Női jégkorong-vb: Kanada nagy csatában, Svájc simán jutott elődöntőbe

2023.04.14. 07:35
Sarah Nurse két góljával Kanada elődöntőbe jutott (Fotó: Getty Images)
Kialakult az elődöntő mezőnye a kanadai Bramptonban zajló női jégkorong-elit világbajnokságon, a finneket búcsúztató Csehország és a németeket kiejtő Egyesült Államok után Kanada Svédországot, Svájc pedig Japánt győzte le a negyeddöntőben.

Kanada a második harmadban már 2–0-ra vezetett, ám Svédország a rendes játékidő vége előtt tíz másodperccel Hilda Svensson góljával hosszabbításra mentette a negyeddöntőt, a ráadásban azonban Sarah Nurse második góljával a házigazda 3–2-re nyert és elődöntőbe jutott.

A másik mérkőzésen Svájc hátrányból győzött 5–1-re Japán ellen elsősorban a gólja mellett négy assziszttal záró Lara Staldernek, a két gólja mellett egy előkészítésig jutó Rahel Enzlernek, valamint az egy találata mellett másik kettőt előkészítő Alina Müllernek köszönhetően.

Az elődöntőben Egyesült Államok–Csehország és Kanada–Svájc mérkőzéseket rendeznek április 15-én, míg a vereséget szenvedő csapatok az 5–8. helyért folytatják a küzdelmeket.

NŐI JÉGKORONG
ELIT-VILÁGBAJNOKSÁG, BRAMPTON
NEGYEDDÖNTŐ

Kanada–Svédország 3–2 (1–0, 1–1, 0–1, 1–0) – hosszabbítás után
Svájc–Japán 5–1 (1–1, 3–0, 1–0)

KORÁBBAN
Csehország–Finnország 2–1 (0–1, 2–0, 0–0)
Egyesült Államok–Németország 3–0 (1–0, 1–0, 1–0)

Svájc–Japán 5–1
A negyeddöntők után a kiemelésük alapján újra sorba rendezik a csapatokat, s ez alapján alakul ki a további ágrajz

HELYOSZTÓK AZ 5–8. HELYÉRT