Erste Liga: a Fradi legyőzte a Capitalst Bécsben

2017.09.15. 20:28
A Ferencváros gólgazdag meccsen 6–4-re legyőzte a Vienna Capitals második csapatát a jégkorong Erste Liga péntek esti mérkőzésén.

A Fradi sikeréből Szappanos Dávid két góllal vette ki a részét, mellette Könczei Áron, Virág Tamás, Preston Shupe és Jereme Tendler volt még eredményes.

Az Újpest és a DVTK találkozójának első és harmadik harmadában nem láthattak gólt a nézők, ám a másodikban hármat is – mind az újpestiek szerezték.

A Fehérvári Titánok szoros csatát vívtak a Csíkszeredával, a meccs végén 3–3 után a Titánok szerezték meg a győzelmet jelentő utolsó gólt.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA, ALAPSZAKASZ
3. forduló

EV Vienna Capitals II (osztrák)–FTC 4–6 (0–2, 3–2, 1–2)
Bécs, 224 néző. V: Németh M., Juhász G., Berkesi, Pálkövi
VIENNA: Zimmermann – KUQALI 1, Piff – Hackl (1), Kuckovyc (1) – Pelz, Wolf – Karitnig, Leitner
Habernig, Janisch, F. Maxa – Artner, Bolterle, Nissner 1 (1) – SCHLÖGL 1, Schönwetter 1, Szabad (1) – A. MAXA (1), Rohm
Edző: Christian Dolezal
FTC: Sevela – Hietamäki (1), Tuominen (2) – JABORNÍK (2), Owen – Jászai, Korbuly – Lakatos, Lengyel
Dubek (1), Fliszár (1), SZAPPANOS 2 – Könczei 1 (1), Németh A., VIRÁG T. 1 (1) – Rafaj, Shupe 1 (1), TENDLER 1 (1) – Bödök, Kovács V., Tóth Renátó
Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 2, ill. 6 perc

UTE–DVTK Jegesmedvék 3–0 (0–0, 3–0, 0–0)
Megyeri út, 502 néző. V: Babic, Kókai, Soltész, Muzsik
UTE: ÁGOSTON – Nagy N. (1), Huba – Kiss D. (1), Kiss R. – Hegyi Á., Varga A. – Pichler, Schmál
Dósa, Roczanov, Turbucz – BECZE 1, Nemes (1), Szalma (1) – Sági, Sikorcin, Lukacevic – BENK 1 (1), Cseter 1, Ropret (1)
Edző: Szilassy Zoltán
DVTK: Adorján – Leppänen, Rusk – Láda B., Rantanen – Vojtkó, Gőz – Bernáth, Szopos
Magosi B., Galanisz, Kulmala – Tóth A., Vas J., Sakaris – Karda, Pavuk, Ritó – Köllő, Albert, Tóth G.
Edző: Mikael Tisell
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Szilassy Zoltán: – Álmosan kezdtünk, az ellenfél élesebb volt, de a második harmadban feljavultunk sebesség és munkavégzés terén is. Az első gól megszerzése további impulzusokat adott, nagyon keményen letámadtunk, rámentünk a kipattanókra, ennek két újabb gól lett a jutalma, a záró harmadban meg már okosan megtartottuk az előnyt.
Mikael Tisell: – Nagyon kemény meccs volt. Nem kezdtünk rosszul, de fordulópontnak bizonyult, amikor a középső harmadban mi kapuvasat ütöttünk, az ellenfél viszont a kontrából betalált – ez meghatározta a folytatást. Bár sikerült helyzeteket kialakítanunk, a legnagyobb sanszokból sem tudtunk gólt szerezni.

