Kettő jött a meg nem adott Volán-gólra, megint nyert a Ljubljana

2012.12.26. 19:56
Megint a ljubljanai zöld „sárkányok” örülhettek a fehérvári meccs után (Fotó: Tumbász Hédi)
A Sapa Fehérvár AV 19 férfi jégkorongcsapata az EBEL alapszakaszában hazai pályán ismét vereséget szenvedett az Olimpija Ljubljanától – ezúttal 2–1-re nyertek a vendégek. A Fehérvár 1–0-ra vezetett, a második gólját azonban bizarr közjáték után nem adták meg, és az utolsó negyedórában a szlovén csapat meg tudta fordítani a mérkőzést. A meg nem adott gól – Kovács Csaba találata – miatt a Fehérvár műhibára hivatkozva újrajátszást kér az EBEL-től.

Gyors visszavágásra készült a Fehérvár az Olimpija Ljubljana elleni 2–4-es kudarcot követően: a 23-i meccs után 26-án is összecsapott a két gárda az EBEL alapszakaszában. Három nappal ezelőtt már a második harmadtól futnia kellett a Volánnak az eredmény után, most azonban nem: az első játékrész egyetlen találatát ugyanis emberelőnyből a magyar csapat szerezte. A 17. percben DeVergilio kiállítását Frank Banham egy kegyetlenül megküldött lövéssel használta ki, majd a kicsit megrogyott vendégek kihúzták egygólos hátrányban a harmadot.

A folytatásban óriási tempót diktált mindkét fél, de hiába alakultak ki emberfórok és ziccerek, egyik gárda sem tudott ismét a hálóba találni. A Ljubljana kőkeményen jött, Bálizs Bencének több ízben bravúrra volt szüksége, hogy megállítsa a szlovénokat – sikerült, maradt a sovány hazai előny.

A záró harmad meg nem adott Fehérvár-góllal kezdődött: Kovács Csaba a bal oldali palánk mellől lőtte el a korongot, az megpattant Kuhn kapus előtt, és a kapuban kötött ki. Az ünneplést a játékvezetők gyorsan felháborodássá változtatták, mert nem adták meg a gólt – a játékvezető nem látta bent a korongot, a videózásnál pedig a homályos lencse miatt nem lehetett perdöntő bizonyítékként felhasználni a felvételt. Ritka balszerencse... (Adalék: Banham a jobb oldalon közben valószínűleg becsúszott lesre, ám ezt sem észlelte senki).

„Konkrétan a gól pillanatát a védő miatt nem láttam, de utána egyértelműen rezdült a háló, és a többiek is azt mondták, hogy bent volt, így el sem tudtam képzelni, hogy nem adják meg. A meccsünkbe került, hogy mégsem így történt” – mondta a Nemzeti Sportnak a hoppon maradt Kovács Csaba. A Volán műhibára hivatkozva újrajátszást kér, kérdés, hogy a történtek műhibának minősülnek-e, vagy a játékvezetői hiba benne van a játékban elv érvényesül...

A meg nem adott gólra sajnos hamar egyenlítő találat jött, a 46. percben a kanadai McBride alakította 1–1-re az állást. És nem ez volt a vége: négy és fél perccel a játékidő letelte előtt lefordultak a ljubljanaiak, az előző meccset is eldöntő Mursak a jobb oldalon a Volán harmadába betörve kapura vezethette a korongot, és kíméletlenül értékesítette is a ziccert Bálizs mellett.

Nagyon kevés ideje maradt a Fehérvárnak – túl kevés, mint kiderült... A hazaiak igazán csak az utolsó percben tudták ostrom alá venni a látogatók kapuját, de nem jártak sikerrel – a Ljubljana győzött, igaz, ebben a sikerben a játékvezetőnek és a technikának is része volt. Tegyük hozzá: a keményen hajtó és daráló Ljubljana győzelme a játék alapján nem érdemtelen – csak éppen igen szerencsés.

A MÁSODIK HARMADOT ELKÖNNYELMŰSKÖDTÜK - ÉNEKES LAJOS

NEM MINDEN GÓL, AMI ANNAK LÁTSZIK - A VOLÁN MEG NEM ADOTT TALÁLATA

JÉGKORONG, EBEL
ALAPSZAKASZ, 34. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén) 1–2 (1–0, 0–0, 0–2)
Székesfehérvár, 3475 néző. Vezette: Podlesnik, Veit, Nothegger (mindhárom osztrák), Németh M.
FEHÉRVÁR: BÁLIZS – Orbán, Sille, Benk, Bailey, Magosi B. – PRATT, Durco, BANHAM, Johansson, Kovács Cs. – Hetényi P., Horváth A., Sofron, Vas M., Ladányi – Pozsgai, Metcalfe, Sikorcin, Mihály Á.
LJUBLJANA: KUHN – Coulombe, A. Thomas, MURSAK, MCBRIDE, D’Alvise – Ratchuk, Groznik, Verlic, De Vergilio, Z. Pance – Cvetek, Grahut, E. Pance, Music, Hebar – Pesjak, Ograjensek, Hocevar, Ropret
Gólok: 16:53: Banham (Johansson, Pratt – emberelőny, 1–0). 46:08: McBride (Mursak, 1–1). 55:38: Mursak (D’Alvise, Cvetek, 1–2)
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
További eredmények: Dornbirn–Innsbruck 4–6, Graz–Villach 5–3, Znojmo–Linz 5–2, Klagenfurt–Salzburg 4–3, Zagreb–Vienna 4–0
1. Medvescak Zagreb 34 20 2 4 8 114–81 +33 48
2. Vienna 34 19 3 4 8 101–75 +26 48
3. Graz 34 17 3 5 9 114–101 +13 45
4. Villach 34 16 3 2 13 129–113 +16 40
5. Znojmo 34 16 2 4 12 123–109 +14 40
6. SAPA Fehérvár AV19 34 15 3 3 13 109–104 +5 39
7. Linz 34 13 6 1 14 115–112 +3 39
8. Klagenfurt 33 13 5 2 13 100–96 +4 38