Kosárlabda: fantasztikus győztes tripla a Cibona-Partizan derbin - videó

2010.04.26. 15:40
Drámai körülmények között nyerte meg a Partizan Beograd a Cibona Zagreb elleni finálét a kosárlabda Adria-ligában: Dusan Kecman hat tizedmásodperccel a befejezés előtt, a saját térfeléről dobta be a vendégek győztes kosarát.

Az Adria-liga (Jadranska-liga) döntőjének drámai végjátéka így alakult: a hazai pályán játszó, 16 ezer szurkoló támogatását élvező Cibona négypontos hátrányban fordult a hosszabbítás utolsó percére (68–72), ám két triplával megfordította az állást.

A zágrábi játékosok már ünnepeltek, a cserepadról többen a pályára szaladtak, ám maradt még hátra hat tizedmásodperc, és Dusan Kecman, a belgrádiak szerb válogatott játékosa a saját térfeléről a gyűrűbe hajította a labdát – 75–74-re nyert a Partizan!

A belgrádiak zsinórban negyedszer nyerték meg a volt jugoszláv tagállamok klubjai számára kiírt bajnokságot, az ősi rivális Cibona most győzött volna először.