Férfi kosár Ek: az Alba a negyedik vereségét is elszenvedte

2013.11.06. 20:14
Az Alba Fehérvár jól kezdett a Buducsnoszt Podgorica vendégeként a férfi Európa-kupa 4. fordulójában, de a hazaiak fordítani tudtak, és már tíz pont fölött is vezettek. A végét valamelyest szorossá tudta tenni a magyar csapat, de így is 67–61-es vereséget szenvedett, vagyis továbbra is nyeretlen.

A második számú férfi európai kupasorozatban, az Európa-kupában az Alba Fehérvár az eddigi három mérkőzését elveszítette. A Nyizsnyij Novgorodtól, a PAOK-tól és a Himiktől elszenvedett vereség után ma a montenegrói Buducsnoszt Podgorica vendégeként lépett pályára a magyar bajnok.

Az Európa-kupát egy győzelemmel és két vereséggel kezdő montenegróiak ellen jól kezdett az Alba, az első negyedben sokáig vezetett.

A palánk alatt jól játszott Somogyi Gergő, de Tóth Norbert is hozzátette a maga pontjait, messzebbről pedig Tóth Péter és Ramone Moore is gyűjtögette a pontokat.

A második negyedben azonban fordulat állt be a meccsen, ugyanis az Alba sok labdát eladott, és ziccerek is kimaradtak. Két negyed után így a hazaiak vezettek 39–31-re.

A harmadik negyedben öt perc alatt csak két pontot szerzett a fehérvári alakulat, a hatodik percre pedig egy 12–4-es sorozat után 52–38-ra lépett meg a Buducsnoszt. Ezzel a hazaiak el is hitték, hogy már megvan a meccs, de a záró játékrészben túlságosan is elkényelmesedtek.

Többek között Braydon Hobbs pontjainak is köszönhetően 6:11 perccel a meccs vége előtt 58–48-ra jött fel az Alba, amire Marko Popovics triplával válaszolt. Ezután viszont egy 9–0-s szériát produkált a Fehérvár, ezzel már csak négy pont volt a különbség (61–57).

Ennél többet azonban már nem tudtak kihozni a meccsből a vendégek, az Alba 67–61-re kikapott a Buducsnoszttól, és négy meccs után négy vereséggel áll az Európa-kupában.

EURÓPA-KUPA
F-CSOPORT, 4. FORDULÓ

BUDUCSNOSZT VOLI PODGORICA (montenegrói)
ALBA FEHÉRVÁR 67–61 (10–17, 29–14, 16–9, 12–21)
Podgorica, 1600
néző. Vezette: Nuran (török), Paternico (olasz), Semmes (izraeli)
BUDUCSNOSZT: M. Popovics 3/3, Vitkovacs 5/3, A. Popovics 6, Akindele 4, Csapin 12/6. Csere: Suad Sehovic 12/6, Mihajlovics 11/3, Komatina 4, Ivanovics 10/6, Coleman. Edző: Igor Jovovics
ALBA: Moore 12/6, Supola 6, Hobbs 9/3, Tóth N. 4, Somogyi 10. Csere: Kemp 4, Szanati, Olah, Juhos 10/3, Tóth P. 6. Edző: Carlos Frade
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–2. 5. p.: 4–10. 9. p.: 10–12. 12. p.: 19–19. 14. p.: 24–24. 18. p.: 34–28. 22. p.: 41–31. 25. p.: 48–33. 31. p.: 55–42. 36. p.: 61–50. 37. p.: 61–57. 38. p.: 64–58