Erste Liga: győzött az éllovas, Bécsben megdőlt a gólcsúcs

2018.11.30. 20:10
(Fotó: Facebook.com/HSCCsikszeredaOfficial)
Az SC Csíkszereda győzelmével ért véget a jégkorong Erste Liga csúcsrangadója, amelyen a listavezető csíkiak otthonába a második helyen álló Ferencváros látogatott. Bécsben két számjegyű gólt kapott a Dunaújváros, Debrecenben meg a Hokiklub.

Csíkszeredában a gól nélküli első harmadot követően a hazaiak Papp Szabolcs emberelőnyös góljával vezetést szereztek, amire Nagy Gergő gyorsan válaszolni tudott a középső játékrész felénél. A záró harmadban hamar döntésre vitte a meccset a Sportklub, és előbb Rokaly Norbert emberfórból talált be, majd jött Andrej Taratuhin, és kettőre növelte a különbséget.

A 3–2-es végeredményt a ferencvárosi Pavuk Attila állította be a találkozó 53. percében – az utolsó fél percben hiába hozta le a kapusát a Fradi, nem sikerült hosszabbításra mentenie a mérkőzést.

A csíkiak győzelmével előnyük a tabellán hat pontra nőtt az FTC előtt, amely már három meccs óta nem tud rendes játékidőben nyerni.

Ugyanakkor Bécsben megdőlt az idény gólcsúcsa, miután a közelmúltban edzőváltáson átesett Dunaújvárosi Acélbikák 11–4-es vereséget szenvedett a Vienna Capitals második számú csapatától. Pedig jól indult, hiszen a Bikák alig másfél perc után vezetést szereztek, ám az első harmad hajrájára már bécsi előnnyel fordultak a felek.

A másodikban aztán jöttek a hazaiak nagy pillanatai, egymást követően potyogtak a gólok, 36:43 és 37:05 között, azaz 22 másodperc alatt például háromszor is betaláltak – a végül öt gólnál és hét pontnál megálló Sascha Bauer öt másodperc alatt duplázott...

A záró játékrészben már szelídült a bécsi tempó, ám a 11–4-es végeredménnyel a szezon gólcsúcsát azért így is sikerült megdönteni, a rendes játékidőben ugyanis még nem esett 15 találat egy meccsen sem – most igen, kár, hogy Bécsben mindössze 75 néző láthatta.

Ennél azért jóval többen – 551-en – figyelték Debrecenben, ahogy a DEAC nagy verést mér a fővárosi Hokiklubra: az egyetemisták az első két harmadban háromszor találtak be, s bár a vendégek a második játékrészben egyszer felelni tudtak, erre a záró harmadban négy válasz érkezett.

A 10–1-es végeredmény az idény legnagyobb különbségű debreceni sikere, egyben az első alkalom az idényben, amikor David Musial csapata két számjegyű gólt szerez egy mérkőzésen.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA, ALAPSZAKASZ
Sport Club Csíkszereda (romániai)–FTC-Telekom 3–2
(0–0, 1–1, 2–1)
Csíkszereda, 1950
néző. V: Csomortáni, Csata, Péter V., Fehér (romániaiak)
CSÍKSZEREDA:
LUNDSTRÖM – Belov, PAPP SZ. 1 – Salló, Sulakov – Flinta B., Győrfy – Bors I., Farkas T. – Valchar, TARATUHIN 1 (1), Becze (1) – ANTAL Zs. (1), Panov, Részegh T. – Bíró T. (1), Fodor Cs. (1), Rokaly N. 1 – Egyed R., Horváth L., Sándor Z. Edző: Hozó Levente
FTC: Arany – KARMENIEMI (1), Rantanen – Jászai, Sarcia – Hegyi Á., Perrier – Boros, Lengyel – Pozsár, Nagy G. 1, Farkas L. – PAVUK 1 (1), TÓTH A., Tóth Richárd – Switzer, Walls, M. Fitzgerald – Hardi, Roczanov, Tóth Gergő. Edző: Fodor Szabolcs
Kiállítások: 8, ill. 18 perc
Kapura lövések: 36, ill. 39

EV Vienna Capitals II (osztrák)–Dunaújvárosi Acélbikák 11–4 (4–2, 6–1, 1–1)
Bécs, 75
néző. V: Wolf, Loicht (osztrák), Riecken (osztrák), Abonyi
VIENNA: Myllykoski – Pallierer, Saari – Piff, Satmark – Hedberg 1 (1), Wolf (1) – P. ANTAL 1 (3), HILTUNEN 3 (1), Schlögl (1) – A. Maxa 1, Ranftl, Rohm (1) – ARTNER (3), BAUER 5 (2), Pohl – Maurer Edző: Santeri Heiskanen
DAB: Nagy Kristóf (Garbacz) – Franssila, Léránt – Hruby, Jaborník (1) – Hüffner, Lencsés – Mestyán 1, Szabó D. – Azari, Huovinen, Uski (1) – Iossafov, Tóth Gergely, Turtiainen – Dubek (2), Németh P. 1 (2), Saluga 1 – Borbás, Makovics 1, Török. Edző: Corey Bricknell
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Kapura lövések: 41–41

