NHL: a Senators máris elvette a Penguins pályaelőnyét

2017.05.14. 08:16
Ryan gólja döntött a Senators javára a Penguins ellen (Fotó: nhl.com)
Az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL), a Keleti főcsoport döntőjének első meccsén az Ottawa Senators hosszabbításban 2–1-re győzött a Pittsburgh Penguins vendégeként.

A Senators már az első meccsen elvette a Penguins pályaelőnyét a keleti dönőben. A kanadaiak az első harmadban Jean-Gabriel Pageau góljával (a kapu mögül visszapasszolt korongot lőtte be kapásból) szerezték meg a vezetést. A Pittsburgh a harmadik harmadban Jevgenyij Malkin révén egyenlített, így hosszabbításra mentette a meccset.

A ráadásban aztán egy kontra végén az első gólnál asszisztot jegyző Bobby Ryan döntötte el a mérkőzést. Az a Bobby Ryan, aki a 2005-ös drafton második helyen kelt el a Penguins sztárja, viszont ezen a mérkőzésen nem tündöklő Sidney Crosby mögött.

NHL, RÁJÁTSZÁS, 2017
KELETI FŐCSOPORT-DÖNTŐ
Pittsburgh Penguins–Ottawa Senators 1–2 – hosszabbítás után

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Senators javára.