nemzetisport.hu
2017.05.14 08:16 Frissítve: 2017.05.14 09:41

NHL: a Senators máris elvette a Penguins pályaelőnyét

Az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL), a Keleti főcsoport döntőjének első meccsén az Ottawa Senators hosszabbításban 2–1-re győzött a Pittsburgh Penguins vendégeként.

Ryan gólja döntött a Senators javára a Penguins ellen (Fotó: nhl.com)

A Senators már az első meccsen elvette a Penguins pályaelőnyét a keleti dönőben. A kanadaiak az első harmadban Jean-Gabriel Pageau góljával (a kapu mögül visszapasszolt korongot lőtte be kapásból) szerezték meg a vezetést. A Pittsburgh a harmadik harmadban Jevgenyij Malkin révén egyenlített, így hosszabbításra mentette a meccset.

A ráadásban aztán egy kontra végén az első gólnál asszisztot jegyző Bobby Ryan döntötte el a mérkőzést. Az a Bobby Ryan, aki a 2005-ös drafton második helyen kelt el a Penguins sztárja, viszont ezen a mérkőzésen nem tündöklő Sidney Crosby mögött.

NHL, RÁJÁTSZÁS, 2017
KELETI FŐCSOPORT-DÖNTŐ
Pittsburgh Penguins–Ottawa Senators 1–2 – hosszabbítás után

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Senators javára.

2023.01.30 20:04:24

Jégkorong nemzetisport.hu

NS-VÉLEMÉNY. A Fehérvár tovább rombolta saját nimbuszát.

2023.01.18 13:39:03

Edzője szerint a magyar jégkorongozó megnyerte magának a társait, és biztos gólnak látszó lövéseket is kivédi.

2022.11.25 10:39:08

A kanadai születésű hátvéd négy jelentős tornán erősítette a magyar jégkorong-válogatottat.