Jégkorong Erste Liga: az FTC legyőzte az Újpestet

2017.10.27. 20:21
A Ferencváros 4–1-re legyőzte az Újpestet a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján, és egy pontra megközelítette a harmadik helyen álló lila-fehéreket a tabellán. Az éllovas DVTK Jegesmedvék csapata Székesfehérváron nyert.

A gól nélküli első harmad után a másodikban az Újpest szerzett vezetést, de a zöld-fehérek még ebben a periódusban fordítottak, majd a harmadik közepén eldöntötték a mérkőzést.

Az UTE 2015 decembere óta nem tud tétmeccset nyerni az FTC vendégeként.

A címvédő és bajnoki éllovas DVTK Jegesmedvék csapata az FTC-hez hasonlóan hátrányból nyert 4–1-re. Székesfehérváron a Titánok az első húsz percben vezetést szereztek, majd Magosi Bálint egyenlített.

A második és harmadik harmad Vas Jánosról szólt, a csatár zsinórban három gólt szerzett, ezzel bebiztosítva a vendégsikert.

JÉGKORONG ERSTE LIGA

FERENCVÁROS–ÚJPEST 4–1 (0–0, 2–1, 2–0)
Pesterzsébet, 460 néző. V: Babic, Wolf, Abonyi, Soltész
FTC: SEVELA
HIETAMÄKI (1), Tuominen – JABORNÍK (1), Korbuly – Jászai (1), Owen – Inglis, Lengyel
Dubek, Fliszár, TENDLER 1 – Bödök 1, Németh A. (1), Virág T. 1 – SHUPE 1, Rafaj, SZAPPANOS – Tóth Renátó, Roczanov, Farkas L.
Edző: Greg Lindqvist
UTE: Sila
Dósa, Huba – Varga A., Hegyi Á. – N. Nagy, Pokornyi – Pápa, Schmál
BENK (1), Caládi, Cseter – ROPRET 1, Sikorcin, Szalma – Becze, Nemes, Sági – Pichler, Turbucz
Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Greg Lindqvist:
– Hatvan percen keresztül szoros volt a mérkőzés. Apró dolgok döntöttek, mi jóval határozottabbak voltunk az ellenfél kapuja előtt, jobban működött a helyzetkihasználásunk. Örülök, hogy sikerült közönségszórakoztató meccset játszanunk!
Szilassy Zoltán: – A vereségünk fő oka az, hogy határozatlanok voltunk a saját kapunk előtt – három beleérős gólt kaptunk, ami megengedhetetlen. Márpedig ha gyenge vagy a saját kapud előtt, nem leszel jó az ellenfélé előtt sem!

FEHÉRVÁRI TITÁNOK–DVTK-JEGESMEDVÉK 1–4 (1–1, 0–1, 0–2)
Székesfehérvár, 405 néző. V: Gangel, Varjú, Ozsváth, Pálkövi
FEHÉRVÁR: KORNAKKER
Imre, VEHMANEN – Reiter, SZABÓ B. – Láday, Szaller – Madácsi, Takács B.
Ainsworth, ANTILLA, Schoenmakers – Balogh B., Mazzag 1, Prácser – Kiss P., Részegh, Szita – Erdei, Péter A. (1), Péter B.
Edző: Kóger István
DVTK: ADORJÁN (1)
Rusk, LEPPÄNEN – Láda B. (1), Rantanen – Joe (1), Vojtkó – Bernáth, Köllő
Galanisz, MAGOSI B. 1, MISKOLCZI (1) – PAVUK (2), Sakaris, VAS J. 3 – Kulmala (1), Ritó, Tóth A. – Albert, Berta, Tóth Gergő
Edző: Mikael Tisell
Kiállítás: 23 perc + 10 perc fegyelmi (Láday), ill. 17 perc + 10 perc fegyelmi (Rusk)
Kóger István: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk, szoros, egy egyes állásnál megvoltak azok a lehetőségek, amelyekkel a mi oldalunkra fordíthattuk volna a találkozót. Az emberhátrányos védekezésünk viszont sajnos nem működött, így egy kiemelkedő egyéni teljesítmény eldöntötte a meccset.
Mikael Tisell: – Mindig jó és szoros mérkőzéseket játszunk a Fehérvárral, amely sokat dolgozó csapat, tehetséges és kapura veszélyes játékosokkal van teletűzdelve. Elégedett vagyok, mert az utóbbi időszakban lejátszott sok meccs ellenére végig a játékra fókuszáltunk, keményen küzdöttünk.