Fehérvári Titánok–Gyergyói HK (romániai) 4–1 (0–0, 1–0, 3–1)
Székesfehérvár, 410 néző. V: Gangel, Pálkövi Zs., Árkovics G., Szabó D.
FEHÉRVÁR: SZELES (1) – Beukeboom, Kiss R. – SÁNDOR F. (1), SZABÓ B. 1 – Reiter A., Vas Márk – Erdély B., Horváth M. – KISS PATRIK 1, LEWIS (1), Mihály Ákos – Bennett, Madácsi (1), Vízi – HAMVAI, Péter A., Mazzag – Almási 1, Dézsi (1), KOVÁCS ALEX 1 (1). Edző: Kiss Dávid
GYERGYÓ: GORJACSEVSZKIH – Jezsov, Kozma – Ferencz Csibi, Góga – Nagy Cs., Orbán Sz. – Constantin, Pesztunov (1), Tománek 1 – Péter Zs., Vesutkin, Vorobjov – Barabás, Benedek, Csergő – Daradics, Elekes Darabont, Ivácson. Edző: Vitalij Donika
Kiállítás: 10, ill. 12 perc
Kapura lövések: 35–33
Kiss Dávid: – Nem adtuk fel egyetlen pillanatig sem. Keményen küzdöttünk, a harmadik harmadban mutatott játék tetszett a legjobban. Fiatal játékosaink rengeteg energiát tudtak adni a csapatnak, gólokat lőttek, és ehhez még egy szuper kapusteljesítmény is párosult!
Vitalij Donika: – Nem tudtuk megismételni az előző nap Dunaújvárosban mutatott pörgős játékot, tompák voltunk, ez javarészt a fáradságnak is betudható, sokat kivett belőlünk fizikailag és mentálisan is ez a találkozó. Jobb volt az ellenfél, erősen letámadott, a fiatalok jól korcsolyáztak, és jól használták ki a helyzeteiket.

Debreceni EAC–Hokiklub Budapest 10–1 (3–0, 3–1, 4–0)
Debrecen, 551
néző. V: Varjú, Kormos, Sindel, Sipos
DEAC: Hetényi Z. – Kovács B. 1 (1), Vuorijärvi – Antal A., Hetényi P. (1) – Behal, Markov – Erdei – IZACKY 1 (2), SALLÓ B. 1 (1), Turcotte (2) – Berta 1, Kulesov 1, NÉMETH A. 2 – Kozma, Molnár D., Silló (1) – HÁRI N. 2 (1), MÁRTON K. 1 (1), Vincze P. T. (1) – Szokolov. Edző: David Musial
BUDAPEST HK: Kiss B. – Orbán A. 1, Szécsi – Csíki, Lakatos – Jancsó, Lévai – Bernáth, Vajda – Petres, Satek (1), Asztalos – Egyed M., Godó, Szűcs – Albert T., Köllő, Németh Á. – Berendi, Horváth B., Izsák. Edző: Dusan Kapusta
Kiállítás: –, ill. 10 perc
Kapura lövések: 57–26
David Musial: – Sokat dolgoztunk ezért a győzelemért, rengeteget korcsolyáztunk, hajtottunk, és külön örömteli, hogy ez a játék gólokkal is párosult. Ezúttal nem követtünk el ostoba szabálytalanságokat, amik miatt az utóbbi két mérkőzést elvesztettük.
Gröschl Tamás másodedző: – Erre a meccsre nem voltunk készek fejben. Azt hitték a fiúk, hogy egy ilyen meccset meg lehet úszni lazán és könnyedén. Kiderült, hogy nem...

Schiller-Vasas HC–Újpesti TE 1–4 (0–1, 1–1, 0–2)
Káposztásmegyer, 500
néző. V: Rencz, Berger, Kövesi, Váczi
VASAS: KOITMAA – Bukor, Inglis – Surányi, Tornyai – Bálint 1, Seregély – Kováts M., Szlépka – Bödök, CSIKI, Székely-Mádai G. – Lőczi (1), Szlama, Varga T. – Fliszár, GÁGYOR, Turbucz – Czakó, Hegyi D., Kreisz. Edző: Ladányi Balázs
UTE: SILA – HUBA, Szaller – Kiss P. J., Rusk – Nagy N., VARGA A. 1 – Kovács Attila – Hebar, ROPRET, Sikorcin – Benk (2), Sági 1, STEFISHEN 1 (1) – Csányi, Nemes, VINCZE P. 1 – Kocsis F., Kovács S., Szalma. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Kapura lövések: 28–36
Ladányi Balázs: – Nagyon sajnálom a harmadik harmadot, az Újpest nem hagyta nekünk, vagy mi magunknak nem hagytuk meg a lehetőséget, hogy kiegyenlítsünk. Az apró és persze a nagyobb hibák ezen a szinten megbosszulják magukat. Ebből kell kinőnünk, de továbbra is azt mondom, kézzelfogható a fejlődés, amin az elmúlt huszonhárom meccsen keresztülmentünk. Van potenciál a csapatban, most is okoztunk kellemetlen perceket.
Szilassy Zoltán: – Keményen játszott az ellenfél, ám a különbség szerintem nagyobb volt három gólnál – a kapusuk nagyon jól védett, főleg a második harmadban hagytunk ki nagyobbnál nagyobb helyzeteket. Ha ott pontosabbak vagyunk, nagyobb lett volna a differencia, de nem is ez a lényeg, hanem azok az apró részletek, amiket lehet gyakorolni, főleg az offenzív játék tekintetében. Összességében elégedettek lehetünk.

1. Csíkszereda 27 21 1 1 4 138–81 +57 66
2. Ferencvárosi TC 25 16 5 2 2 113–61 +52 60
3. Corona Brasov 27 16 4 7 100–69 +31 56
4. DEAC 25 14 1 3 7 99–70 +29 47
5. UTE 24 12 3 3 6 88–64 +24 45
6. Gyergyói HK 27 12 1 2 12 87–94 –7 40
7. Dunaújvárosi Acélbikák 24 9 2 1 12 94–97 –3 32
8. Fehérvári Titánok 25 7 2 3 13 93–101 –8 28