Kosárlabda, férfi Euroliga: CSZKA-győzelemmel kezdődött

2007.10.23. 11:02
A férfi kosárlabdázók legrangosabb nemzetközi kupasorozatában, az Euroligában kezdetét vette a csoportkört küzdelmei. Az első forduló első összecsapásán az A csoportban az előző kiírás döntőse, az orosz CSZKA Moszkva Lengyelországban nyert 19 ponttal a Prokom Trefl Sopot vendégeként.
Mindössze egy negyedig bírta tartani a lépést esélyesebb ellenfelével szemben a házigazda, a nyitány a lengyel csapat hárompontos vezetését hozta.A nagyszünetben azonban már a moszkvaiaknál volt a vezetés, hiszen a második negyedet 16 ponttal – 32-16 – nyerve gyorsan helyreállították az világ rendjét.Az erőviszonyokat ismerve ezzel a találkozó lényegében el is dőlt, bár a vendégek a harmadik negyed végére még tovább tudták növelni meggyőző előnyüket.A vendégcsapatban öt játékos ért el kétszámjegyű dobóteljesítményt, de a mérkőzés legeredményesebb játékosát a vesztes csapatban találhatjuk: Milan Gurovic 25 pontot szerzett.