Férfi kosár NB I: az ASE nyerte meg a dobogósok rangadóját

2015.02.05. 19:46
A paksi Atomerőmű SE 74–59-re legyőzte a Kecskemétet a férfi kosárlabda NB I csütörtöki mérkőzésén. A bajnoki éllovas a harmadik helyezett elleni sikerével növelte előnyét a tabellán.

A házigazda az első negyedben 13 pontos előnyt szerzett, s a továbbiakban csak őrizte megnyugtató fórját, a lila mezesek nem tudták megszorongatni.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
21. FORDULÓ

ATOMERŐMŰ SE–KTE-DUNA ASZFALT 74–59 (24–11, 16–18, 19–17, 15–13)
Paks, 1000 néző. Vezette: dr. Vígh, Pálla, Jakab
ASE: DUGAT 14/6, EVANS 14/6, Baki G. 2, Eilingsfeld 5, JONES 17. Csere: Tóth Á. 3, Medve 5/3, Körtélyesi 5/3, Kovács Á. 4, Wise 5/3. Edző: Dzunics Braniszlav
KECSKEMÉT: Kinney 6/3, Kovács P. 6/6, DJERASZIMOVICS 15/3, Hegedűs G. 3/3, Barovics 3. Csere: Karahodzsics 4, Pongó Máté 4, Mészáros M. 8/6, Pongó Martin 10/6. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–0. 7. p.: 15–5. 12. p.: 29–14. 16. p.: 35–16. 19. p.: 38–28. 24. p.: 45–32. 28. p.: 54–39. 32. p.: 61–46. 37. p.: 68–52
Kipontozódott: Tóth Á. (35. p.), Barovics (36. p.)
Dzunics Braniszlav:
– Tudtuk, hogy milyen találkozó vár ránk, hiszen a múltban mindig olyan meccseket vívtunk a Kecskeméttel, amelyeken a védekezés dominált. Nem volt rossz meccs, különösen a mi szempontunkból nem. Az első negyedben olyan előnyt szereztünk, amelynek tudatában nyugodtan játszhattunk és azt gondolom, hogy teljesen megérdemelten nyertünk.
Sztojan Ivkovics: – Kiváló mérkőzést láthattak a nézők, minden egyes centiméterért nagy harc folyt a pályán. A játékosok mindent kiadtak magukból, óriásit küzdöttek. Sajnos sok közünk nem volt a meccshez, hiszen az ASE végig vezetett, mégsem vagyok elégedetlen, hiszen az egyik legjobb magyar csapattal tudtunk ilyen izgalmas találkozót játszani.