MAC BUDAPEST–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 6–4 (1–0, 2–0, 3–4)
Tüskecsarnok, 830 néző. V: Mayer, Kis-Király
MAC: Bálizs
Pozsgai (1), Dudás (1) – Garát, Cunningham – MacAulay, Kovács B. – Fejes, Vokla
DANSEREAU 2 (1), Brown (1), KLEMPA 1 (2) – Keresztury (1), Nagy K. 1, Terbócs 1 – SOMOGYI 1 (1), B. Orbán (1), Majoross B. – Tóth Richárd, Tóth Gergely, MOLNÁR D. (2)
Edző: Majoross Gergely
CSÍKSZEREDA: Onodi
Papp Sz., Bjelov – Salló 1, Brnák (1) – Farkas T., Györfy – János I., Orbán Sz.
ANTAL ZS. (2), Taratuhin, Valchar 1 – BÍRÓ T. (2), Szcsasztlivij, FABUS 2 (1) – Fodor Cs., Molnár Zoltán (1), Rokaly – Egyed R., Antal N.
Edző: Leo Gudas
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Majoross Gergely:
– Az első kapott gólig jól játszottunk, utána viszont kicsit megzavarodtunk, azért is kértem időt. Egy-egy furcsa helyzettel közelebb hoztuk az ellenfelet, de így legalább a végén óriási küzdelemben tudtuk megszerezni a három pontot, ami mindenképpen pozitívum.
Leo Gudas: – A második harmad pocsékul sikerült, rengeteg kiállítást kaptunk, ami nagyon megnehezítette a dolgunkat, ám a záró játékrészben visszajöttünk a meccsbe. Közel volt az egyenlítés, sajnos nem jött össze. Pjotr (Szcsasztlivij – a szerk.) jó játékos, nagyon erős, öröm nézni, amikor a jégen van.

VIENNA CAPITALS II (osztrák)–CORONA BRASOV (romániai) 1–2 (1–0, 0–0, 0–1, 0–1) – hosszabbítás után
Bécs, 325
néző. V: Soós, Juhász G., Berkesi, Tichon (izraeli)
VIENNA: ZIMMERMANN
Karitnig, Piff – Kuqali, LEITNER (1) – Müller, Wolf – Rohm, Steibl
Janisch, A. Maxa 1, Schönwetter – Ranftl, Schlögl, Thalhammer – F. Maxa, Preiser, Szabad – Artner (1), Bolterle, Maurer
Edző: Christian Dolezal
BRASSÓ: Tőke
Filíp (1), SIROKOVS 1 – Nagy I., Stoflet – Bíró O., Bors 1 – Saluga, Jemeljanyenko
GLIGA (2), MacMillan, Walls (1) – Bíró G., Mihály Á., Wilgosh – Molnár Zsombor, Zabludovszkij, Zsók – Bíró M., Mihály E., Péter Zs.
Edző: Martin Lacroix

1. DVTK Jegesmedvék 11 9 1 1 42–18 +24 29
2. MAC Budapest 13 9 4 54–32 +22 27
3. Újpest 12 8 4 35–28 +7 24
4. Ferencváros 12 7 1 4 48–34 +14 23
5. Csíkszereda 10 5 5 33–30 +3 15
6. Corona Brasov 10 3 1 1 5 29–29 0 12
7. Dunaújvárosi Acélbikák 12 4 8 28–40 –12 12