SC Csíkszereda (romániai)–Fehérvári Titánok 3–4 (0–1, 1–2, 2–1)
Csíkszereda, 1500 néző. V: Gergely, Máthé, Péter V. (romániaiak)
CSÍKSZEREDA: Onodi – Papp Sz., Bjelov (1) – Salló 1, Brnák – Gecse, Farkas T. – Györfy, János
Antal Zs. 1, Rusnák, Valchar (1) – Bíró T. (1), Taratuhin (1), Fabus – Moldován, Molnár Zoltán, Fodor Cs. – Rokaly 1, Casaneanu, Egyed R.
Edző: Leo Gudas
FEHÉRVÁR: Kornakker – Vehmanen 1, Takács B. – Reiter A., Szabó B. (1) – Imre, Sándor – Antal A., Láday
Vizi (1), Ainsworth 2, Schoenmakers (2) – Antilla (1), Kiss P. 1, Részegh – Mazzag, Hamvai, Balogh B. – Varga B., Prácser, Erdei
Edző: Kóger István
Kiállítások: 8, illetve 10 perc
Leo Gudas: – Az első harmadban nem tudtunk élni a nagy gólszerzési lehetőségeinkkel, a másodikban nehéz helyzetbe hoztuk magunkat a páros kiállítással, a harmadikban meg bár nagyobb dinamikával játszottunk, az utolsó másodpercekben egy lövés megpecsételte a sorsunkat. Egyszerre hiábavalóvá lett az a sok energia, amit azért tettünk, hogy visszajöjjünk a meccsbe…
Kóger István: – Nagyon örülök, hogy fiatal csapatom 3–3-nál sem roppant össze, maradt annyi tartásunk, hogy végig küzdöttünk. Szerencsés góllal győztünk a végén, de nagyon örülök, hogy egy jó csapat ellen sikerült nyernünk.

MAC Budapest–Dunaújvárosi Acélbikák 2–3 (0–0, 0–0, 2–3)
Tüskecsarnok, 500 néző. V: Rencz, Kincses, Váczi, Nagy A.
MAC: Arany – Pozsgai, Garát – Macaulay, Kovács B. – Vokla, Cunningham (1) – Tóth Gergely, Mestyán
SOMOGYI 1, NAGY K. (1), Terbócs – KLEMPA 1, Nagy G., Jokila (1) – Dansereau, Brown, B. Orban – Tóth Richárd, Molnár D., Keresztury
Edző: Majoross Gergely
DAB: DUSCHEK – ORBÁN A. 1, Szkripec – Léránt, Erdélyi – Lencsés, Hruby – Tanka
Blagij, Vrana, Azari – Nageler, IZACKY (1), NOVOTNY 1 – Odnoga 1, Silló, Németh P. – Nagy M., Borbás, Török
Edző: David Musial
Kiállítások: 16, ill. 12 perc
Majoross Gergely: – Azt hittük, tudunk nyerni szépen és könnyen, ahelyett, hogy hatékonyak lettünk volna – aztán miután nem ment könnyen és szépen, a végén már erőből sem ment… Negyven percig fölényben játszottunk, de rendre rossz döntéseket hoztunk, vagy nem voltunk elég erőszakosak, majd hátrányban kaptunk egy gólt egy összevissza pattogó korongból, idegessé váltunk, és már csak erőlködtünk…
Azari Zsolt csapatmenedzser: – Nagyon fájt a két vereség, ezért úgy utaztunk ide, hogy elhittük, jók vagyunk és nyerhetünk. Az első perctől az utolsóig harcoltunk, nagyobb volt a szívünk, mint az ellenfélnek, és az is látszik, hogy meccsről meccsre jobban összeérünk, egyre inkább meg tudjuk csinálni, amit az edzőnk kér.

1. Ferencváros 3 3 20–5 +15 9
2. Újpest 3 3 9–2 +7 9
3. MAC Budapest 3 2 1 11–8 +3 6
4. DVTK Jegesmedvék 3 2 1 7–5 +2 6
5. Dunaújvárosi Acélbikák 3 1 2 7–10 –3 3
6. Fehérvári Titánok 3 1 2 7–15 –8 3
7. Csíkszereda 2 2 5–8 –3 0
8. Corona Brasov 1 1 0–3 –3 0