Könnyedén szépített első hazai meccsén a San Antonio Spurs

2008.05.26. 07:25
A két Los Angeles-i verést követően magára talált a címvédő San Antonio Spurs a nyugati főcsoportdöntőben: a házigazdák 103–84 arányban simán verték a Lakerst, Manu Ginóbili és Tim Duncan vezérletével, ezzel pedig 2–1-re szépítettek.
Köszönet a győzőnek: Manu Ginóbili fogadja csapattársai gratulációját
Fotó: Reuters

Manu Ginóbili feltámadt, és vele együtt feltámadt a San Antonio Spurs is.

Az állítás igazságtartalmát bőven igazolja, ha ránézünk a statisztikai mutatókra: míg az argentin a Lakers elleni első két meccsen mondhatni lenyűgözően pocsék mutatókat produkált (8,5 pont átlagban, 23,8%-os mezőnymutató), a harmadik találkozón megtalálta a ritmust, és 30 ponttal – benne öt triplával – terhelte meg a kaliforniaiak gyűrűjét.

Mindez elég is volt a szépítéshez, mert a Los Angeles-i gárda az első negyed után kipukkadt, a San Antonio meg végül izgalommentesen hozta az első hazai meccsét.

„Ginóbili nagy harcos. Rengeteg terhet vett a vállára, rengeteg problémával küzdött meg. Hatalmas az önbizalma, így nem lepődtem meg, hogy ma ennyire jó volt” – emelt kalapot a meccs egyik legjobbja előtt edzője, Gregg Popovich.

EGY KIS STATISZTIKA

San Antonio SpursLos Angeles Lakers
Mezőnybeli dobószázalék51,4%42,7%
Tripla dobószázalék55,6%35,3%
Büntetőzés73,9%47,1%
Az argentin persze igen minőségi segítőtársakat is kapott: Tim Duncan is kiemelkedőt nyújtott (22 pont, 21 lepattanó, 5 assziszt), Tony Parker is beszórt egy húszast, míg a Lakersnek semmi nem jött össze.

Bryanték nem villogtak a csapatjátékban (mindössze 13 assziszt egész meccsen), pocsékul büntetőztek (az 50 százalék alatti mérleg gyalázatos), így maximum abban bízhattak, hogy Kobe ismét emberfelettit nyújt.

A Lakers-vezér húszpontos hátrányban két és fél percen belül beszórt négy hármast, de a felzárkózási kísérlet ennyiben maradt – a kaliforniaiak megérdemelten szenvedtek vereséget.

„Energikusabbak voltak, jobban pörögtek, több szenvedély volt a játékukban. Gyorsabban értek oda minden labdához” – csóválta fejét csapata teljesítményét látva Phil Jackson.

Ha az arany-lilák idegenben is el akarnak csípni egy meccset, ennél sokkal jobban kell játszaniuk, de még így is nehéz dolguk lesz a San Antonio félelmetes csarnokában: a Spurs április 9-én vesztett utoljára hazai pályán!