Tipsport Liga: villámrajt után legyőzte a DVTK-t a MAC

MTI MTIMTI MTI
2019.09.15. 20:44
Öt gólnak és győzelemnek örülhettek Bodóék (Fotó: Dömötör Csaba)
A MAC Újbuda 5–3-ra legyőzte a DVTK Jegesmedvék együttesét a szlovák jégkorongbajnokság (Tipsport Liga) vasárnapi játéknapján.

A miskolci együttes győzelemmel, a fővárosi vereséggel rajtolt pénteken, ezúttal viszont az újbudaiak kezdtek jobban: már a második percben kétgólos előnyben voltak Chris Langkow és Josh Pitt góljával a sorozat honlapja szerint.

A második harmadban négygólosra növelte előnyét a MAC – Patrick McNally és Brance Orbán révén –, a Jegesmedvék Részegh Tamás góljával faragtak hátrányukból.

A záró felvonásban Pitt másodszor is betalált, míg a DVTK Davis Vandane és Francis Beauviller emberelőnyös góljaival zárkózott ugyan, ám a MAC sikerét nem tudta veszélyeztetni.

TIPSPORT LIGA
MAC ÚJBUDA–DVTK JEGESMEDVÉK 5–3 (2–0, 2–1, 1–2)
Tüskecsarnok, 1100
néző. V: Goga, id. D. Konc, J. Konc, ifj. D. Konc (szlovákok)
MAC: BÁLIZS – Pozsgai, Macaulay – McNally (1), CARLISLE (3) – GARÁT (1), Blake Orbán – Fejes, Schleckmann; Sofron I., Strech, Nagy K. – BODÓ (2), LANGKOW 1 (1), BRANCE ORBÁN 1 (1) – TERBÓCS 1 (1), PITT 2, Klempa (1) – Szigeti Á., Majoross B., Kreisz. Edző: Majoross Gergely
DVTK: Rajna – DUDÁS (1), Ross (1) – Vandane 1, Gőz – Vojtkó, Kiss D. – Lővei, Láda; Beach, Tousignant (1), D. Rodman – Magosi, VAS J. (2), BEUVILLER 1 – Harrison, Galanisz, Miskolczi – Kiss P., RÉSZEGH 1, Ritó. Edző: Marcel Rodman
Kiállítások: 20, ill. 14 perc
Kapura lövések: 36–33
Majoross Gergely:
– Semleges nézőként talán tetszett volna a meccs. Tudunk ennél jobban játszani, egyébként egyértelmű sikert arattunk. Négy nullánál eldőlt a mérkőzés, de utána nem tudtuk kontrollálni a meccset, túl nagy volt a rohanás, oda-vissza adódtak helyzetek, ez nem a mi igazi játékunk.
Marcel Rodman: – Csalódott vagyok a teljesítményünk miatt. Az emberelőnyökben nem voltunk eléggé eredményesek, hátul pedig rengeteg hibát követtünk el. Az egész hatvan perccel elégedetlen vagyok. Megnézzük majd ezt a mérkőzést, de nincs idő búslakodni, most örülök, hogy nem kell sokat várni a következő találkozóra.

További eredmények: Nové Zámky–Kosice 1–2, Zvolen–Poprad 3–2, Banská Bystrica–Detva 5–2, L. Mikulás–Slovan Bratislava 1–3, Mihalovce–Nitra 3–2

1. Dukla Michalovce 2 2 8–3 +5 6
2. Banská Bystrica 2 2 8–4 +4 6
3. Slovan Bratislava 2 2 5–2 +3 6
4. MAC Újbuda 2 1 1 7–6 +1 3
5. Trencín 1 1 2–1 +1 3
6. Nitra 2 1 1 5–5 0 3
7. Zvolen 2 1 1 4–4 0 3
8. Kosice 2 1 1 3–3 0 3