Kosárlabda: az Alba Fehérvár indulhat az Európa-kupában
A magyar férficsapatok közül a bajnok Alba Fehérvár szerzett jogot arra, hogy a kosárlabdázók második számú európai kupasorozatában, az Európa-kupában induljon, míg az ezüstérmes Szolnoki Olaj az EuroChallenge-sorozatban áll rajthoz.
Az Európa-kupában 32-ről 48 csapatosra duzzasztották a főtáblát, amelyen nyolc, egyenként hatcsapatos csoport alakul ki. A körmérkőzések után az első 3-3 helyezett jut tovább a középszakaszba, amelyben szintén nyolc, immár négycsapatos csoportot sorsolnak. Onnan az első két-két helyezett jut a nyolcaddöntőbe, a kieséses szakaszba.
Magyar férficsapat 2004 óta nem volt ilyen magas szintű európai klubsorozatban – írja az NSO szakmai partnere, a kezdo5.hu, amelyen ide kattintva a teljes mezőny listáját megtekintheti.
Legfrissebb hírek

Férfi kosárlabda NB I: a Szolnok simán megverte a Szegedet
Kosárlabda
2025.10.11. 20:08

Filipovics Stefan igyekszik új energiát vinni a pályára
Kosárlabda
2025.08.12. 12:37
Ezek is érdekelhetik