Padlóra küldte ellenfelét a Sopron, Szolnokon két pont döntött

2007.03.04. 20:36
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság 20. fordulójában a Sopron hazai pályán esélyeshez méltón intézte el a Cegléd gárdáját. Két ponttal kapott ki a Győr Szolnokon, Kecskeméten biztosan nyert a Miskolc.
Károlyi Andrea (középen) rutinja, jó játéka és tíz pontja sokat lendített a soproni csapaton
Czagány Balázs

Szavazás

Melyik csapat nyeri a bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Az Euroliga-negyeddöntős MKB 13 pontot vert ellenfelére az első negyedben, a másodikban aztán ez a biztos vezetés gálába csapott át: 34 pontot dobva és mindössze hetet kapva a nagyszünetre már harminc pontra nőtt a hazaiak előnye. A vendégek támadójátékát kritika illeti: két negyed alatt mindössze 19 dobott pontra voltak képesek.

Érezhettek ezt ők is, hiszen a harmadik felvonást nyerték, ha szűken is. Önbecsülésük legalább visszajött, esélyük a győzelemre, vagy akár a szoros eredményre azonban nem.

A végén 57 ponttal győztek a soproniak, aki 18. győzelmüket aratták a bajnokságban és változatlanul a második helyen állnak. A 10. helyen álló Cegléd a 14. vereségét szenvedte el.

Mindössze két pont döntött két középcsapat, a Szolnok és a Győr összecsapásán, előbbiek javára.

A Tisza-partiak remek első félidő után a szünetben 17 ponttal vezettek, de a második felvonásban erőn felül teljesítő Rába-partiak 15 pontot le tudtak dolgozni a hátrányukból. A tabella hetedik helyén álló Szolnok lépéselőnybe került a nyolcadik Győrrel szemben.

Biztosan nyert és szerezte meg 12. sikerét a bajnokságban a Miskolc Kecskeméten. Gyengén kezdték a mérkőzést a hazaiak, a folytatásban aztán a vendégeken volt a sor, hogy vérszegény játékot mutassanak be.

Az összecsapás a harmadik negyedben dőlt el, amelyet a vendégek 18 ponttal nyertek.

MKB-EUROLEASING SOPRON - CEGLÉDI EKK 112–55 (25–12, 34–7, 20–23, 33–13)
Sopron, 500 néző. V: Makovsky, Szabó G.
SOPRON: Németh 4, Honti 9/3, KÁROLYI 10/6, Branzova 10, MATOVICS 22. Cs: Cserny 15/3, KOCSIS 2, EÖRDÖGH 18/12, HORVÁTH ZSUZSA 13/9, Horváth Zsófia 9
CEGLÉD: Castillo 12/3, Kalmár-Nagy R. 3, Ruttner Zs., SERBáN 10, Aties 20/6. Cs: Őri 3, Ruttner R. 4, Szamosi 1, Horváth E. 2
Az eredmény alakulása: 4. p.: 6–9. 8. p.: 23–12. 14. p.: 36–14. 17. p.: 47–16. 22. p.: 64–30. 28. p.: 74–37. 33. p.: 88–46
Kipontozódott: Aties (32. p.)
Székely Norbert: A harmadik negyedet leszámítva jó ritmusban kosárlabdáztunk. Sajnos túl sok labdát adtunk el, ezért kaptunk túl sok pontot.
Földi Sándor: Gratulálok a Sopronnak, ennyivel jobb csapat. A játékvezetőknek volt néhány ízléstelen ítéletük, a hazai vezetőknek pedig furcsa megnyilvánulásuk.

SZOLNOKI NKK - SEAT-FOTON-GYŐR 66–64 (27–15, 17–12, 12–22, 10–15)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 300 néző. V: Király, Jakab
SZOLNOK: Eglite 4/3, RUZICS 20/3, Somogyi A. 9/3, HEGEDŰS 9/9, Jerkovic 6. Cs: PILAV 9/3, Heller 2, Sonyák 7/3. Edző: Kmézics Zorán
GYŐR: Borovicková 8/6, KONCZ J. 12/3, FARKAS A. 10/3, Wabara 8, Varga R. 5. Cs: Antolovics 10, Szalay 4, Orsó 5, Somogyi N. 2. Edző: Gálos László
Az eredmény alakulása: 5. p.: 15–5. 15. p.: 39–23. 25. p.: 54–40. 34. p.: 59–54. 38. p.: 65–57
Kipontozódott: Wabara (23. p.), Jerkovic (34. p.)
Kmézics Zorán: Az első félidőben jól játszottunk és magabiztosan vezettünk. A második játékrészben viszont bután és bátortalanul kosárlabdáztunk, ezért volt a két félidő között akkora különbség.
Gálos László: Küzdelmes mérkőzésen az döntött, hogy sikerült hat perc alatt kipontoztatni egyik kulcsemberünket.

NŐI NB I, ALAPSZAKASZ, 20. FORDULÓ

KECSKEMÉTI KC - DKSK-MISKOLC 47–75 (8–24, 15–6, 10–28, 14–17)
Kecskemét, 300 néző. V: Kiss L., Gál
KECSKEMÉT: Caran 9/3, Szavercsenko 6, Diatta 8, Turóczi 2, Vincze 11. Cs: Ir. Matovic 3, Robinson 2, Medgyessy 4, Demeter 2, Tordasi
MISKOLC: BRANTLOVÁ 17/3, Fodor 8, Borecká 14/6, Imbergerová 9, Keller 10. Cs: KOVÁCS K. 9, Szávuly 1, Tyler 7, Havasi
Az eredmény alakulása: 3. p.: 2–8. 8. p.: 7–19. 13. p.: 13–26. 17. p.: 19–28. 23. p.: 24–37. 27. p.: 30–45. 33. p.: 33–64. 38. p.: 42–71
Király Sándor: Ezt a meccset én buktam el. Fejben nem készítettem fel a csapatot, és ez mindig az edző hibája. Etikátlan, hogy Kiss játékvezető A-csoportos meccset vezet, amikor a lánya a BEAC-ban játszik.
Tapodi Péter: Több hónap után végre a héten teljes kerettel tudtunk edzeni, és ez a meccs nagyobb részében meg is látszódott a játékunkon.