Osztrák hokiliga: szétlövés után kapott ki a Hydro Fehérvár

V. Á.V. Á.
2021.11.20. 22:14
Erdély Csanád szerezte az első fehérvári gólt (Fotó: Tumbász Hédi)
A Hydro Fehérvár AV19 szétlövés után kapott ki a sereghajtó Pustertal Wölfe ellen az osztrák jégkorongliga (ICEHL) szombati játéknapján.

A fehérváriak Erdély Csanád vezetésével szereztek vezetést a 3. percben, amire 10 perccel később válaszoltak a hazaik. Az első harmad vége előtt azonban Anze Kuralt gólját követően újra előnybe került a Hydro Fehérvár.

A második harmadban fordított a Pustertal Wölfe (3–2). Az utolsó harmad 11. percében a kanadai Gleason Fournier egyenlített (3–3). A hosszabbítás nem hozott gólt, szétlövés után kapott ki a magyar csapat.

JÉGKORONG
OSZTRÁK LIGA
VAL PUSTERIA (olasz)–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 4–3 (1–2, 2–0, 0–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Bruneck, 1380
néző. V: Ruetz (osztrák), Smetana (cseh), Pardatscher (olasz), Riecken (osztrák).
VAL PUSTERIA: Sholl – Hanna, Willcox (1) / CARUSO, KRISTENSEN / Althuber, Andergassen / De Lorenzo – CAREY 1, HARJU 1, Bardaro (1) / Mantinger, Ikonen, Budish / Stukel 1, Gerlach, Hannoun (1) / I. Deluca 1, S. Berger, S. Deluca. Edző: Raimo Helminen
FEHÉRVÁR: Kornakker – Fournier 1, T. CAMPBELL (3) / Horváth M., Szabó Dániel / Atkinson, Dobmayer – Erdély Cs. 1, Sarauer 1, Petan (1) / Shaw, Jacobs, Kuralt / Magosi B., Németh K., Mihály Ákos / Rétfalvi, Szabó B., Ambrus G. Edző: Kevin Constantine
Kapura lövések: 28–33.
Gól – emberelőnyből: 1/0, ill. 3/1

1. Olimpija Ljubljana 16 11 3 2 62–38 +24 36
2. Fehérvár AV19 18 10 2 2 4 65–46 +19 36
3. Innsbruck 18 8 4 6 56–54 +2 32