A győriek három mérkőzés után is nyeretlenek a sorozatban.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
H-CSOPORT, 3. FORDULÓ
CMB CARGO UNI GYŐR–UNION ANGERS (francia) 53–70 (10–20, 18–8, 14–23, 11–19)

Győr, 350 néző. V: Maliszewski (lengyel), Spendl (szlovén), Kounelles (ciprusi)
GYŐR: Radocsaj 10/3, Horváth K. 6, Laklóth 10/6, GRYGALAUSKYTE 12, Goree 6. Csere: Takács K., Pap R., Koch 9/3, Török Á. Edző: Völgyi Péter
ANGERS: Bernies 9/3, Mane 6, Pochet 7, EGNELL 25/3, MURPHY 11/9, Csere: Turmel 2, Prodhomme 5/3, Paget 5. Edző: David Girandiére
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–3. 8. p.: 8–16. 14. p.: 17–24. 17. p.: 25–24. 23. p.: 32–35. 25. p.: 34–39. 29. p.: 39–51. 34. p.: 44–60. 38. p.: 51–64
Völgyi Péter:
– Rengeteg hibával játszottunk, sokszor túl korán dobtuk el a labdát, nem tudtuk érvényesíteni technikai fölényünket. Több szerkezetet is kipróbáltunk, de az idő előrehaladtával egyre inkább elbizonytalanodott a csapat. A különbség túlzott, a franciák sikere viszont megérdemelt.
David Girandiére: – Nem voltunk könnyű helyzetben, Sofie Hendrickx személyében fontos játékost nélkülöztünk. Nekem mindig nagyon fontos, hogy igazi csapatot lássak a pályán, és most azt láttam.

E-CSOPORT, 3. FORDULÓ

NANTES REZE (francia)–PINKK PÉCSI 424 88–57 (38–12, 18–16, 13–17, 19–12)
Nantes 500
néző. V: Keseratar (török), Hickman (angol), Barrima (portugál)
NANTES: MacKay 16/6, Casas 17/9, Andrejeva 12/12, Galliou 9/9, Plouffe 14. Csere: Putnina 4, Arrondo 4, Ducret 3, Clanet 9, Michaud. Edző: Emmanuel Coeuret
PINKK: Vucsetics 4, Gémes-Sarok 2, Drammeh 12/3, Handy 18/6, Tunstull 13. Csere: Ruják 6/3, Nagy D., Kovalcsik 2, Sánta. Edző: Roberto Hernández
Az eredmény alakulása. 3. p.: 8–3. 8. p.: 29–7. 13. p.: 42–16. 18. p.: 52–24. 23. p.: 61–33. 28. p.: 66–42. 34. p.: 73–49. 37. p.: 81–53
Roberto Hernández:
– Nagyon gyengén kezdtünk védekezésben, az ellenfélnek pedig minden sikerült. Ezután csak futottunk az eredmény után, és hiába voltak jó periódusaink, ezeket ismét hibák követték, amiket az ellenfelünk tökéletesen használt ki.